Tudomány határok nélkül
Csaknem száz fiatal kutató mutatta be tudományos eredményeit a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara, valamint Állam- és Jogtudományi Kar közös konferenciáján. A nemzetközi tanácskozáson több tudományterület képviseltette magát.
Sikeres volt az őszi Kari Tudományos Diákköri Konferencia
2019. november 29-én a Földtudományi Intézetben került megrendezésre a kari TDK Fizika-Földtudományok-Matematika (FiFöMa) szekciója
Kémia az orvosi képalkotásban
Az MRI-kontrasztanyagok kémiájáról és a jövőbe mutató molekuláris képalkotásról tartott előadást Jakab Tóth Éva vegyész, a CNRS Centre de Biophysique Moleculaire kutatóintézet tudományos igazgatója pénteken a Természettudományi és Technológiai Karon.
Szakmai nap a TTK hallgatóinak
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar 23 ipari partnere várta előadásokkal és standokkal a kar hallgatóit a 9. Szakmai Napon. A rendezvényen a diákok megismerhették a cégek elvárásait és az általuk kínált karrierlehetőségeket.
Család a tudományban
A Debreceni Egyetemen csütörtökön adták át a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (KINCS) Neveléstudományi Kutatóközpontját. Az esemény alkalmából konferenciát is rendeztek, amelyen a családhoz kapcsolódó tudományos kutatásokat, eredményeket ismertették.
Gyászol az egyetem
A november 26-án délután a 4-es főúton történt halálos baleset helyszínéről a mentőszolgálat négy főt szállított a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórházba: egy sérültet súlyos-életveszélyes, a személyautóban utazó másik két személyt és a teherautó sofőrjét könnyű sérülésekkel.
Uniós fejlesztésekről egyeztettek
A Debreceni Egyetemen az Európai Unió Strukturális és Beruházási Alapjaiból megvalósuló projektekről, a kutatás-fejlesztést támogató beruházásokról tájékozódott szerdán az Európai Bizottság delegációja az intézményben.
Doktorrá fogadom!
Hétvégén rendezi a Debreceni Egyetem hagyományos doktor- és díszdoktoravató ünnepségét, amelyen 75 jelölt veheti át a doktori fokozatot elismerő oklevelet. Az eseményen adják át az egyetem tudományos kitüntetéseit, a texasi egyetem kémikus professzorát pedig díszdoktorai sorába fogadja az intézmény.
Elismert professzorokat köszöntöttek
A Tankó Béla Emlékdíj idei díjazottjait, E. Kövér Katalint és Fülesdi Bélát köszöntötték kedden a Debreceni Akadémiai Bizottság Székházában. A Debreceni Egyetem professzorai az intézmény doktor- és díszdoktoravató ünnepségén veszik át a kitüntetést.
Amerikai professzoré a Debrecen-díj
A Parkinson-kór és a stroke kezelésében jelent előrelépést Valina L. Dawson felfedezése, akinek munkásságát „Debrecen Díj a Molekuláris Orvostudományért” kitüntetéssel ismerte el a Debreceni Egyetem november 26-án. Az ideggyógyász professzor az első nő, aki megkapta a rangos díjat.

A tájékoztatót megismertem.