Táborok az egyetemi lovardában
Csaknem 150 gyerek táborozhat idén nyáron a Debreceni Egyetem Lovasakadémiáján. Az iskolai szünetben heti turnusokban fogadják a 6 és 15 év közötti diákokat a Kartács utcai lovardában.
Téged is vár az „Egyetem tér”
Idén is lehetőséget kapnak a Debreceni Egyetem karai, intézetei, tanszékei és öntevékeny csoportjai, hogy bemutatkozzanak július 19-23. között a Campus Fesztiválon az Egyetem téren.
Boldog sárgulók
Közösségi rendezvények, sárgulási felvonulás és bál: több mint félezer végzős hallgató búcsúzott az egész hetes hagyományőrző programsorozattal a Debreceni Egyetemtől.
Sárgulás képekben
Csikósok, lovasfogatok, néptánc és kiváló hangulat – látványos fotógalériában tekinthetik meg a Debreceni Egyetem idei sárgulási felvonulásának legjobb pillanatait.
Nemzetközi zsongás a Víztoronyban
Színes forgatag, mobilitási lehetőségek és jótékonysági program várta a Debreceni Egyetem hallgatóit és a középiskolai diákokat az idei International Eventen a Nagyerdei Víztoronyban.
Pethő Menyhért (1933-2017)
Életének 84. évében elhunyt Pethő Menyhért, a Debreceni Egyetem professzora, a Mezőgazdasági Növénytani és Növényélettani Tanszék egykori vezetője.
Különleges együttműködés
Országos szinten is egyedülálló megállapodást kötött egymással a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara és a Wekerle Sándor Üzleti Főiskola. A szerződés mind a két intézményben folyó képzésekre, mind az ott zajló kutatómunkára hatással lesz.
Együttműködés a MÁV-csoporttal
A hazai műszaki, technológiai és természettudományi képzés színvonalának emelése érdekében együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem és a MÁV-csoport május 9-én, Budapesten.
Tények, tévhitek az ősmagyarokról
A magyar őstörténet kerül terítékre a Science café soron következő előadásában. A Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatának vendége ezúttal Szendrei László, az Egyetemi és Nemzeti Könyvtár munkatársa lesz.
Akadémiai Díj a legjobbaknak
Rangos szakmai elismerésben, Akadémiai Díjban részesült Püski Levente, a Debreceni Egyetem professzora, valamint megosztott Akadémiai Díjat vehetett át a Természettudományi és Technológiai Kar egyik kutatócsoportja a Magyar Tudományos Akadémia május 8-i közgyűlésén.

A tájékoztatót megismertem.