04 jan
Kollégiumfejlesztési program indul
Több férőhely, korszerűbb és komfortosabb környezet, nemzetközi színvonal. Hét éves kollégiumfejlesztési program indul a Debreceni Egyetemen, egy új kollégium és több mint 200 új szoba is épül 2023-ig.
04 jan
A Debreceni Egyetem a sajtóban - 2016
Négyes ikrek, yoUDay, Tisza szobor, új halfaj, elektromos virágkocsi – több mint ötezerszer adott hírt tavaly a média arról, mi történik a Debreceni Egyetemen.
03 jan
Elsőtől az érettségiig – Kossuth Gyakorló
Az ország legjobb vidéki gyakorlóiskolája egyetemi háttérrel. Új kisfilmmel toborozza a leendő általános és középiskolásokat a Kossuth Gyakorló.
Díszesebb a Díszterem
Megújult külsővel, felújított és újonnan beszerzett bútorokkal várja az ünnepi eseményekre látogatókat a Debreceni Egyetem Főépületének Aulája.
Esküt tettek a jövő agrárszakemberei
Csaknem kétszáz hallgató – köztük kilenc ecuadori és kilenc nagyváradi diák – vette át oklevelét szombaton, a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar diplomaosztóján.
Gyógypedagógia képzést indít a Debreceni Egyetem
Már a decemberben kezdődő felvételi eljárásban lehet jelentkezni a Debreceni Egyetem Kelet-Magyarországon egyedülálló képzésére, mely az intézmény orvostudományi hátterére épül.
Cikluszáró szenátusi ülés
A 2016-os év és egyben a 2013-ban indult ciklus utolsó ülését tartotta december 15-én a Debreceni Egyetem Szenátusa. Szó volt többek között a 2017-es költségvetésről, és az eltelt 3 év legfontosabb eseményeit is visszaidézte a testület.
Számokban a szenátusi ciklus
Egy testület, 71 fő, 30 ülésnap, 1125 határozat – főbb számok a Debreceni Egyetem búcsúzó szenátusa kapcsán. A leköszönő testület december 15-én tartotta utolsó ülését, ahol az eltelt éveket mozgóképben is felidézték.
Szakkollégiumi konferencia
Öt szekcióban 24 hallgató mutatta be kutatását pénteken a Hatvani István Szakkollégium hallgatói konferenciáján. A rendezvényen együttműködési megállapodást kötöttek a Járom Kulturális Egyesülettel.
Farewell Dinner
Ünnepi karácsonyi vacsorával búcsúztak egymástól és a Debreceni Egyetemtől az itt tanuló külföldi cserediákok, akik most is feldíszítették a hagyományos Erasmus-fenyőfát a Főépület Díszudvarán.