20 már
Értelem és érzelem a kutatásban
A tudomány világát befolyásoló emberi tényezőkre és a karrierépítés során felmerülő mentális csapdákra fókuszált a Richter Tudós Klub idei rendezvénye a Debreceni Egyetemen. A magyar gyógyszeripari óriás vezetői gyárlátogatásra is meghívták a debreceni hallgatókat.
19 már
Kínai kapcsolat
Kínai befektetők érdeklődnek a Debreceni Egyetem kutatásfejlesztési programjai iránt.
18 már
Tanulj a GE csúcsmenedzserétől!
A Debreceni Egyetemen tart előadást Lencsés Gergő, a General Electric (GE) globális értéklánc vezetője csütörtökön. A szakember a vállalatok működéséről és jövőjéről is beszél a Műszaki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet meghívására. Hallgatók még jelentkezhetnek.
Állami elismerés egyetemi oktatóknak
A nemzeti ünnep alkalmából a Magyar Érdemrend közép-, lovag- és tisztikeresztjét, Liszt Ferenc-díjat, valamint Batthyány-Strattmann László-díjat vehetett át a Debreceni Egyetem négy professzora és egy adjunktusa.
18 már
Az ország legjobbjai számvitelben a DE hallgatói
A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának csapata nyerte az idei Bosnyák János Nemzeti Emlékversenyt. A díjátadón Varga Mihály pénzügyminiszter hangsúlyozta: világszínvonalú a hazai számvitelképzés.
14 már
A hősök emlékezete
Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 171. évfordulója alkalmából ünnepi szenátusi ülést tartottak a Debreceni Egyetemen. A rendezvényen vette át díszdoktori címét Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke.
14 már
Fizikatanárok találkozója
Mintegy 160 fizikatanár érkezett az ország minden részéről, hogy megvitassák a legújabb oktatási és szemléltetési módszereket, és hasznos ötleteket merítsenek. Idén a Debreceni Egyetem ad otthont a 62. Országos Fizikatanári Ankétnak és Eszközbemutatónak.
11 már
Táplálkozás - az egészség alapja
Tíz évvel ezelőtt indult el a táplálkozástudományi mesterképzés a Debreceni Egyetemen. Ebből az alkalomból rendezték meg a Táplálkozástudományi Szakemberek I. Országos Találkozóját, ahol a táplálkozás és az egészség összefüggésére vonatkozó új kutatási eredményeket mutatták be.
11 már
Science café – teljesen jogosan
„Jogesetek tengerében – aktuális munkajogi kérdések gyakorlati példákon keresztül” címmel Zaccaria Márton Leó, az Agrárjogi, Környezetjogi és Munkajogi nem önálló Tanszék adjunktusa tart előadást a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatában.
08 már
Díjazott disszertáció az édesvizekről
Első helyezést ért el az édesvízi tudományok nemzetközi szövetségének pályázatán a Debreceni Egyetem Növénytani Tanszékén készült, a vándorló vízimadaraknak a növények és gerinctelenek terjesztésében játszott szerepével foglalkozó angol nyelvű doktori értekezés.