A tehetség mindenek felett
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia két tudományterületi szekciójának, a Biológiának és a FiFöMa-nak (Fizika, Földtudományok és Matematika) ad otthont a héten a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara.
„Hagyj nyomot magad után!”
Iskola- és óvodalátogatás, véradás, közös futás – csak néhány program az idei SocialErasmus hét programjai közül, amelyek közös tulajdonsága, hogy valamennyi a társadalmi változások fontosságára hívja fel a figyelmet.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Új projektek, ünnepi megemlékezés, jubileumi évfordulók, haltani konferencia, Natural Expo, TörDElő – márciusban is ott voltak az egyetem legfontosabb eseményein a Díszudvar magazin kamerái.
Félidőnél a GTK és a MÉK hallgatói
Főzés, éjszakai túra, vacsora és bál – a Felezés immár hagyománnyá vált programjaival köszöntötte a diplomaszerzéshez tartó út felénél járó egyetemistákat a Hallgatói Önkormányzat.
Harminc éves a biotechnológus képzés
A mikrobiális biotechnológia oktatásának kezdetéről, valamint fő ágazatainak aktuális kérdéseiről és kihívásairól is szó volt a Debreceni Egyetemen folyó biotechnológus képzés 30. évfordulóján rendezett tudományos tanácskozáson.
Változatlanul az élvonalban
A Debreceni Egyetem megőrizte vezető helyét a hazai felsőoktatási intézmények között: a szeptemberben induló képzésekre jelentkezők száma 15.223, a most induló gyógypedagógia szakra nyolcszoros a túljelentkezés.
Nemzetközi vacsoracsata
Huszonegy ország nemzeti fogásai kerültek terítékre az International Dinner-ön. Többek között azeri, mexikói és indiai ízeket, valamint magyar fogásokat kóstolhattak meg a hazai és külföldi hallgatók a gasztronómiai esten
Szenzációs újdonság a sejtkutatásban
Áttörést értek el az élő sejtek megfigyelésében a Debreceni Egyetem kutatói. A tudósok egy olyan egyedülálló videómikroszkópos rendszert építettek, melynek használata új távlatokat nyit a rákkutatásban és a farmakológiában is.
Újabb nanchangi kapcsolat
Az oktatói, hallgatói mobilitásról és az angol nyelvű doktori programokban való részvételről is tájékozódott az a kínai egyetemi delegáció, amely a napokban tett látogatást a Debreceni Egyetemen.
Jót jól csinálni
A vállalati felelősség és fenntarthatóság fogalmával, fontosságával, hazai szerepével és egy jó példával ismerkedhettek meg a Debreceni Egyetem hallgatói a Gazdaságtudományi Karon tartott CSR Délutánon.

A tájékoztatót megismertem.