Doktorrá fogadom…
Az egyetemi doktoravatás 100 éves évfordulóján tartotta idei hagyományos őszi doktor- és díszdoktoravató ünnepségét november 26-án a Főépület Aulájában a Debreceni Egyetem.
Négyszeres boldogság
Harminc év után újra négyes ikrek születtek november 24-én a Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján. A babákat 12 fős orvoscsoport segítette a világra.
Közvetlen kapcsolat Debrecen és Eperjes között
Több mint huszonöt évre visszanyúló szakmai kapcsolat alapozta meg, hogy az Eperjesi Egyetem rektorát, Kónya Pétert díszdoktorrá avatja a Debreceni Egyetem.
Miniszterelnökök találkozója az egyetemen
A magyar és az ukrán kormányfő részvételével rendeztek üzleti fórumot a Debreceni Egyetemen. Az kétoldalú szakmai találkozón az intézmény innovációs gyógyszeripari klasztere is bemutatkozott.
Fogyasztói hatalomátvétel
Netnográfia, közösségi ötletbörze, szemkamerás vizsgálatok – új marketing módszerek a Debreceni Egyetem szakembereitől, akik már tudják, hogy szívesebben vásárol a fogyasztó, ha részt vesz a termékfejlesztésben.
Új fejezet a biotechnológiában
Az egészség-, az élelmiszeripar, a mezőgazdaság és az orvostudomány is hasznosítja azokat a kutatási eredményeket, melyeket a Debreceni Egyetem biotechnológiával foglalkozó kutatócsoportjai értek el.
Roma tehetséggondozás az egyetemen
Világlétra címmel indított újabb nagyszabású, a roma hallgatók társadalmi felzárkózását segítő tehetséggondozó programot a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Kara.
Természettudományos toborzás
iTT Kutathatsz – ezzel a címmel tartott természettudományos és mérnöki fesztivált leendő hallgatóinak a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. Több száz diák vett részt a rendezvényen.
A jövő megoldásai
A Debreceni Egyetem hosszútávú energetikai stratégiáját és a pályázati források elérését segítő együttműködési megállapodást írtak alá az Innova Észak-Alföld Regionális Innovációs Ügynökség információs napján.
DExpo – mindenben telitalálat!
Színes forgataggá, valódi expóvá változott a Debreceni Egyetem Főépülete, amelynek homlokzatán hatalmas molinó hirdeti: két napig minden a középiskolásokról szól az intézményben.