A tanév első Szenátusa
Új rektorhelyettest választottak, tudományos főigazgatói megbízást adtak át, valamint új klinikák létrehozását támogatta a Debreceni Egyetem Szenátusa szeptember 26-ai ülésén. Több szabályzatot is módosítottak a Szolnok Campus integrációja miatt.
Hetven éve a tudomány szolgálatában
Neves kutatók előadásaival, jubileumi ünnepséggel és tudományos műhelyeinek seregszemléjével ünnepli fennállásának hetvenedik évfordulóját a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara.
Drónkonferencián az egyetem kutatói
A hazai intézmények közül a Debreceni Egyetem szakemberei képviselték a felsőoktatási szektort a „D2, azaz Drónok és Digitalizáció” című konferencián. A Természetföldrajzi és Geoinformatikai Tanszék munkatársai a drónokkal végzett tudományos tevékenységüket és legújabb eszközeiket mutathatták be.
Rejtélyek éjszakája
Minden titokra fény derült a Debreceni Egyetemen és campusain, pénteken, a Kutatók Éjszakáján, Több mint 150 különleges program várta a tudomány iránt érdeklődő látogatókat Debrecenben, Nyíregyházán, Szolnokon és Hajdúböszörményben.
Hagyomány és innováció Pallagon
Kollégium- és haranglábavatóval nyitotta meg jubileumi programsorozatát a Debreceni Egyetem pallagi középiskolája hétfőn. A Balásházy idén ünnepli a középfokú agrárszakképzés indításának 80. évfordulóját.
Egy vérből valók vagyunk!
Több, mint 20 ezer ember énekelte együtt a Debreceni Egyetem második himnuszát, a Nélküled című slágert a yoUDay-en. A tanévnyitó stadionshow legfelemelőbb pillanatairól készült videó már látható az egyetemi YouTube csatornán.
DEAC100 az országos csatornákon
Az M4 Sport Híradójában és a DIGI Sport napindító műsorában, a Reggeli Startban is téma volt a száz éves DEAC. Bács Zoltán kancellár, Jávor András DEAC-elnök és Sándor Mihály, a klub krónikása mesélt a kezdetekről, a centenáriumi évadról és a jövőbeni tervekről.
Kurzus a modern hadtudományról
Geopolitika, Geostratégia, Biztonság – Új tendenciák a modern hadtudományban címmel indított új, hadtudományi kérdésekkel foglalkozó kurzust a Debreceni Egyetem Hatvani István Szakkollégiuma. A nyitóelőadáson a hadiipar és az egyetemi innováció kapcsolatáról volt szó.
A Földtudományi Intézet programjai a Kutatók éjszakáján
A Kutatók éjszakája 2019. szeptember 27-én (péntek) kerül megrendezésre, melyhez a Földtudományi Intézet színes programokkal csatlakozik
Egy nap a szívünkért
A szív- és érrendszeri betegségek több mint a fele megelőzhető - erre hívják fel a figyelmet világszerte szeptember utolsó vasárnapján, a Szív Világnapján. A programot idén a Debreceni Egyetem közreműködésével rendezi meg a Magyar Kardiológusok Társasága a Nagyerdei Stadionnál.