Krimiről – kötetlenül
Lehet szeretni, vagy nem szeretni a krimiket, de az biztos, a műfaj népszerűsége több mint 100 év elteltével is töretlen. Ennek titkát próbálja megfejteni a Science Café következő előadása.
DExpo – mindent egy helyen az egyetemről
Csaknem 5000 érdeklődő középiskolást várnak a szervezők a Debreceni Egyetem teljes kínálatát bemutató kétnapos beiskolázási programra november 23-24-én.
Príma díjasaink
Szilvássy Zoltán rektor tudomány, Senánszky Petra többszörös Világ- és Európa-bajnok uszonyosúszó, biológia szakos hallgató pedig sport kategóriában kapott Hajdú-Bihar Megyei Területi Príma Díjat.
Műszerközpont nemzetközi minősítéssel
Ötödik alkalommal nyerte el a legjelentősebb nemzetközi mezőgazdasági kereskedelmi szövetség, a GAFTA tanúsítványát a Debreceni Egyetem Agrárműszerközpontja.
Új cédrusliget a Botanikus Kertben
Atlasz, ciprusi, himalájai és libanoni cédrusokat ültettek az elmúlt években kiszáradt lucfenyők helyére a Debreceni Egyetem Botanikus Kertjében.
Vacsora a Föld körül
A cottage pie, a tortilla patata és a gazpacho mellett a hazai ízek: a fasírt és a somlói sem maradhatott ki a kínálatból az idei International Dinneren.
Népszerűek az egyetem gyakorlói
Rendhagyó tanórák, laborlátogatás, interaktív foglalkozások, traktorozás és foci – a diákok főként ezekre a programokra, a szülők pedig az átfogó felvételi tájékoztatókra voltak kíváncsiak a Debreceni Egyetem gyakorlóiskoláinak nyílt napjain.
A kézilabdás világ elitje az egyetemen
A skandináv, a délszláv és a magyar kézilabdakapus-kultúra találkozott a Debreceni Egyetem egyedülálló konferenciáján, melyet csütörtökön tartottak az egyetem Sporttudományi Oktatóközpontjában.
FM90: Akció az előítélet-mentes Debrecenért
A szélsőséges gondolkodásmódok, ideológiák ellen fellépve kezdtek Zerophobia néven akcióba a Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézetének hallgatói – adta hírül az FM90 Campus Rádió.
Debreceni ökológust díjaztak
Konzervációbiológiai kutatásaival nyert a Természettudományi és Technológiai Kar Ökológiai Tanszékének munkatársa, Radócz Szilvia a Stephen W. Kuffler Alapítvány nemzetközi pályázatán.