Damjanovich Sándor (1936-2017)
Életének 81. évében június 5-én elhunyt Damjanovich Sándor, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, Széchenyi-díjas orvosprofesszor, a Debreceni Orvostudományi Egyetem volt tudományos rektorhelyettese, az Általános Orvostudományi Kar Biofizikai és Sejtbiológiai Intézetének volt vezetője.
Erősödő mongol kapcsolat
Kettős diplomát adó képzés indításáról kötött megállapodást a Debreceni Egyetem a Mongolian University of Life Sciences-zel a kedden megnyitott 5. AGRIMBA-AVA Kongresszuson Debrecenben.
Innováció a genetikai kutatásokban
A világ legnagyobb genomikai vállalatával, a kínai Bejing Genomics Institute-tal kötött a genetikai tudományok kutatását és fejlesztését szolgáló együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem.
Megállapodás a Roszatommal
Együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá a Debreceni Egyetem a Rusatom Nemzetközi Hálózattal - erről honlapján számolt be a rosatominternational.com. Az egyetem a szakemberképzés és kutatás mellett ipari projektek megvalósításában is a vállalat partnere lehet.
Egyetem Tér: idén már a 0. naptól
Legális „pénzmosás”, könyvszelfi-készítés és olasz zamatok is várják ebben az évben a látogatókat a Debreceni Egyetem rendezvényhelyszínén a Campus Fesztiválon. Az „Egyetem Tér” ezúttal már a nulladik naptól nyitva lesz a megszokott helyen, a főbejárat közelében.
Az idei első diplomások
A nyári diplomaosztók sorában elsőként az Általános Orvostudományi és a Zeneművészeti Kar végzős hallgatói vették át okleveleiket a Debreceni Egyetemen. Pénteken és szombaton több mint 150-en tettek esküt hivatásukra.
Melyik a legszebb egyetemi épület?
A legszebb magyar egyetemi campust keresi az eduline.hu oktatási szakportál. A címért versenyben van a Debreceni Egyetem is. Aki szereti a városképet meghatározó Egyetem téri Főépületet, szavazzon rá!
yoUDay: már kaphatók a jegyek!
Megkezdődött a jegyárusítás a Debreceni Egyetem 2017-es stadionshow-jára. Az egyetemi polgárok és vendégeik 90%-os kedvezménnyel vásárolhatják meg, de másoknak is érdemes sietni, hiszen az első 100 regisztráló 1538 forintért juthat a belépőjéhez.
Kezdődnek a diplomaosztók!
Több mint 3600 végzős veheti át oklevelét a következő hetekben a Debreceni Egyetemen. A hirek.unideb.hu élőben közvetíti a diplomaosztókat. Elsőként június 16-án az Általános Orvostudományi Kar tartja ünnepségét a Főépület Díszudvarán.
Elhunyt Kovács Árpádné Molnár Judit
Életének 52. évében 2017. június 6-án váratlan hirtelenséggel elhunyt a Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Középiskolája és Kollégiumának intézményvezetője, Kovács Árpádné Molnár Judit.

A tájékoztatót megismertem.