Az MTA új doktorai
A kutatói pálya kimagasló állomásaként 98 kutató, köztük a Debreceni Egyetem 9 professzora vehette át az MTA doktora címet szerdán a Magyar Tudományos Akadémia Székházának Dísztermében.
Évértékelő az MMSZK-ban
A tavaly indult programnak, valamint a Megváltozott Munkaképességűek Szolgáltató Központjának köszönhetően a Debreceni Egyetem egy éven belül jelentősen, 39-ről 95 főre növelte a megváltozott munkaképességű dolgozóinak létszámát.
Képzésfejlesztés nemzetközi alapokon
A gépjármű mérnöki képzés területén megvalósuló oktatási együttműködésről is tárgyalt a hamburgi egyetem (HAW) képviselőjével Csernoch László rektorhelyettes a CARPE nemzetközi konzorcium múlt heti, brüsszeli tanácskozása során.
DEENK: új nyitvatartás és új platform
A vizsgaidőszakban éjfélig várja a hallgatókat az Élettudományi Könyvtár. A hosszabb nyitvatartás mellett a DE Egyetemi és Nemzeti Könyvtár (DEENK) egy új szolgáltatást is bevezetett a folyóiratok online feltöltésére.
Zenés Science Café
„A zene fejlődése kezdetektől napjainkig” címmel hallhatnak előadást az érdeklődők az egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata, a Science Café évzáró rendezvényén szerdán.
GTK: kiváló gazdasági szakemberek bölcsője
A magyarok mellett már a Debreceni Egyetemen végzett külföldi hallgatók után is kapkodnak a cégek – ez derült ki a Gazdaságtudományi Kar friss felméréséből, melyet a GTK Vállalati Együttműködési Fórumán mutattak be az intézmény partnereinek
Kínai delegáció járt az egyetemen
A dél-kínai Guangxi tartomány és a Guangxi University of Finance and Economics (GUFE) képviselői szerdán és csütörtökön szakmai előadásokon, egyeztetéseken vettek részt és együttműködési megállapodást is kötöttek a Debreceni Egyetemmel.
MinDEnben az élen
Hét képzési területen is az első, vagy dobogós helyen végzett a Debreceni Egyetem a HVG legfrissebb rangsorán. Az oktatói és hallgatói kiválóságok listáján az intézmény agrár-, gazdasági, műszaki, orvosi, pedagógus, sport és természettudományi képzései emelkednek ki.
Közösen az európai kutatásokért
Az európai tudományegyetemek stratégiai szövetsége, a CARPE-hálózat képviselőit látta vendégül kétnapos workshop keretében a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara, valamint a Szociológia és Szociálpolitika Tanszék.
Hatékony segítség a karrierépítéshez
Előadásokkal és standokkal várták a hallgatókat a Természettudományi és Technológiai Kar ipari partnerei a TTK Szakmai Napján. Több száz diák szerzett első kézből információt a vállalatok tevékenységéről és leendő munkavállalóikkal szembeni elvárásokról.