22 feb
A mikrosebészet rejtelmei
A mikrosebészet kulisszatitkaiba tekinthetnek be az érdeklődők a Debreceni Egyetem tudományos sorozatának következő előadásán.
22 feb
Hol tart a Brexit?
Rendhagyó óra keretében tartott előadást az Egyesült Királyság Európai Unióból történő kilépéséről Török Ádám, a Magyar Tudományos Akadémia főtitkára a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán.
21 feb
Együtt a Ganzzal: ipar és innováció
A hazai ipar nagy múltú vállalatával, a Ganz Engineering és Energetikai Gépgyártó Kft-vel kötött együttműködési keretmegállapodást a Debreceni Egyetem. A cég az egyetemre bízza a Láng Gépgyár egyedülálló hagyatékát.
Welcome Week
Orientációs hetet szervezett a tavaszi szemeszterre érkező cserehallgatóinak a Debreceni Egyetem. A programok célja, hogy megmutassák az újonnan érkezőknek, milyen debreceni diáknak lenni.
20 feb
Lépésről lépésre tervezni a jövőt
Többek között a túl gyors növekedés veszélyéről, a felsőoktatási-ipari együttműködés fontosságáról és a kkv-k bevonásáról beszélt a Hajdú-bihari Naplónak adott interjúban Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja.
Egyetemi programok: együtt – egymásért
Családi nap, Dolgozói DErbi, Campus Fesztivál és yoUDay: kicsiknek, nagyoknak, egykori és jelenlegi hallgatóknak, oktatóknak, dolgozóknak és családtagjainak is kínál programokat a Debreceni Egyetem.
17 feb
Rektori pályázat bemutatója
Önfenntartó Debreceni Egyetem - ezzel a címmel ismertette az intézmény vezetésére vonatkozó elképzeléseit Szilvássy Zoltán professzor, aki egyetlen jelöltként pályázott a rektori feladatok ellátására.
16 feb
Hogy fejlődhetnek a magyar foci klubok?
Jobban működnek a külföldi labdarúgó egyesületek, mint a magyarok? Megfelel a hazai rendszer a kor kihívásainak? Ezeket a kérdéseket is feszegették a Science Café legutóbbi előadásán.
16 feb
InterTalent UNIDEB
Nyolc szekcióban 3 intézmény 70 hallgatója tart előadást a Debreceni Egyetem InterTalent UNIDEB tehetséggondozó konferenciáján, melyhez ebben az évben egy 1956-os előadás-sorozattal csatlakozik a Praetor Szakkollégium.
15 feb
A szegélyek szerepe az ökológiában
A Brit Ökológiai Társaság lapjában, az Ecology and Evolution-ben publikálták eredményeiket a Debreceni Egyetem kutatói a szegélyek és az átmeneti zónák jelentőségéről és ökológiai szerepéről.