Tíz éve népszerűsítik az MTMI-pályát
A város, a Debreceni Egyetem, az Agóra és az NI Hungary Kft. közösen ünnepelte a vállalat tíz éves Mentor Programját csütörtökön. A rendezvényen az oktatók felelősségéről beszélt az egyetem műszaki innovációért és képzésfejlesztésért felelős rektorhelyettese, Ailer Piroska.
Az új stratégiáról tárgyaltak
Innováció és értéklánc-szemlétű gazdálkodás. Ezekről is szó volt a Debreceni Egyetem Multidiszciplináris Agrár- és Élelmiszeripari Kabinet keddi kihelyezett ülésén, a Parlamentben. A tagok a minisztériumok képviselőivel vitatták meg az agrárképzés- és kutatás lehetőségeit.
MÜZLI - újra profiktól tanulhatnak
A most induló félévben is a hazai és nemzetközi üzleti élet kiválóságai segítik a Debreceni Egyetem hallgatóit a legkorszerűbb gyakorlati tudás megszerzésében. A Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet 4 kurzust indít, az első előadást Ascsillán Endre, a GE Magyarország alelnöke tartotta.
Science Café - tudományról könnyedén
Az előadássorozat az indulása óta eltelt hét év alatt csaknem 100 előadás keretében népszerűsítette közérthető, olykor játékos formában az intézmény falain kívül a Debreceni Egyetem legújabb, legfrissebb és legérdekesebb tudományos eredményeit.
A közbeszerzések aktualitásai
Közbeszerzési szakembereknek szervezett konferenciát kedden a Debreceni Egyetem. A több mint 100 résztvevő információt kaphatott a közbeszerzési eljárások ellenőrzésével kapcsolatos újdonságokról és megismerhette a szabályozás új elemeit.
Kínai évnyitó a Nyári Egyetemen
A Debreceni Nyári Egyetem évek óta folyamatosan bővíti kapcsolatrendszerét a kínai egyetemekkel. A Tiencsini Egyetemről érkezett diákokat tanévnyitó vacsorán köszöntötték.
Munkába állt a „TEKNŐS"
Átadták a Debreceni Egyetem Sportgazdasági-Menedzsment és Teniszközpontját a Böszörményi úti campuson. A 860 millió forintos beruházást a kormány több mint 260 millióval támogatta.
100 év ünnepe
Centenáriumi gálaesttel kezdte a szezont a DEAC pénteken, az egyetem aulájában, ahol megemlékeztek az alapító elődökről is. Az évadnyitó ünnepségen díjakat is átadtak a klub vezetői.
yoUDay: minőség és profizmus
Hetek óta próbálnak a fellépők, hogy a legszínvonalasabb színpadi show-t mutathassák be szeptember 18-án, a Debreceni Egyetem egyedülálló tanévnyitóján, a yoUDay-n, a Nagyerdei Stadionban. A monumentális műsorra már csak küzdőtéri jegyek kaphatók.
Várják a jövő informatikushallgatóit
Az informatika iránt érdeklődő középiskolásoknak indít térítésmentes szakköröket a Debreceni Egyetem Informatikai Kara. A különböző témájú foglalkozásokon a pályaválasztás előtt álló fiatalok megismerkedhetnek az informatika tudományának alapjaival.