A betegellátás kiválóságai
Szakasszisztensek, ápolók, nővérek – közülük sokan több évtizede állnak a betegek szolgálatában. A legkiválóbb klinikai dolgozók munkáját díjazták csütörtökön a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában.
A feltörekvő országok legjobbjai között
Hét magyar, köztük a Debreceni Egyetem is felkerült a 41 ország 300 intézményét rangsoroló Times Higher Education listájára, amelyet most hoztak nyilvánosságra.
Junior Prima díjas egyetemi kutatók
Antal László hidrobiológus és Kardos Ádám fizikus magyar tudomány kategóriában kapott Junior Prima díjat. Az elismeréseket kedden adták át a Magyar Tudományos Akadémia székházában.
K+F egyetemi tudásbázissal
A Debreceni Egyetemre mint innovációforrásra számít kutatás-fejlesztési tevékenységének bővítésében az IT Services Hungary. Többek között ezt is rögzítették a felek a kedden aláírt együttműködési megállapodásban.
Amerikai-svájci kutatóé a Debrecen-díj
A daganatos, az anyagcsere- és az immunológiai betegségek kialakulásával, gyógyításával kapcsolatos felfedezések élenjárója, Michael N. Hall kapta idén a „Debrecen Díj a Molekuláris Orvostudományért” kitüntetést.
Informatikai innováció a GTK-n
Mesterséges érzékelés, üzleti intelligencia – többek között ezekben a témákban tájékozódhattak az érdeklődők pénteken Gazdaságtudományi Kar (DE GTK) Alkalmazott Informatikai Napján.
Doktorrá fogadom…
Az egyetemi doktoravatás 100 éves évfordulóján tartotta idei hagyományos őszi doktor- és díszdoktoravató ünnepségét november 26-án a Főépület Aulájában a Debreceni Egyetem.
Látogatócsúcs volt a DExpón!
Minden eddigi rekordot megdöntött az idei DExpo. A Debreceni Egyetem középiskolásoknak rendezett nyílt napjain 5410 reménybeli hallgató ismerkedett az intézmény kínálatával.
Miniszterelnökök találkozója az egyetemen
A magyar és az ukrán kormányfő részvételével rendeztek üzleti fórumot a Debreceni Egyetemen. Az kétoldalú szakmai találkozón az intézmény innovációs gyógyszeripari klasztere is bemutatkozott.
Négyszeres boldogság
Harminc év után újra négyes ikrek születtek november 24-én a Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján. A babákat 12 fős orvoscsoport segítette a világra.