Semmelweis-nap a Kenézy Kórházban
Kiemelkedő szakmai munkájukért egészségügyi dolgozókat díjaztak a Semmelweis-nap alkalmából a Kenézy Kórházban. Az intézmény július elsejétől Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórház néven működik tovább - jelentette be Ónodi-Szűcs Zoltán.
Középpontban a természettudomány
Európa természettudományos fővárosává válik négy napra Debrecen: a cívisvárosban rendezik június 29-július 2. között a Science on Stage fesztivált, amelyen 30 ország csaknem 450 pedagógusa mutatja be legújabb oktatási módszereit.
Félidőnél a diplomaosztók
A Debreceni Egyetem öt karának végzős hallgatói vették át oklevelüket pénteken és szombaton. Összesen több mint nyolcszáz szakember tett esküt a Díszudvaron arra, hogy hivatását a legjobb tudása szerint gyakorolja.
Új vezetők az egyetemen
Rektorhelyetteseknek, dékánoknak, főigazgatóknak és igazgatóknak adta át megbízásukat Szilvássy Zoltán rektor és Bács Zoltán kancellár a Debreceni Egyetem Szenátusának június 22-ei ülésén. A testület a műszaki képzés megújítására új intézet és tanszék létrehozásáról is döntött.
Menzafelújítás kínálatbővítéssel
Három évtized után augusztusra megújul az Egyetem téri campus menzája. A legmodernebb konyhatechnológia beépítése mellett bővítik és modernizálják az éttermi részt, megduplázzák a kapacitást. Az új konyhát olimpiai bajnok mesterszakács irányítja majd.
Damjanovich Sándor (1936-2017)
Életének 81. évében június 5-én elhunyt Damjanovich Sándor, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, Széchenyi-díjas orvosprofesszor, a Debreceni Orvostudományi Egyetem volt tudományos rektorhelyettese, az Általános Orvostudományi Kar Biofizikai és Sejtbiológiai Intézetének volt vezetője.
Megállapodás a Roszatommal
Együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá a Debreceni Egyetem a Rusatom Nemzetközi Hálózattal - erről honlapján számolt be a rosatominternational.com. Az egyetem a szakemberképzés és kutatás mellett ipari projektek megvalósításában is a vállalat partnere lehet.
Innováció a genetikai kutatásokban
A világ legnagyobb genomikai vállalatával, a kínai Bejing Genomics Institute-tal kötött a genetikai tudományok kutatását és fejlesztését szolgáló együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem.
Erősödő mongol kapcsolat
Kettős diplomát adó képzés indításáról kötött megállapodást a Debreceni Egyetem a Mongolian University of Life Sciences-zel a kedden megnyitott 5. AGRIMBA-AVA Kongresszuson Debrecenben.
Az idei első diplomások
A nyári diplomaosztók sorában elsőként az Általános Orvostudományi és a Zeneművészeti Kar végzős hallgatói vették át okleveleiket a Debreceni Egyetemen. Pénteken és szombaton több mint 150-en tettek esküt hivatásukra.

A tájékoztatót megismertem.