08 feb
Véget értek a téli diplomaosztók
Rendhagyó módon, online tartotta téli diplomaosztó ünnepségeit 2020. december 14. és 2021. február 5. között a Debreceni Egyetem négy kara. Az okleveleket a karok Tanulmányi Osztályán személyesen vehette át, vagy postai úton kapta meg a 787 végzős, friss diplomás hallgató.
05 feb
Várkonyi István „az év embere”
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Infektológiai Klinika megbízott igazgatója nyerte „Az év embere” díjat 2020-ban, a járványhelyzetben végzett munkájáért. Várkonyi István az elismerést február 4-én vette át Debrecen polgármesterétől.
02 feb
Meghosszabbított vizsgaidőszak
Két héttel tovább tart a Debreceni Egyetemen a vizsgaidőszak azoknak a hallgatóknak, akik részt vesznek a koronavírus-járvány elleni védekezésben. A döntés az intézményben összesen közel kilencszáz diákot érint, ők többségében orvosi és egészségtudományi képzéseken tanulnak.
02 feb
Online nyílt nap az Informatikai Karon
Interaktív rendezvényt tart az informatika iránt érdeklődő felvételizőknek a Debreceni Egyetem Informatikai Kara. Az IK képzési és kutatási kínálata mellett a kar közösségi életéről, valamint az elérhető ösztöndíjakról és mobilitási programokról is tájékoztatják a középiskolásokat.
01 feb
MÉK: az alapszaktól a doktoriig
Online nyílt napot és felvételi tájékoztatót tart a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar február 1-jén, hétfőn délután öt órától. Az agrárium iránt érdeklődő középiskolások és szüleik virtuális látogatást tehetnek a Debreceni Egyetem Böszörményi úti campusán.
01 feb
Új képzésekről döntöttek
Oktatási ügyekről, szabályzatváltozásokról, valamint új képzések létesítéséről és indításáról döntött január 28-án a Debreceni Egyetem legfőbb döntéshozó testülete. A Szenátus tagjai elektronikusan szavaztak.
29 jan
Pilot kutatólabort épít az egyetem
Mintegy négymilliárd forintból alakít ki biotechnológiai pilot kutatólaboratóriumot a Debreceni Egyetem. A kutatás és gyártás 2023-ban indulhat meg a létesítményben, amely nagyban elősegíti a Debrecenben megépülő Nemzeti Oltóanyaggyár létrehozását.
29 jan
Debreceni növénykémikust díjaztak
A Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság szakmai-ipari elismerését, Szász Kálmán-díjat kapott a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Növénytani Tanszékének habilitált adjunktusa. Gonda Sándor évek óta vizsgálja a hazánkban gyógynövényként is hasznosított tormát.
28 jan
Szinte mindent a GTK-ról
A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának oktatási-kutatási kínálatáról, valamint a kar Szolnok Campusán és a Kisvárdán, Nyírbátorban, illetve Nagyváradon induló képzésekről is tájékoztatást nyújtanak a GTK február 3-ai online nyílt napján.
28 jan
Élen a környezetbarát közlekedésben is
Több mint 51 ezer kilométernyi út megtételével a Debreceni Egyetem végzett az első helyen az aktív és fenntartható közlekedést támogató DebrecenMob versenyen. Az erről szóló oklevelet Ailer Piroska, a DE rektorhelyettese vette át az ünnepélyes eredményhirdetésen január 28-án.

A tájékoztatót megismertem.