Megújulva érkezik új helyére a Tisza-szobor
Október 31-én új, remélhetőleg végleges helyére kerül Kisfaludi Stróbl Zsigmond Tisza István szobra az egyetem Főépülete előtt. Az alkotást Győrfi Lajos restaurálta, most pedig a szobrász püspökladányi műtermében várakozik arra, hogy visszaszállítsák Debrecenbe.
A forradalom gyújtópontjában
Kiállítással, tudományos konferenciával, valamint a város és az egyetem által közösen hirdetett, az 1956-os eseményeket felidéző filmpályázat eredményhirdetésével kezdődött a forradalom és szabadságharc 60. évfordulója alkalmából rendezett programsorozat a Debreceni Egyetemen.
A lakosság 10%-át bántották gyerekként
A világ vezető pszichológus kutatóinak meghívásával, az országban elsőként a Debreceni Egyetemen rendeztek képzést és workshopot a gyerekkori traumák okozta disszociatív zavarokkal kapcsolatban.
Elhunyt Fachet József
A neves rákkutató, immunológus, kórélettanászt, az egykori Debreceni Orvostudományi Egyetem Kórélettani Intézetének nyugalmazott igazgatóját a Debreceni Egyetem és az Általános Orvostudományi Kar saját halottjának tekinti.
FM90: az egyetem szimbólumáról
A gerundium jelkép és tisztelgés a több évszázados múltra visszatekintő debreceni felsőoktatás előtt. Az egyetem ünnepi eseményeinek elmaradhatatlan dísze, unikális a magyar felsőoktatásban – történetét az FM90 Campus Rádió dolgozta fel.
Hatmilliárd forint egészségiparra
Támogatta a kormány a Debreceni Egyetem egészségipari kutatóprogramját. A FIEK keretében az intézmény 5,9 milliárd forintos pályázati forrást nyert.
Ingyenes könyvtárhasználat DEKa-val
Érvényüket veszítik október 31-ét követően a régi, illetve az ideiglenes olvasójegyek. Az Egyetemi Könyvtár szolgáltatásai kizárólag DEKa kártyával vehetők igénybe.
Szélesedő kapcsolatok Nyugat-Ukrajnával
A lembergi Ivan Franko Egyetem több fakultásával is együttműködést alakított ki a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara.
Debreceni kutató kapta a Vértes Edit-díjat
Kelemen Ivett, a Debreceni Egyetem finnugor tanszékének kutatója vehette át a hazai finnugrisztika rangos szakmai elismerését.
Összefogás egy álom valóra váltásáért
Az Európa Kulturális Fővárosa pályázat sikerességéért együttműködési megállapodást kötött ma Debrecen Önkormányzata, a Debreceni Egyetem és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME).