10 júl
Fiatalon kezdik a kutatást
Mintegy száz középiskolás diák ismerkedik a tudományos pálya, a kutatói-mérnöki szakma különleges világával a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának egyhetes nyári táborában.
10 júl
Véget értek a nyári diplomaosztók
A Műszaki, az Egészségügyi, a Gazdaságtudományi, valamint a Természettudományi és Technológiai Kar hétvégi ünnepségeivel véget értek a nyári diplomaosztók a Debreceni Egyetemen. Pénteken és szombaton összesen több mint ezer hallgató vehette át oklevelét.
07 júl
Új címer és logó az egyetemen
A külföldi egyetemek hallgatóihoz hasonlóan már a debreceni diákok is viselhetik az intézmény címerével ellátott pólókat, pulóvereket. A ruhákon és az ajándéktárgyakon az egyetem új jelképe szerepel.
06 júl
Töretlen fejlődés: új dékán a TTK-n
Huszonöt tanszékével, majdcsak száz szakával és mintegy háromezer hallgatójával a Debreceni Egyetem egyik legnagyobb kara a Természettudományi és Technológiai Kar, melynek vezetői tisztségét július 1-jétől Kun Ferenc tölti be.
04 júl
Semmelweis-napi díjazottak
Kimagasló szakmai tevékenységükért állami elismeréseket kaptak a Debreceni Egyetem szakemberei. A díjakat a magyar egészségügy napja alkalmából Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere és Ónodi-Szűcs Zoltán államtitkár adta át.
03 júl
Díszdoktori címet kaptak
A Debreceni Egyetem két professzorát fogadta tiszteletbeli doktorává a Miskolci Egyetem. Berényi Ervin és Beke Dezső az elsők a Debreceni Egyetemről, akik megkapták ezt az elismerést.
03 júl
Berényi Ervin a DE Klinikai Központ élén
Július 1-től Berényi Ervin orvosprofesszor váltja Édes Istvánt a Klinikai Központ élén. Az öt évre kinevezett új elnök egységes sürgősségi rendszert és a daganatos betegek még gyorsabb ellátását szeretné elérni. Valóban a beteg legyen az első, nem lehet fontosabb más érdek – vallja.
Zenével illusztrált tudomány
Minikoncerttel prezentáltak az egyetem vezetői a tudományos fesztiválon. A ritmusra adott agyi változásokat mutatták be az egyetemi professzorok a Science on Stage - Tudomány a színpadon elnevezésű nemzetközi oktatási fesztivál megnyitóján.
Átvette kinevezését Szilvássy Zoltán
Áder János köztársasági elnöktől vette át rektori megbízatását Szilvássy Zoltán a Sándor-palotában tartott ünnepi eseményen. A Debreceni Egyetem régi-új rektora további öt évig vezeti az intézményt.
Kutatás és képzésfejlesztés a GE-vel
Két héten belül a második világcéggel indított stratégiai együttműködést a Debreceni Egyetem. Az intézmény műszaki-informatikai képzésének megújítása érdekében június 29-én a GE-vel kötött megállapodást.

A tájékoztatót megismertem.