Pethő Menyhért (1933-2017)
Életének 84. évében elhunyt Pethő Menyhért, a Debreceni Egyetem professzora, a Mezőgazdasági Növénytani és Növényélettani Tanszék egykori vezetője.
Különleges együttműködés
Országos szinten is egyedülálló megállapodást kötött egymással a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara és a Wekerle Sándor Üzleti Főiskola. A szerződés mind a két intézményben folyó képzésekre, mind az ott zajló kutatómunkára hatással lesz.
Tények, tévhitek az ősmagyarokról
A magyar őstörténet kerül terítékre a Science café soron következő előadásában. A Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatának vendége ezúttal Szendrei László, az Egyetemi és Nemzeti Könyvtár munkatársa lesz.
Együttműködés a MÁV-csoporttal
A hazai műszaki, technológiai és természettudományi képzés színvonalának emelése érdekében együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem és a MÁV-csoport május 9-én, Budapesten.
Akadémiai Díj a legjobbaknak
Rangos szakmai elismerésben, Akadémiai Díjban részesült Püski Levente, a Debreceni Egyetem professzora, valamint megosztott Akadémiai Díjat vehetett át a Természettudományi és Technológiai Kar egyik kutatócsoportja a Magyar Tudományos Akadémia május 8-i közgyűlésén.
Húsz nemzet kulináris forgataga
Ízek, illatok, tradicionális népviseletek, zenék és zászlók töltötték meg a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Kollégiuma előtti teret pénteken, az International Food Day-en. A nemzetek gasztronómiai versenyét ebben az évben Izrael nyerte meg.
Újabb sikerek
Négy szekciót megnyertek a Debreceni Egyetem hallgatói a Partiumi Keresztény Egyetem Tudományos Diákköri Konferenciáján, az intézmény leendő állattenyésztő mérnökei pedig elsők lettek a felsőoktatási intézmények országos gazdászversenyének hódmezővásárhelyi fordulóján.
Kulcs a genomikai kutatásokhoz
A modern genetikai felfedező alapkutatásokhoz nyújt segítséget a Debreceni Egyetem Lendület kutatócsoportjának módszertani tanulmánya, amelyet a rangos tudományos szaklapban, a Genome Researchben publikáltak.
Idén is Dolgozói DErbi!
„Értünk, Nekünk, Velünk!” – a tavalyi nagy siker után idén is megrendezi a Dolgozói Derbit a Debreceni Egyetem. Az egyetemi polgárok napját június 9-én tartják a Nagyerdei Stadion északi rendezvényterén és a Víztoronyban.
A „Csodálatos Caporetto”
Az I. világháború olasz hadszínterének legsikeresebb hadművelete, a caporettói áttörés 100. évfordulója alkalmából rendeztek emlékkonferenciát a Debreceni Egyetemen.

A tájékoztatót megismertem.