Automaták és formális nyelvek
A programozási nyelvek elméleti és gyakorlati problémáinak megértéséről, valamit az automaták elméleti vizsgálatáról lesz szó az AFL 2017 háromnapos nemzetközi konferencián a Debreceni Egyetem Informatikai Karán.
Jubileumi diplomaosztó
Gránit-, rubin-, gyémánt- és aranydiplomás agrármérnököket köszöntött szeptember 1-én, pénteken a Debreceni Egyetem Böszörményi úti campusán.
30 aug
Orvosok, kutatók tudományos fóruma
A légzésrehabilitáció újdonságai, valamint a krónikus obstriktív tüdőbetegséggel kapcsolatos genetikai kutatások a kiemelt témái annak a tudományos konferenciának, melyet hazai és nemzetközi szakemberek részvételével tartanak a Debreceni Egyetemen.
30 aug
Részecskefizikusok találkozója
A nagy hadronütköztetőhöz kapcsolódó elméleti és kísérleti kutatások eredményeit vitatják meg szakemberek a QCD@LHC 2017 konferenciáján, amely az idei Debrecen University Symposium.
29 aug
Tanévkezdés a gyakorlóiskolákban
Kettős jubileummal, korszerűsített épületekkel, új megbízott intézményvezetővel és csaknem háromezer diákkal kezdik meg a 2017/18-as tanévet a Debreceni Egyetem gyakorlóiskolái.
29 aug
Újabb duális hallgatók a TTK-n
Tizenegy elsőéves kezdi tanulmányait szeptemberben duális képzésben a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán. A diákok kedden írták alá hallgatói szerződésüket a cégek képviselőivel.
28 aug
Pótfelvételi: tovább nőtt a létszám
Összesen 442 hallgató került be a Debreceni Egyetemre az idei pótfelvételi eljárásban. Az intézmény népszerűségét mutatja, hogy a tavalyi eljáráshoz képest 7 százalékkal többen kezdik Debrecenben a szeptembert.
25 aug
Fókuszban az alkalmazott matematika
A valószínűségszámítás, az elméleti és alkalmazott statisztika legújabb kutatási eredményeit és módszereit vitatják meg a tudományterület kutatói a Debreceni Egyetem Informatikai Karának nemzetközi tudományos konferenciáján.
25 aug
Együttműködésben az iparral
A Debreceni Egyetem három szakot indít a szeptemberben kezdődő tanévben a Kisvárda Közösségi Felsőoktatási Képzési Központban. A képzésekről, valamint az intézmény gazdaságfejlesztési stratégiájáról is szó volt a ll. Kisvárdai Nyári Egyetemen.
24 aug
Az igazi vészhelyzettől a helyszínelőkig
Új helyszínekkel, még színesebb és változatosabb programokkal, valamint számtalan ajándékkal és élménnyel várja a tudomány iránt érdeklődő fiatalokat és időseket a Debreceni Egyetem szeptember 29-én, a Kutatók Éjszakáján.

A tájékoztatót megismertem.