Duális képzéseket népszerűsítettek
A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán elérhető duális képzésekről tartottak online fórumot a mesterképzés iránt érdeklődő alapszakos hallgatóknak. A mostani felvételi időszakban 40 cég kínál gyakorlati helyet a GTK-ra keresztfélévben felvételizőknek.
Mentorok a sportoló hallgatókért
A Debreceni Egyetem mentorprogramjának eredményeiről, valamint a következő tanévben várható szakmai feladatokról egyeztettek a programban résztvevő szakemberek és hallgatók a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete által szervezett online workshopon.
Bölcsészek a Neurotechben
László Borbála angol és Papp Dávid pszichológia szakos PhD-hallgató képviseli majd a Debreceni Egyetemet november 22-én a Neurotech Summit online rendezvény úgynevezett három perces tézisek programjában.
Duális képzés a MOL Petrolkémiánál
Országosan egyedülálló lehetőséget kínál a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar és a MOL Petrolkémia Zrt. stratégiai együttműködése révén a duális képzési formába elérhető vegyészmérnök mesterszak. November 22-ig várják a jelentkezőket.
Segítség megváltozott munkaképességűeknek
Pályázati forrásnak köszönhetően újabb 25 fő megváltozott munkaképességű dolgozó foglalkoztatására nyílt lehetőség a Debreceni Egyetemen. Az új munkavállalók az intézmény 14 szervezeti egységénél helyezkedtek el.
Egyetemi testnevelőkre emlékeztek
Az intézmény egykori testnevelőinek korszakos munkássága előtt tisztelgett a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs intézete. A DE Sporttudományi Oktatóközpontjánál (DESOK) tartott keddi megemlékezésen koszorút helyeztek el a testnevelők emlékére ültetett fánál.
Itt a friss Egyetemi Élet
Miről szólt az Erasmusdays, és milyen volt a GTK, valamint a MÉK közös Kari Napja? Mi történt a Debreceni Egyetem Zöld Börzéjén, illetve hogy szerepeltek a DEAC kosárlabdázói az új szezon elején? Egyebek mellett ezekre a kérdésekre lehet választ kapni az Egyetemi Élet új számából.
Elismert modellváltás
A kormány stratégiai partnerként tekint a modellváltó egyetemekre – mondta Palkovics László innovációs és technológiai miniszter A megújuló felsőoktatás ünnepe rendezvényen. A hétfői ünnepségen díszoklevelet vehetett át Kossa György, a Debreceni Egyetemet fenntartó alapítvány kuratóriumának elnöke.
Emberi sorsok a nagy háborúban
Néprajzkutatók, történészek, hadtörténészek, muzeológusok több éves közös kutatómunkájának eredményeként született, az I. világháború polgári hatásait vizsgáló kiadványokat mutatott be pénteken a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Néprajzi Tanszéke.
A digitális oktatás előnyei és hátrányai
Milyen hatást gyakorol a digitális oktatás a hazai egyetemeken zajló szaknyelvoktatásra? Elsősorban erre a kérdésre keresték a választ a Szaknyelvoktatók Konferenciáján, amelynek házigazdája ezúttal a Debreceni Egyetem Gazdasági Szaknyelvi Kommunikációs Intézete volt.

A tájékoztatót megismertem.