Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Gólyatábor, Farmer Expo, gitárosok találkozója, futballegyetem, virágkarnevál – az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított augusztusban is a Díszudvar magazin.
Új utak az anyagtudományban
A legkorszerűbb műszaki technológiák fejlesztéséhez kutatási hátteret nyújtó Regionális Anyagtudományi Kiválósági Műhelyt hoz létre a Debreceni Egyetem és az MTA Atommagkutató Intézete több mint egymilliárd forintból.
Felújított szobák várják a diákokat
A hétvégén költöznek be a hallgatók a Debreceni Egyetem Veres Péter Kollégiumába. A nyári hónapokban felújították az épület második emeletét, így teljes lett a több mint ötszáz fiatalnak otthont adó diákszálló rekonstrukciója.
Újdonságok az élelmiszer-analitikában
A hazai mézek elemtartalmának és növényi olajok foszfor-tartalmának meghatározásáról, valamint a tokaji és egri bor- és mustminták mikroelemeinek vizsgálatáról is szó volt a V. Atomspektroszkópiai Szakmai Napon a Debreceni Egyetemen.
Ironheart: az ér- és szívbetegekért
Új gyógyszereket és diagnosztikai eljárásokat fejlesztenek a Debreceni Egyetem szív- és érrendszeri betegségek kutatásával foglalkozó kiválóságközpontjában.
Nemzetközi mezőny - javuló pozíció
Továbbra is őrzi pozícióját, a nemzetközi oktatók és hallgatók számát értékelő kategóriában pedig javított helyezésén a Times Higher Education World University Ranking 2018-as listáján a Debreceni Egyetem.
A külföldiek is Debrecent választják
Az oktatási intézmények közül a Debreceni Egyetem volt a legnépszerűbb a külföldi fiatalok körében az idei Stipendium Hungaricum programban.
Generációk életvezetése
Elöregedő társadalmunk problémáiról, a megoldási lehetőségekről és a Debreceni Egyetem ehhez kapcsolódó új képzéséről tartottak konferenciát kedden az egyetem nyíregyházi campusán.
Indul az új tanév
A szeptember 10-ei tanévnyitó ünnepi szenátusi üléssel kezdődik a tanév a csaknem 30 ezres hallgatói létszámú Debreceni Egyetemen, szeptember 27-én pedig újra látványos showműsorral köszönti az intézmény jelenlegi és egykori polgárait a Nagyerdei Stadionban.
Automaták és formális nyelvek
A programozási nyelvek elméleti és gyakorlati problémáinak megértéséről, valamit az automaták elméleti vizsgálatáról lesz szó az AFL 2017 háromnapos nemzetközi konferencián a Debreceni Egyetem Informatikai Karán.

A tájékoztatót megismertem.