Újabb hiánypótló sportképzés
Hazánkban egyedüli felsőoktatási intézményként alap- és középfokú kézilabda edzőképzés indításáról állapodott meg a Debreceni Egyetem a Magyar Kézilabda Szövetséggel (MKSZ). Az erről szóló dokumentumot szombaton a férfi kézilabda Magyar Kupa döntőjén írták alá.
Mesebirodalom a gyermekklinikán
Mekk Eleket, Micimackót, Spongyabobot és Vukot ábrázolják azok a mézeskalácsok, amelyek beköltöztek a Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinikájára, hogy örömet csempésszenek a gyerekek mindennapjaiba.
A dolgozókat segítik
A tartós betegséggel küzdő munkavállalókat megillető kedvezményekről és juttatásokról tájékoztatta az érdeklődőket a szerdai dolgozói fórumon a DEMEK februárban alakult új munkacsoportja.
Az orvostudomány kiválóságai
Balla György professzort a kísérletes, míg Mechler Ferenc professzor emeritust a diagnosztikai orvostudomány területén elért eredményeiért tüntette ki Elischer Gyula, illetve Went István emlékéremmel a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara.
Richter Tudós Klub az egyetemen
A személyre szabott orvoslás és a 3D nyomtatás egészségügyben való alkalmazása lesz a témája a Richter Tudós Klubnak, melynek első alkalommal ad otthont a Debreceni Egyetem április 18-án.
Egyetemi díjazottak a város napján
Klinikaigazgató, matematikus, sajtófőnök – egyetemi díjeső volt a város napján. Balla György, a Gyermekgyógyászati Klinika igazgatója és Győry Kálmán matematikus díszpolgári címet kapott. M. Tóth Ildikó, az egyetem sajtófőnöke a város sajtódíjasa lett.
A tehetség mindenek felett
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia két tudományterületi szekciójának, a Biológiának és a FiFöMa-nak (Fizika, Földtudományok és Matematika) ad otthont a héten a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara.
„Hagyj nyomot magad után!”
Iskola- és óvodalátogatás, véradás, közös futás – csak néhány program az idei SocialErasmus hét programjai közül, amelyek közös tulajdonsága, hogy valamennyi a társadalmi változások fontosságára hívja fel a figyelmet.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Új projektek, ünnepi megemlékezés, jubileumi évfordulók, haltani konferencia, Natural Expo, TörDElő – márciusban is ott voltak az egyetem legfontosabb eseményein a Díszudvar magazin kamerái.
Harminc éves a biotechnológus képzés
A mikrobiális biotechnológia oktatásának kezdetéről, valamint fő ágazatainak aktuális kérdéseiről és kihívásairól is szó volt a Debreceni Egyetemen folyó biotechnológus képzés 30. évfordulóján rendezett tudományos tanácskozáson.

A tájékoztatót megismertem.