22 júl
Idén is népszerű volt az Egyetem Tér
Ezreket vonzott a Campus Fesztiválon, a Debreceni Egyetem „okos” fesztiválhelyszíne, ahol az érdeklődők szórakoztató formában ismerkedtek az oktató- és kutatómunkával. A nappali programok után a színpadi produkciókra is sokan voltak kíváncsiak.
19 júl
Indul a műszaki képzések fejlesztése
A Debreceni Egyetem Műszaki Kar bővítésének, a Kémiai épület felújításának és az új járműipari laboratórium kialakításának előkészítését is tartalmazza a kormány 13 milliárd forintos oktatásfejlesztési csomagja, melyet csütörtökön ismertettek Debrecenben.
19 júl
Több milliós adomány a Campuson
Hétmillió forint gyűlt össze a Campus Fesztivál csütörtöki nyitófogadásán. A pénzből debreceni szociális intézményeket támogatnak. Az idei fesztiválon a Debreceni Egyetem 30 tudományos standdal és 40 színpadi programmal várja a résztvevőket.
18 júl
A jövő pénzügyei
A Debreceni Egyetem stratégiai partnerként vesz részt az elektronikus fizetési stratégia megalkotásában, az innovatív fizetési megoldások terjesztésében. Az intézmény vezetői erről írtak alá együttműködési megállapodást az Elektronikus Fizetési Szolgáltatók Szövetségével.
17 júl
Campus: nyitva az Egyetem Tér
Elefántfogkrém, vegyészvirágoskert, fittségi teszt, mikrobiológiai vizsgálat, biomechanikai laboratórium, fesztiválesküvő és könyvszelfi is várja az érdeklődőket a Campus Fesztivál bejáratánál, az Egyetem Téren. Az „okos” fesztiválhelyszínt szerdán délután nyitották meg.
16 júl
Új perspektíva a magyarságkutatásban
Néprajzi, történelmi, archeogenetikai és vallástörténeti témákban kezd közös kutatásokba a Debreceni Egyetem és a Magyarságkutató Intézet. Az együttműködésről szóló megállapodást Szilvássy Zoltán rektor és Horváth-Lugossy Gábor főigazgató kedden írta alá.
15 júl
Mád: tudomány és élményturizmus
Az egyetemi polgárok számára is megnyílt a tavaly egyetemi tulajdonba került mádi Grossmann-ház. A Mádi Bor Akadémia létesítményei többféle célt szolgálnak: a Borsay-kastély a kutatás helyszíne, míg a Grossmann-házat az egyetemi közösségek és polgárok vehetik igénybe kedvező fizetési feltételekkel.
15 júl
Megválasztották a KAT elnökét
Ismét Szöőr Árpád tölti be a Debreceni Egyetem Közalkalmazotti Tanácsának (KAT) elnöki posztját. A Biofizikai és Sejtbiológiai Intézet tanársegédjét a szervezet július 4-ei ülésén választották újra. Megbízatása 5 évre szól.
12 júl
Kihelyezett mérnökképzés Erdélyben
Gépészmérnök és vidékfejlesztési agrármérnöki alapszakokon, illetve szakirányú továbbképzési szakokon indít kihelyezett képzést a Debreceni Egyetem a Partiumi Keresztény Egyetemen. A képzés támogatásáról az Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Társasággal kötött megállapodást a DE.
09 júl
Egyetemisták mentorként
Rekordszámú, több mint 100 hallgató végezte el a Debreceni Egyetemen a Tanítsunk Magyarországért program féléves kurzusát, így ők mentorként segíthetik az általános iskolásokat. A 302 mentorált és mentoraik a kedden kezdődött táborban ismerkednek egymással.