03 már
Példaadó milliárdos családi vállalkozás
A sikeres üzlet elindításának lépéseiről és a vállalkozás következő generációra történő átörökítéséről beszéltek a baromfitenyésztéssel foglalkozó Bárány család tagjai a Debreceni Egyetem Böszörményi úti campusán.
01 már
Egészségipari kutatási együttműködés indult
A világjárványok és a kórházi fertőzések megelőzésére is egyedülálló megoldást hozhat a debreceni Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ (FIEK). A debreceni az ország egyetlen egészségipari FIEK programja.
01 már
Dél-Afrikában is népszerű Debrecen
Az egyetem képzési kínálatával és a Stipendium Hungaricum nyújtotta ösztöndíj-lehetőségekkel ismerkedtek, valamint az itt tanuló dél-afrikai diákokkal is találkoztak a távoli országból érkező rangos delegáció tagjai a Debreceni Egyetemen.
Egyedülálló szakmérnöki képzés
Az országban elsőként a Debreceni Egyetem Műszaki Karán indulhat meg az EHS szakmérnök/szakember szakirányú továbbképzési szak. A március elején kezdődő képzésre összesen 40 leendő hallgató regisztrált.
Erasmus 30 Roadshow Debrecenben
Egésznapos rendezvénnyel ünnepli Európa legnagyobb felsőoktatási hallgatói csereprogramja, az Erasmus 30 éves évfordulóját a Debreceni Egyetem és a Tempus Közalapítvány.
A szívgyógyászat aktualitásai
Innovatív szívsebészeti megoldások, életmentő katétertechnika – a szívbetegségek új terápiás és megelőzési lehetőségeiről lesz szó a Debreceni Egyetem szakembereinek részvételével március 1-4. között, a XXII. Debreceni Kardiológiai Napokon.
28 feb
"Női sört" tervez a leendő biomérnök
Rimaszombati Fruzsina a molekuláris biológusok „háziállatát”, a sörélesztőt választotta kutatási témájának. Az Ifjúsági Bolyai Pályázat nyertes munkája a sörélesztők egyedülálló evolúciós történetéről és annak gyakorlati alkalmazásairól többet tud, mint bármelyik „sörbarát”.
24 feb
Fontos döntések: egyetemi kórház, költségvetés
Az egyetem történetének legnagyobb kutatás-fejlesztési projektjéről, a Kenézy-integráció folytatásáról, a műszaki képzések fejlesztéséről és az idei költségvetésről is szó volt a Debreceni Egyetem Szenátusának februári ülésén.
23 feb
A Szenátus döntött: folytassa Szilvássy!
Elsöprő szavazati aránnyal támogatták a Szenátus tagjai a pályázó rektorjelöltségét. Ha a fenntartó is támogatja, akkor Szilvássy Zoltán lesz a megszakítás nélkül leghosszabb időn át regnáló rektora a Debreceni Egyetemnek.
23 feb
Díjazott egyetemi kutatók
A Debreceni Egyetem szakembereinek tevékenységét is elismerték a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Területi Bizottságának éves közgyűlésén, amelyet február 22-én tartottak a DAB Székházban.