Nemzetközi elismerés a vegyészeknek
A Debreceni Egyetem Kémiai Intézetének két fiatal vegyészkutatóját díjazták az International Symposium on Metal Complexes 2018 konferencián Firenzében. Lihi Norbertnek ítélték idén a Fernando Pulidori-díjat, míg Csire Gizella poszterelőadásával nyert.
Nyári színek a Botanikus Kertben
Sok tucat növényfaj virága nyílik nyár elején a Debreceni Egyetem botanikai gyűjteményében. A színpompás növények a rovarok és a madarak számára is hívogatóak, így a látvány mellett többféle énekes hangjában gyönyörködhetnek az arborétum látogatói.
Szele Tiborra emlékeztek
Tudományos emléküléssel, koszorúzással és emléktábla-avatással idézték fel az Algebra és Számelmélet Tanszéket vezető, fiatalon elhunyt matematikus, Szele Tibor emlékét születésének századik évfordulóján a Debreceni Egyetemen.
Soó Rezső öröksége
A Debreceni Egyetem Botanikus Kertjét és önálló Növénytani Intézetét alapító professzor hagyatékából nyílt kiállítás kedden a Déri Múzeumban. A tárlat kialakításában a Földtudományi Intézet és a Botanikus Kert is közreműködött.
Debreceni ökológust díjaztak
A környezetvédelmi világnaphoz kapcsolódva Környezetvédelmi Tudományos Ifjúsági Pályadíjban részesítette a Debreceni Egyetem fiatal kutatóját, Tóth Edinát a Magyar Tudományos Akadémia (MTA).
Kezdődnek a diplomaosztók
Mintegy 3600 végzős veheti át oklevelét a következő hetekben a Debreceni Egyetemen. A hirek.unideb.hu élőben közvetíti a diplomaosztókat. Elsőként június 15-én, pénteken az Általános Orvostudományi Kar tartja ünnepségét a Főépület Díszudvarán.
Több évtizede a zene bűvöletében
Rangos szakmai elismerést kapott a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának docense, Váradi Judit. A Komlóssy-díjat a Kodály Filharmónia évadzáró ünnepségén Papp László polgármester és Somogyi-Tóth Dániel, a társulat igazgatója adta át.
„Értünk. Nekünk. Velünk.”
Ötezer résztvevő, 90 bogrács, csaknem 100 kiló hús, ugyanennyi krumpli, főzőverseny, zene, játék kikapcsolódás – ez a mérlege a Debreceni Egyetem Dolgozói Derbijének, amelyet már harmadik alkalommal rendezett meg az intézmény.
Állami elismerés hidrobiológusoknak
Nagyváthy János Díjat és Miniszteri Elismerő Oklevelet adományozott Nagy István agrárminiszter a környezetvédelmi világnap és a pedagógusnap alkalmából a Debreceni Egyetem Hidrobiológia Tanszék két oktatójának.
Előrébb lépett a DE a QS-rangsorban
Tovább erősítette pozícióját a Quacquarelli Symonds 2019. évi felsőoktatási világrangsorán a Debreceni Egyetem, amely a hazai intézmények közül – az ELTE-t is megelőzve – második helyen áll. A listát szerdán késő este hozták nyilvánosságra.