Tudományos program-kavalkád
Színes, látványos, érdekes, de egyben tudományos is – több mint 100 program várja mindazokat, akik szeptember utolsó péntekén, a Kutatók Éjszakáján ellátogatnak a Debreceni Egyetemre.
Sportegészségügyi kutatások
A sport- és egészséggazdaság területéhez kapcsolódó ökonómiai alapkutatásokra nyert európai uniós forrásokat a Debreceni Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, valamint a Széchenyi István Egyetem konzorciuma.
Átadták az Unifit fitneszközpontot
Négy év munkájának eredményeként szerdán felavatták a Debreceni Egyetem 866 millió forintból megvalósuló fitnesz központját. Az Unifit Fitness & Gym Center 2600 négyzetméteren mintegy 200 edzés állomással a rekreációs sport legszélesebb eszköztárát vonultatja fel.
Eredmények és tervek
A Debreceni Egyetem műszaki képzéseinek fejlesztéséről, az intézmény pályázati tevékenységéről, a felvételi eredményekről, valamint az egészségipari együttmüködésekről is volt szó a Debreceni Egyetem Szenátusának csütörtöki ülésén.
yoUDay: teltház a stadionban
Minden jegy elkelt a Debreceni Egyetem országosan egyedülálló tanévnyitó stadionshow-jára – jelentették be a szervezők hétfőn a Nagyerdei Stadionban tartott helyszínbejáráson.
Kimagasló eredményt értek el
A Debreceni Egyetem 110 hallgatója részesül a 2017/2018-as tanévre nemzeti felsőoktatási ösztöndíjban. A legtöbben a Bölcsészettudományi, valamint a Természettudományi és Technológiai Karon tanulnak.
Nemzetközi sportnap az egyetemen
Több száz hallgató, oktató és dolgozó sportolt együtt szerdán a Debreceni Egyetemen. Második alkalommal rendezték meg a Nemzetközi Egyetemi Sportnapot.
yoUDay – sokan várják!
Teltház lesz a Nagyerdei Stadionban. A belépőjegyek 85 százaléka már elkelt a Debreceni Egyetem tanévindító stadionshow-jára, ahol az intézmény hátrányos helyzetű gyerekeket is vendégül lát. Szeptember 27-én a könnyebb eljutáshoz a tömegközlekedést, a gyors bejutáshoz a korai érkezést ajánlják.
Új képzések az Egészségügyi Karon
Hiánypótló angol nyelvű mesterszakkal és határon túli, kihelyezett ápoló képzéssel bővül a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának képzési palettája a 2017/2018-as tanévben.
Fejlődő sürgősségi gyermekellátás
Tizennégymilliárd forintból fejlesztik a sürgősségi és baleseti gyermekellátást az országban. A korszerűsítés a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikáját is érinti.

A tájékoztatót megismertem.