07 aug
Néphagyományok a nyári egyetemen
Töltött káposztát kóstoltak és hajdúsági pásztortáncot tanultak a külföldi diákok a Debreceni Nyári Egyetem folklór estjén. A hallgatók a magyar nyelv mellett a kultúrával, néphagyományokkal is megismerkednek az egyetemen.
05 aug
Rangos helyezés a nemzetközi elitben
A legjobb 4%-ba rangsorolta a Debreceni Egyetemet a világszerte 20 ezer felsőoktatási intézmény teljesítményét vizsgáló Center for World University Rankings. A CWUR hétfőn nyilvánosságra hozott nemzetközi ranglistáján az intézmény a 724. helyet szerezte meg.
01 aug
Településtörténet frissítve
Hajdúnánás teljes történetét feldolgozó kiadvány készül a Debreceni Egyetem oktatóinak, kutatóinak közreműködésével és szerkesztésében. A monográfia a tervek szerint egy év múlva jelenik meg magyar és angol nyelven.
31 júl
Az egyetem is karneválozik
A Debreceni Egyetem a korábbi évek hagyományához híven idén is indul a Debreceni Virágkarnevál biciklis felvonulásán, a Főépület lesz a látványos „épületfestés” helyszíne és ebben az évben is lesz az egyetem közreműködésével készült virágkocsi a karneváli menetben.
30 júl
Egyre több külföldi választja a DE-t
Továbbra is a Debreceni Egyetemen tanul a legtöbb külföldi diák, a magyarországi külföldi hallgatók csaknem ötöde. Ősszel több mint 2000 „gólya” kezdi el tanulmányait Debrecenben, így összesen 5800-an vesznek részt az intézmény angol nyelvű képzésein.
Szász Gábor (1927-2019)
Életének 92. évében elhunyt Szász Gábor professor emeritus, az agrometeorológiai tudomány kiemelkedő képviselője, a Debreceni Egyetem jogelődje, a Debreceni Agrártudományi Egyetem volt rektora.
Intelligens üzletfejlesztés
Hazai és romániai vállalkozóknak mutatták be a pénzügyi döntéshozatalban alkalmazható számítógépes intelligencia lehetőségeit kedden, a Debreceni Egyetemen. A Böszörményi úti campuson tartott workshopon a Nagyváradi Egyetem szakemberei is részt vettek.
29 júl
14 kollégium várja a gólyákat
Elindult a kolivadászat: a Debreceni Egyetem elsőéves hallgatói már jelentkezhetnek az intézmény négy városban található kollégiumaiba. Az egyetem 1460 férőhelyet tart fent a gólyák részére, akik augusztus 9-ig pályázhatnak a kollégiumi férőhelyekre.
25 júl
Felvételi rekord Debrecenben
Az általános felvételi eljárás eredményeképpen 7420, a tavalyinál mintegy 12 százalékkal több elsőéves kezdheti meg tanulmányait magyar nyelvű képzéseken a Debreceni Egyetemen. A naptári év folyamán összesen felvettek száma velük együtt eléri a tízezret, ami rekord az intézmény történetében.
22 júl
Idén is népszerű volt az Egyetem Tér
Ezreket vonzott a Campus Fesztiválon, a Debreceni Egyetem „okos” fesztiválhelyszíne, ahol az érdeklődők szórakoztató formában ismerkedtek az oktató- és kutatómunkával. A nappali programok után a színpadi produkciókra is sokan voltak kíváncsiak.