27 már
Telitalálat: lövész hallgatók sikere
Arany- és ezüstérmet nyert a Debreceni Egyetem két hallgatója a Légpuskás Postaverseny Országos Döntőjében. Madarász Tibor Fábián a felnőtt férfi küzdelmekben második lett, csapatban pedig Huszár Zoltánnal együtt első helyezést ért el.
26 már
Új dékánok az egyetemen
Dékáni kinevezéseket adtak át, új tanszékek létrehozásáról, valamint új alapszakok létesítéséről és indításáról döntött a Debreceni Egyetem Szenátusa március 21-én. Bács Zoltán kancellár szerint egy kiegyensúlyozott működést biztosító költségvetést sikerült összeállítani.
26 már
Rangsorok, és ami mögöttük van
Times Higher Education, Quacquarelli Symonds – a világ legnevesebb felsőoktatási rangsorkészítő szervezeteinek részvételével kezdődött kedden háromnapos tanácskozás a Debreceni Egyetemen Felsőoktatási rangsor napok címmel.
Meddőségről a Science Caféban
„A meddőség korszerű diagnosztikája és kezelése” címmel Herman Tünde, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Asszisztált Reprodukciós Centrum szakorvosa tart előadást a Science Caféban.
Az emberi kapcsolatok fontossága
Flashmobbal és kerekasztal-beszélgetéssel hívták fel a figyelmet az emberi kapcsolatok fontosságára a szociális munka világnapjához kapcsolódva a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán.
25 már
Tízezerből egy: a farmakológia buktatói
Miért drágák a gyógyszerek? Hogyan lesz tízezer jelölt közül csak egy vegyületből készítmény? A farmakológiai kutatás és a gyógyszerfejlesztés titkaiba avatta be a Szenior Egyetem hallgatóit Pórszász Róbert, a Debreceni Egyetem docense.
KKV-k a műszaki képzésben
Egy járműipari és egy villamosenergetikai vállalkozással kötött stratégiai együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem. Az INFOWARE Zrt., valamint a TRIGON Electronica Fejlesztő és Szolgáltató Kft. vezetői szeptembertől az egyetemi oktatásba is bekapcsolódnak.
22 már
Megkezdődtek a MÜZLI kurzusai
A kockázatvállalás és eltökéltség hasznáról, valamint az iparvállalatok piaci sikereinek kulcselemeiről is hallhattak a Debreceni Egyetem hallgatói a Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet (MÜZLI) első óráin.
21 már
Adatvédelemről másképpen
Kit lehet lefotózni egy koncerten? Milyen adatokat kérhetnek egy fesztiválon beléptetéskor? Gyakorlati példákon keresztül ismerhették meg a hallgatók a személyes adatokra vonatkozó jogszabályokat a DE Kancellária Adatbiztonsági Központ fórumán.
21 már
Határtalan tudomány
Farkas Bertalan, az egyetlen magyar űrhajós is köszöntötte – virtuálisan - a IV. Nemzetközi Interdiszciplináris Konferencia résztvevőit. A csütörtöki tanácskozáson tehetséges fiatalok mutatták be legfrissebb, a hagyományos kereteken átívelő tudományos eredményeiket.