Átalakuló mérnökképzés
Külön szervezeti egységet hoz létre a villamosmérnöki képzésnek a Debreceni Egyetem. A műszaki oktatás fejlesztéséről Palkovics László oktatásért felelős államtitkár az egyetemi vezetéssel közösen tartott tájékoztatót az intézményben.
A reformáció emlékezete
Tudományos konferenciát rendeznek a Debreceni Egyetemen a reformáció 500. évfordulója alkalmából. A kutatók áttekintik, hogyan emlékeztek a katolikusok és a protestánsok a reformáció kezdeti eseményeire a 16-18. században.
„Múltunk alapja, jövőnk oszlopa”
Szent László hitbeli öröksége és az egyházak olyan kohéziós erőt jelentenek, amely kaput nyit a határon túliak, a világ magyarsága felé – mondta a lovagkirály értékeit bemutató konferencián Jávor András, a Debreceni Egyetem rektori főtanácsadója.
Újabb Lendület-csoport az egyetemen
A tájhasználat és a klíma változásával járó kihívásokra adható válaszokhoz járulhat hozzá eredményeivel a Debreceni Egyetem új Lendület-kutatócsoportja, amely 5 évre nyert támogatást a Magyar Tudományos Akadémiától.
Táborok az egyetemi lovardában
Csaknem 150 gyerek táborozhat idén nyáron a Debreceni Egyetem Lovasakadémiáján. Az iskolai szünetben heti turnusokban fogadják a 6 és 15 év közötti diákokat a Kartács utcai lovardában.
Boldog sárgulók
Közösségi rendezvények, sárgulási felvonulás és bál: több mint félezer végzős hallgató búcsúzott az egész hetes hagyományőrző programsorozattal a Debreceni Egyetemtől.
Téged is vár az „Egyetem tér”
Idén is lehetőséget kapnak a Debreceni Egyetem karai, intézetei, tanszékei és öntevékeny csoportjai, hogy bemutatkozzanak július 19-23. között a Campus Fesztiválon az Egyetem téren.
Sárgulás képekben
Csikósok, lovasfogatok, néptánc és kiváló hangulat – látványos fotógalériában tekinthetik meg a Debreceni Egyetem idei sárgulási felvonulásának legjobb pillanatait.
Pethő Menyhért (1933-2017)
Életének 84. évében elhunyt Pethő Menyhért, a Debreceni Egyetem professzora, a Mezőgazdasági Növénytani és Növényélettani Tanszék egykori vezetője.
Nemzetközi zsongás a Víztoronyban
Színes forgatag, mobilitási lehetőségek és jótékonysági program várta a Debreceni Egyetem hallgatóit és a középiskolai diákokat az idei International Eventen a Nagyerdei Víztoronyban.

A tájékoztatót megismertem.