Biotechnológia: múlt és jövő
Az országban egyedülálló módon kizárólag a Debreceni Egyetemen folyik a biotechnológia minden területére kiterjedő oktatás. A képzés 30 évvel ezelőtti indulására tudományos tanácskozáson emlékeznek április 6-án.
31 már
Idén is dobogós helyen!
A második legnépszerűbb felsőoktatási intézmény a Debreceni Egyetem, 15 223-an jelölték meg. A jelentkezési adatok kapcsán Bartha Elek oktatási rektorhelyettes az intézmény felsőoktatási piacon való szereplését, valamint az intézmények versenyében az egyenlő esélyeket emelte ki.
30 már
U-Multirank: javuló teljesítmény
Két fókuszterületen is sikeresen szerepel a Debreceni Egyetem a U-Multirank rangsorán. A szervezet 99 országból csaknem 1500 felsőoktatási intézményt, köztük 11 magyar egyetemet értékelt.
30 már
Innovatív ötletekből sikertörténet
Kockázati tőketámogatásban részesül a Debreceni Egyetemhez kötődő Insimu Patient startup – jelentették be a Startup Campus Roadshow debreceni állomásán, ahol további innovatív ötletekkel versenyeztek a debreceni egyetemisták.
29 már
„Óraátállítás” az emberi szervezetben
Szervezetünk belső órájának működéséről hallhatnak meghökkentő, új információkat azok, akik ellátogatnak április 5-én, szerdán a Science Café előadására.
Erősödő izraeli kapcsolat
Magyarországi útja során a Debreceni Egyetemre is ellátogatott, és elsősorban az angol nyelvű orvosi képzéssel ismerkedett az izraeli Bar-Ilan University delegációja.
Debrecen fejlődésének szolgálatában
A város-, gazdaság-, és vállalkozásfejlesztés kulisszatitkaiba vezette be az érdeklődőket Zombori Dénes, az EDC Debrecen Nonprofit Kft. fejlesztési szakértője a Debreceni Egyetemen tartott előadásán.
28 már
A magyar mint idegen nyelv
Hatvan, a magyart mint idegen nyelvet oktató szakember tanácskozott március 25-én a Debreceni Nyári Egyetemen, amely ebben az évben magára vállalta „A magyar mint idegen nyelv napja” elnevezésű rendezvény szervezését.
Süli-Zakar István 1945-2017
Életének 71. évében váratlan hirtelenséggel elhunyt Süli-Zakar István földrajztudós. A professor emeritust a Debreceni Egyetem saját halottjának tekinti.
27 már
Debreceni „Felfedezett”
A Nemzeti Tehetségsegítő Tanács „Felfedezettjeink” különdíját vehette át a hétvégén Budapesten rendezett ünnepségen Katona Tamás, a Debreceni Egyetem informatikus doktorandusz hallgatója.