21 aug
Az egyetem tizedszer a karneválon
Több mint 200 biciklissel és egy elektromos hajtású virágkocsival vett részt az idei virágkarneválon a Debreceni Egyetem. A hagyományt és a fejlődést jelképező kompozíció nagy sikert aratott az augusztus 20-ai menetben.
21 aug
Állami elismerések augusztus 20-án
A Debreceni Egyetem professzorait, vendégprofesszorát, egykori oktatóit és díszdoktorát tüntették ki az államalapítás ünnepe alkalmából a fővárosban.
16 aug
Finisben az egyetemi virágkocsi
Megkezdődött a Debreceni Egyetem karneváli kompozíciójának díszítése. Teljes pompájában azonban csak augusztus 20-án láthatja a közönség, hiszen a 45 ezer szál dália az utolsó éjszaka kerül a helyére.
Kiváló bizonyítvánnyal tértek haza
Több mint kétszázan ismerkedtek a magyar nyelvvel és kultúrával ezen a nyáron a Debrecen Nyári Egyetemen. Az idén kilencvenéves fennállását ünneplő intézmény diákjainak 80 százaléka 90 százalék feletti eredményt ért el a vizsgán.
Okos térkép a Debreceni Egyetemről
Az elsősök és az új egyetemi polgárok tájékozódását segítő információs térképet fejlesztettek ki a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának geográfus-geoinformatikus hallgatói.
Sokan tekerünk a karneválra
Több mint kétszáz egyetemi polgár jelentkezett a Debreceni Virágkarnevált felvezető kerékpáros felvonuláshoz. A résztvevők a Debreceni Egyetem új logójával díszített egységes pólóban képviselik az intézményt az eseményen.
Kiváló ösztöndíjasaink
Összesen 377,65 millió forint ösztöndíjat nyertek a Debreceni Egyetemről benyújtott sikeres pályaművek az Új Nemzeti Kiválóság Program 2017/2018. tanévre meghirdetett pályázatain.
14 aug
Asztalon a kutatási eredmények
Három kutatóintézetében nemesített vetőmagokat, valamint a pallagi kísérleti telepen termesztett gyümölcsöket is bemutatja a Debreceni Egyetem a Farmer Expón. Az intézmény oktatói emellett több szakmai konferencián tartanak előadásokat.
10 aug
Magyar konyha, magyar tánc
Tánctanítás, daltanulás és magyaros ízek: a Nyári Egyetem négy hete alatt négy hazai tájegység zenéjével, táncaival és ételeivel is megismerkedhettek a kurzus hallgatói.
08 aug
Új tanév korszerűbb iskolákban
Több százmillió forintot fordít a Debreceni Egyetem gyakorlóiskoláinak felújítására, karbantartásra idén nyáron. Csaknem háromezer általános és középiskolás tanulhat szeptembertől megszépült, modern környezetben.

A tájékoztatót megismertem.