19 feb
Dobogós hely az amerikai ranglistán
A hazai felsőoktatási intézmények között a második, míg európai szinten a legjobb 300 között van a Debreceni Egyetem a U.S. News & World Report Best Global Universities legfrissebb rangsorában. Az intézmény a fizika, a biológia és biokémia tudományterületeken érte el a legjobb eredményt.
18 feb
Üzbég egészségipari partner
A gyógyszerésztudományi képzések üzbegisztáni bevezetéséről, valamint közös oktatási, kutatási, fejlesztési programok támogatásáról és mobilitási programok elősegítéséről állapodott meg a Debreceni Egyetem az üzbég kormányzattal. Az intézményre mint tudásbázisra számít a külföldi partner.
18 feb
Innovatív szőlőmetszés Mádon
A szőlő metszésének különböző művelésmódokban történő újfajta elméleti és gyakorlati megközelítésével ismerkedhettek meg a szakemberek a Debreceni Egyetem Mádi Bor Akadémiájának oktatóközpontjában.
17 feb
Sikeres gépészképzés a MK-n
Ebben a félévben is meghirdette a CAM rendszerek megismerésére irányuló, gyakorlatorientált tantárgyát a tavalyi sikeres, első kurzus után a Debreceni Egyetem Műszaki Kara és a Manz Hungary Kft.
16 feb
„Hét éve a modellváltásra készülünk”
A Debreceni Egyetem modellváltásának körülményeiről, az állam által alapított egyetemi vagyonkezelő alapítvány létrehozása nyomán felmerült kérdésekről beszélt Szilvássy Zoltán rektor és Bács Zoltán kancellár az unilife.hu felsőoktatási portálnak adott interjúban.
15 feb
Fiatal tudósok versenyeztek
Három nap alatt 275 előadás hangzott el a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi TDK (Tudományos Diákköri Tanács) idei, online megrendezett konferenciáján. A legjobbak az áprilisi OTDK-n képviselik az egyetemet.
10 feb
Online érettségifelkészítők a TTK-n
Idén az egyetemi e-learning rendszeren keresztül tartja az emelt szintű érettségire felkészítő képzéseit biológiából, fizikából, földrajzból, kémiából és matematikából a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A foglalkozások ingyenesek.
Felvételi 2021: közeledik a határidő
Már csak néhány napig adhatják be jelentkezésüket azok, akik valamelyik hazai felsőoktatási intézményben szeretnék folytatni a tanulmányaikat. A Debreceni Egyetem az ország legnagyobb képzési kínálatával várja a felvételizőket.
Interjú a fán
Látványos bemutatót tartott a Katasztrófavédelem égisze alatt működő HUNOR mentőcsapat tagja a Debreceni Egyetemhez tartozó FM90 Campus Rádió melletti parkolóban. Kiderült, hogyan lehet mindössze néhány kötél segítségével a magasból menteni.
Együttműködési megállapodást kötöttek
Az oktatás és kutatás mellett a nagy pontosságú VHM szerszámgyártás és a nanotechnológiás szerszám-bevonatolás területén megvalósuló közös fejlesztési tevékenységre is kiterjed az a megállapodás, amelyet a MIKRON cégcsoport és a Debreceni Egyetem képviselői írtak alá hétfőn.

A tájékoztatót megismertem.