FM90: Szakmai Nap a TTK-n
Hallgatók és leendő munkáltatóik találkoztak a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar (TTK) rendezvényén – részletek az FM90 Campus Rádióban.
A testnevelő tanárok emlékére
A Debreceni Egyetem egykori testnevelői tiszteletére ültettek fát és állítottak emléktáblát a DEAC pálya melletti zöld szigeten.
Egyetemi kórház lesz a Kenézy
A Debreceni Egyetem fenntartásában, egyetemi kórházként működik tovább január elsejétől a Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet.
„Csapataink harcban állnak…”
Beszélgetések, visszaemlékezések segítségével idézi fel a 60 évvel ezelőtt történteket a Papp Gyula nyugalmazott ezredes által szerkesztett „Hatvanszor 56” című kötet, amelynek bemutató előtti könyvismertetőjét ma tartották a Debreceni Egyetem Rektori Tanácstermében.
Elismert kutató, nő és anya
Jeney Viktóriának, a Debreceni Egyetem vegyészkutatójának ítélte oda az akadémikusokból álló zsűri a L’Oréal és az UNESCO A nőkért és a tudományért elnevezésű ösztöndíját. A rangos elismerést kedden adták át a Magyar Tudományos Akadémián tartott ünnepségen.
Tisza István és Debrecen
Új helyen, az egykor nevét viselő Debreceni Egyetem Főépülete előtt állítják fel október 31-én – a Hallgatói Önkormányzat kezdeményezésére – gróf Tisza István, a tragikus sorsú miniszterelnök szobrát.
Leendő munkáltatóikkal találkoztak
A Természettudományi és Technológiai Kar tizenhat ipari partnere – köztük a duális képzésekben résztvevő hat vállalat – mutatkozott be a hallgatóknak a kar 6. Szakmai Napján.
Díjnyertes ismeretterjesztő cikk
A tüzek élővilágra gyakorolt hatásáról írt cikkével első díjat nyert az MTA és a Tudományos Ismerterjesztő Társulat pályázatán Valkó Orsolya, a DE TTK Ökológiai Tanszék adjunktusa.
Küzdelem az agydaganatok ellen
A központi idegrendszer rosszindulatú daganatos megbetegedéséről és a neuro-onkológia legújabb módszereiről lesz szó a Science Café soron következő összejövetelén.
Agrárinnováció a Debreceni Egyetemen
Az intézmény tudásbázisára és akkreditált élelmiszeripari klaszterének tapasztalataira alapozva oktatási, kutatási, innovációs és mezőgazdasági iparfejlesztési stratégia kidolgozását kezdték meg a Debreceni Egyetemen.