Új Szenátust választott az egyetem
Valamennyi, mind a 17 választási körzetben érvényes volt a december 8-i voksolás, sikerült megválasztani mind a 36 tagot és a 36 póttagot is a 2017. január 1-én felálló új szenátusi testületbe.
Közösen sikeresen, eredményesen
A műszaki képzést és tehetséggondozást elősegítő megállapodást kötött a közelmúltban a Debreceni Egyetem Műszaki Kara és a Berettyóújfalui Szakképzési Centrum Csiha Győző Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája hajdúnánási tagintézménye.
Az új izraeli nagykövet az egyetemen
Yossi Amrani segíteni kívánja a Debreceni Egyetem és izraeli kutatóintézetek, felsőoktatási intézmények közötti még jobb együttműködést. A nagykövet a közös programokba a Debrecenben tanuló izraeli hallgatókat is bevonná.
Új szemlélet a víztudományi kutatásokban
A Magyar Tudományos Akadémia Ökológiai Kutatóközpontjának főigazgatója mutatta be a Nemzeti Víztudományi Programot csütörtökön a Debreceni Hidrobiológus Fórumon.
Új utak a farmakológiában
A klinikai gyógyszervizsgálatok központjának számító Debreceni Egyetem kutatói is előadást tartanak azon a kongresszuson, ahol többek közt a biológiai terápiákról és a vizsgálatok szigorodó uniós szabályairól tanácskoznak.
Tudással mozdul a gazdaság
A tudásközpontok kiemelt szerepéről is szó volt a TOP 100 kiadványt bemutató gálán csütörtökön. Előadásában Szilvássy Zoltán rektor az intézményi oktatásfejlesztési és kutatási törekvések mellett a Debrecen-Nagyvárad-Kassa innovációs-gazdasági együttműködési folyosóról beszélt.
Kitüntetett kutatópartnerek
Szlovákiai szakembereknek adományozta Emlékérmét, valamint Westsik Vilmos Díját a Debreceni Egyetem Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság.
Tudománnyal az élelmiszer-pazarlás ellen
Az emberi fogyasztásra szánt zöldségekből és gyümölcsökből évente 1,3 milliárd tonna elvész az élelmiszerláncban. Ennek csökkentési lehetőségeiről tanácskoznak hazai és külföldi szakemberek a Debreceni Egyetemen.
Hiánypótló összefoglaló füves élőhelyekről
Több ország szakemberei – köztük az MTA-DE Biodiverzitás Kutatócsoportjának tagjai – dolgoztak együtt az eurázsiai és észak-afrikai sztyeppék biodiverzitását ismertető egyedülálló tanulmányköteten.
Új Szenátust választ az egyetem
Megújul a Debreceni Egyetem Szenátusa. Az intézmény polgárai december 8-án választhatják meg az új tagokat, akiknek mandátuma 2017. január 1-jétől 2020. december 31-éig szól.