Egészségügyi kitüntetések
Kiemelkedő szakmai tevékenységük elismeréseként Miniszteri Elismerő Oklevéllel tüntették ki csütörtökön a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórház három munkatársát.
Világszínvonalú műszerfejlesztés
Hazánkban és Közép-Európában egyedülálló, modern műszerparkkal gazdagodott a Debreceni Egyetem. A 885 millió forintos pályázati forrásból beszerzett különleges műszerek egyebek mellett a rákkutatáshoz nyújtanak technológiai hátteret.
Bronzérem nemzetközi ötletversenyen
Rangos tudományos elismerést kaptak a Debreceni Egyetem hallgatói az október 23-25. között a spanyolországi Valenciában a Consortium on Applied Research and Professional Education által rendezett CARPE Challenge projektötlet-verseny döntőjében.
Itt az új Egyetemi Élet
Felavatták az oDEon-ZeneTheatrum új játszóhelyét a Böszörményi úti campuson. Az Egyetemi Élet a nyitó előadás fotóival a címlapon jelent meg. Az októberi második számban az egyetem legfontosabb híreiről, programjairól, eseményeiről olvashatnak.
Science Café – jogosan
„Munkajog mozgásban – helyzetjelentés és prognózis a munkavállalói jogokról” címmel Zaccaria Márton Leó, az Állam- és Jogtudományi Kar Környezetjogi és Munkajogi Tanszék adjunktusa tart előadást a Science Caféban.
Közösen az informatikusképzésért
Az iparvállalatok oktatásban játszott szerepének növelése a cél – hangsúlyozta Hajdu András dékán a 21. Informatikai Szakmai Napok hétfői megnyitóján. A Debreceni Egyetem Informatikai Karán jelenleg kétezer hallgató tanul.
Szakmai workshop és együttműködés
A településmérnöki mesterképzés gyakorlati oktatásának támogatása a célja annak a megállapodásnak, melyet pénteken a Debreceni Egyetem Műszaki Karának Tanácstermében írtak alá a kar és a Magyar Urbanisztikai Társaság (MUT) képviselői.
Elismerések október 23. alkalmából
Hatvani-díjjal tüntették ki a város ünnepi közgyűlésén Kiss Attilát, a Debreceni Egyetem professzorát, valamint a DEKK Debreceni Alapellátási és Egészségfejlesztési Intézet Védőnői Szolgálatát. Asztalos József, a DE Kossuth Gyakorló testnevelő tanára Hajós Alfréd-díjban részesült.
Amerikai rangsoron az egyetem
A magyar felsőoktatási intézmények között a második helyen végzett a Debreceni Egyetem (DE) a tengerentúli Best Global Universities listán. A DE a biológia és biokémia, kémia és orvostudomány területén teljesített kiemelkedően.
RUR 2019 – újra a legjobbak között
Műszaki tudományterületen egyetlen magyar intézményként, a természettudományi területen pedig 45 helyezést javítva szerepel a Debreceni Egyetem a Round University Ranking (RUR) 2019-es felsőoktatási világrangsorban. A listát hétfőn hozták nyilvánosságra.