Tudj meg mindent a képzésekről!
Nyílt napokon mutatkoznak be a Debreceni Egyetem karai. Decemberben az Egészségügyi-, az Állam- és Jogtudományi-, valamint az agrárkar várja a felvételi előtt álló diákokat és szüleiket.
Az egyetem genetikusát díjazták Egerben
Török Olga, a Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Intézetének docense kapta idén a Markhot Emlékérmet.
A betegellátás kiválóságai
Szakasszisztensek, ápolók, nővérek – közülük sokan több évtizede állnak a betegek szolgálatában. A legkiválóbb klinikai dolgozók munkáját díjazták csütörtökön a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában.
Innovatív élelmiszerek innovatív csomagolásban
Környezetkímélő, száz százalékban lebomló csomagolásban kerülhetnek a boltok polcaira a Debreceni Egyetemen kifejlesztett funkcionális élelmiszerek.
A feltörekvő országok legjobbjai között
Hét magyar, köztük a Debreceni Egyetem is felkerült a 41 ország 300 intézményét rangsoroló Times Higher Education listájára, amelyet most hoztak nyilvánosságra.
Junior Prima díjas egyetemi kutatók
Antal László hidrobiológus és Kardos Ádám fizikus magyar tudomány kategóriában kapott Junior Prima díjat. Az elismeréseket kedden adták át a Magyar Tudományos Akadémia székházában.
K+F egyetemi tudásbázissal
A Debreceni Egyetemre mint innovációforrásra számít kutatás-fejlesztési tevékenységének bővítésében az IT Services Hungary. Többek között ezt is rögzítették a felek a kedden aláírt együttműködési megállapodásban.
Amerikai-svájci kutatóé a Debrecen-díj
A daganatos, az anyagcsere- és az immunológiai betegségek kialakulásával, gyógyításával kapcsolatos felfedezések élenjárója, Michael N. Hall kapta idén a „Debrecen Díj a Molekuláris Orvostudományért” kitüntetést.
Látogatócsúcs volt a DExpón!
Minden eddigi rekordot megdöntött az idei DExpo. A Debreceni Egyetem középiskolásoknak rendezett nyílt napjain 5410 reménybeli hallgató ismerkedett az intézmény kínálatával.
Doktorrá fogadom…
Az egyetemi doktoravatás 100 éves évfordulóján tartotta idei hagyományos őszi doktor- és díszdoktoravató ünnepségét november 26-án a Főépület Aulájában a Debreceni Egyetem.