Társadalmi befogadás és kitaszítottság
A hátrányos helyzetűek társadalmi befogadása, az elhurcolt svábok szenvedései, a változó európai egészségügyi szabályozás - egyebek mellett ezekkel a témákkal foglalkoznak a Debreceni Egyetem csütörtökön bemutatott új kötetei.
Az orvoslás jövője, a holnap medicinái
Az innovatív egészségügyi megoldásokba nyújtott betekintést a Richter Tudós Klub április 18-ai debütáló rendezvényén a Debreceni Egyetemen. Csaknem háromszázan vettek részt a legújabb technológiákat bemutató előadáson.
Nemcsak sportosak, okosak is
A Debreceni Egyetem hét tehetséges hallgatója kapta meg kedden a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat sportösztöndíját. A diákok egy évig anyagi támogatást kapnak.
Újabb sikerek az OTDK-n
A Biológia és a FiFöMa Szekciókban hazai pályán, míg a Társadalomtudományi Szekcióban a fővárosban mutatták be kutatási témáikat a Debreceni Egyetem hallgatói, akik 6 első, 8 második, 8 harmadik helyet és 13 különdíjat, valamint egy kiemelt különdíjat szereztek.
Újabb hiánypótló sportképzés
Hazánkban egyedüli felsőoktatási intézményként alap- és középfokú kézilabda edzőképzés indításáról állapodott meg a Debreceni Egyetem a Magyar Kézilabda Szövetséggel (MKSZ). Az erről szóló dokumentumot szombaton a férfi kézilabda Magyar Kupa döntőjén írták alá.
Mesebirodalom a gyermekklinikán
Mekk Eleket, Micimackót, Spongyabobot és Vukot ábrázolják azok a mézeskalácsok, amelyek beköltöztek a Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinikájára, hogy örömet csempésszenek a gyerekek mindennapjaiba.
A dolgozókat segítik
A tartós betegséggel küzdő munkavállalókat megillető kedvezményekről és juttatásokról tájékoztatta az érdeklődőket a szerdai dolgozói fórumon a DEMEK februárban alakult új munkacsoportja.
Az orvostudomány kiválóságai
Balla György professzort a kísérletes, míg Mechler Ferenc professzor emeritust a diagnosztikai orvostudomány területén elért eredményeiért tüntette ki Elischer Gyula, illetve Went István emlékéremmel a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara.
Egyetemi díjazottak a város napján
Klinikaigazgató, matematikus, sajtófőnök – egyetemi díjeső volt a város napján. Balla György, a Gyermekgyógyászati Klinika igazgatója és Győry Kálmán matematikus díszpolgári címet kapott. M. Tóth Ildikó, az egyetem sajtófőnöke a város sajtódíjasa lett.
Richter Tudós Klub az egyetemen
A személyre szabott orvoslás és a 3D nyomtatás egészségügyben való alkalmazása lesz a témája a Richter Tudós Klubnak, melynek első alkalommal ad otthont a Debreceni Egyetem április 18-án.

A tájékoztatót megismertem.