Idén utoljára ülésezett a Szenátus
Az EIT Health egészségügyi innovációs hálózathoz való csatlakozásról és a jövő évi költségvetés irányelveiről is szó volt az egyetem Szenátusának idei utolsó ülésén. A testület az intézmény legjelentősebb kitüntetése, az uDEsia-díj adományozásáról is döntött.
Viszlát 2019! Helló 2020!
Rekordszámú hír jelent meg az országos és a helyi sajtóban idén a Debreceni Egyetemről. Az intézményről szóló beszámolók és tudósítások száma meghaladta a 18 ezret. Az intézmény híroldalának látogatottsága pedig elérte a fél milliót.
Visszatekintés és köszönet
Debreceni Egyetem folyamatosan fejlődik, nemzetközi viszonylatban is egyre eredményesebb - így értékelték az évet az intézmény vezetői a csütörtöki karácsonyi ünnepségen. A rendezvényen az egyetem mintegy 600 munkatársa vett részt.
Egészségipari innováció élvonalában
Európai innovációs csúcsszervezethez csatlakozott a Debreceni Egyetem. Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet egészségügyi részlege, az EIT Health a DE kiemelkedő egészségipari innovációs törekvését ismerte el ezzel. Az együttműködésről hétfőn egyeztettek Brüsszelben az egyetemi vezetők.
Egyetemi biológust díjaztak
Az Év Ifjú Viselkedéskutatója címet nyerte el Fülöp Attila, a Debreceni Egyetem TTK Evolúciós Állattani és Humánbiológiai Tanszék tudományos segédmunkatársa. A kutató az Egyetem téri campuson élő mezei verebek szociális viselkedését kutatja.
Az MTA új doktorait köszöntötték
Kiemelkedő tudományos kutatói munkásságukért 73-an, köztük a Debreceni Egyetem öt oktatója vehette át az MTA doktora cím megszerzését tanúsító oklevelet december 5-én a Magyar Tudományos Akadémia Székházának Dísztermében.
Zöld út a járműipari fejlesztéseknek
Megkezdődhet a Debreceni Egyetem járműipari képzéseihez kapcsolódó infrastrukturális fejlesztések előkészítése. A program keretében megújul a Műszaki, illetve a Természettudományi és Technológiai Kar épülete, valamint egy új járműipari laboratóriumot is kialakítanak.
Versenyprogram az informatikusoknál
A térség legjobb fiatal programozói mérték össze tudásukat vasárnap a Debreceni Egyetemen. Rekordlétszámú, összesen 69 – köztük 32 középiskolai – csapat vett részt az Informatikai Kar Regionális Programozói Csapatversenyén.
Mikulás-nap az egyetemen
Idén sem felejtkezett el a Debreceni Egyetemről és az itt dolgozók gyermekeiről a Mikulás, aki december 6-án a Főépület Aulájában látogatta meg a legfiatalabb egyetemi polgárokat.
A jövő sportja – a jövő hallgatói
A sporttudomány és a -gazdaság világába kalauzolta a középiskolásokat a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara az idei jubileumi Ihrig Károly Tanulmányi Versenyén. A döntős csapatok az e-sportban rejlő lehetőségekre mutattak rá pályamunkáikban.

A tájékoztatót megismertem.