13 feb
Ketten az egyetemről az olimpiáért
A DVSC kiváló játékosa, Tóvizi Petra egyetemi hallgatóként küzd meg az olimpiai részvételért. A Debreceni Egyetem sporttudományi szakembere, Balogh László a magyar női kézilabda válogatott tagjainak mentális felkészítését végzi a közelgő olimpiai selejtezős tornára.
13 feb
Nagyköveti látogatás az egyetemen
Az oktatás és gazdaság területéhez kapcsolódó együttműködési lehetőségekről egyeztetett Izrael magyarországi nagykövete, Yacov Hadas-Handelsman bemutatkozó látogatásán. A diplomatát Bartha Elek oktatási rektorhelyettes fogadta.
10 feb
Új utak a kutatásfejlesztésben
A világhírű műszaki egyetem, a Massachusetts Institute of Technology speciális Catalyst módszertanának európai meghonosításáról és a Debreceni Egyetem, valamint a GE Healthcare programban játszott szerepéről számolt be a GE Reports.
07 feb
Bölcsésznek lenni a legjobb!
Új és megújuló képzésekkel, tehetséggondozási programmal, külföldi nyelvtanulási lehetőségekkel és pezsgő hallgatói élettel várja a következő tanévben a leendő elsőéveseket a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara (BTK).
Elismerés a debreceni testnevelőnek
Koi Attila, a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Általános Iskolája és Gimnáziumának pedagógusa lett az elmúlt tanév legeredményesebb Hajdú-Bihar megyei Diákolimpia-testnevelője. A debreceni tanár a díjat a Magyar Diáksport Szövetség ünnepségén vette át.
Felvételi 2020: újdonságok a DE-n
A Debreceni Egyetem oktatási kínálatáról, az idei újdonságokról, az egyre népszerűbb műszaki szakokról, az általános felvételi eljárás kiegészítéséről és a leendő hallgatóknak fontos határidőkről tartott tájékoztatót az intézmény vezetése.
Veres Gábor (1969-2020)
Életének 51. évében 2020. január 28-án elhunyt Veres Gábor habilitált egyetemi tanár, az MTA doktora, a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Intézetének és Klinikájának igazgatója. A Debreceni Egyetem, az Általános Orvostudományi Kar saját halottjának tekinti.
05 feb
Angolul is a betegek szolgálatában
A magyar után már az angol nyelvű verziója is letölthető a Debreceni Egyetem egyedülálló egészségügyi applikációjának. Az UD Mediversity appon keresztül mostantól a külföldi betegek számára is elérhető a telefonkönyv, a szakrendelés- és orvoskereső is.
05 feb
Nyírbátorban is közösséget építünk
Átadták a Közösségi Felsőoktatási Képzési Központ épületét kedden Nyírbátorban. Az intézményben a Debreceni Egyetem szeptemberben vidékfejlesztési agrármérnök szakon indít állami ösztöndíjas, kihelyezett képzést.
04 feb
IK: adattudománytól az e-sportig
Naprakész tudás, piacképes diploma, biztos elhelyezkedés – a legfejlettebb technológiákkal, korszerű tananyaggal és csúcskategóriás infrastrukturális háttérrel várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem Informatikai Kara.

A tájékoztatót megismertem.