Tények és tévhitek az öngyógyításban
Az antibiotikumok indokolt használatáról, a hamis gyógyszerek veszélyeiről és az étrendkiegészítőkről is szó lesz a Szenior Egyetem november 8-ai, pénteki rendezvényén. Kovácsné Bácskay Ildikó, a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának oktatási dékánhelyettese tart előadást.
A tudomány napja a TTK-n
Átfogó képet kaptak az érdeklődők a Természettudományi és Technológiai Karon folyó kutatási-fejlesztési tevékenységéről a tudomány napja alkalmából tartott keddi rendezvényen. A TTK hat intézete mutatta be aktuális tudományos munkáját és eredményeit.
Tisztelet és támogatás
Berki Krisztián, Liu Shaoang, Tóvizi Petra, Kozák Luca és még 18 kiváló hallgató került be idén a Debreceni Egyetem élsportolókat segítő mentorprogramjába. A sportcsillagok mellett egykori sportszakembereiről sem feledkezett meg az intézmény.
Társadalomtudomány: a top 400-ban
A világ legjobbjai között vannak a Debreceni Egyetem társadalomtudományi képzései. A Times Higher Education legfrissebb tudományterületi rangsorán – a legjobb hazai felsőoktatási intézményként, holtversenyben a Budapesti Corvinus Egyetemmel – a DE a 301-400-as kategóriában végzett.
Tudomány mesterfokon
Mestertanár Aranyérem kitüntetésben részesült a Debreceni Egyetem hat oktatója, míg kiemelkedő tudományos munkájáért Pro Sciencia Aranyéremmel jutalmazta az intézmény négy hallgatóját az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT).
Egyetemi megemlékezés
Közös gyertyagyújtással emlékeztek hétfő este a Debreceni Egyetem elmúlt évben elhunyt dolgozóira és hallgatóira. A rendezvényt a Rendezvénykoordinációs és Alumni Központ az egyetemi lelkészséggel együttműködve szervezte meg halottak napja alkalmából.
A gyepek helyreállításának titka
A Debreceni Egyetem és a MTA közös Lendület-kutatócsoportjának munkatársai a Kiskunsági Nemzeti Parkban zajlott gyeprekonstrukció vizsgálatával igazolták a megtelepedési feltételek fontosságát. Az eredményeket a restaurációs ökológia meghatározó lapjában publikálták.
Szenátusi döntések
Az MIT-val történő együttműködésről és a Multidiszciplináris Egészségipari Kompetenciaközpontról is volt szó a Szenátus október 29-ei ülésén. A testület professor emeritusi címek adományozásáról és új képzések indításáról is döntött.
Nyílt napok a DE gyakorlóiban
Új képzéssekkel, minőségi oktatással, tehetséggondozó programokkal és diákbarát, modern környezetben várják a jelentkezőket a Debreceni Egyetem közép- és általános iskolái, melyek keddtől az érdeklődők előtt is megnyitják kapuikat.
Tisza Istvánra emlékeztek
1918. október 31-én gyilkolták meg Magyarország egykori miniszterelnökét, Tisza Istvánt, akinek jelentős szerepe volt a Debreceni Egyetem megalapításában. A 101 évvel ezelőtti események kapcsán emlékeztek csütörtökön az államférfira a Főépület előtt felállított szobránál.