Rekordszámú díjazott az OTDK-n
A Debreceni Egyetem hallgatói minden korábbi eredménynél sikeresebben szerepeltek az idei, március 21-április 26. között rendezett XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencián.
Science Café: beszédre „hangolva”
A technika fejlődése számtalan lehetőséget nyújt a kapcsolatteremtésre, azonban az emberi hang változatlanul, mint a kommunikáció fő eszköze szerepel a repertoárban. Ezt a témát járja körül az egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatának következő előadása.
Ízek egyeteme
Négy kontinens legfinomabb ételeit kóstolhatták meg azok, akik ellátogattak pénteken az Egyetem térre. A 14. International Food Day-en a Debreceni Egyetem külföldi hallgatói adtak kóstolót nemzeti gasztronómiájukból és kultúrájukból.
Sikeresen szerepeltek hallgatóink a XXXIV. OTDK-n
A XXXIV. OTDK FiFöMa szekciója 2019. április 23-26. között került megrendezésre az egri Eszterházy Károly Egyetem Természettudományi Karán
Szenátusi döntések
Új egyetemi díj alapításáról és újabb képzések indításáról is tárgyalt a Szenátus áprilisi ülésén. A testület támogatta az egyetemi szerepvállalást a Nyírbátorba tervezett új közösségi központban is.
A legjobb földrajzosok az egyetemen
Huszonhatodik alkalommal rendezték meg a Less Nándor Országos Földrajzversenyt. A Debreceni Egyetemen tartott döntőn több mint 30 intézmény 90 általános- és középiskolás diákja vett részt április 26-án és 27-én.
Elismerés az egyetem szakembereinek
Bartha Elek, a Debreceni Egyetem rektorhelyettese és Forisek Péter, a Történelmi Intézet docense kapta a „Gyomaendrőd Tudományos Életének Fejlesztéséért” díjat. Az elismerést a XVI. Gyomaendrődi Néprajzi Tudományos Konferencián adták át.
Sikeres debreceni OTDK
Eredményesen szerepeltek, több mint 60 díjat nyertek a Debreceni Egyetem hallgatói a 34. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Orvos- és Egészségtudományi Szekcióján. Az intézményben rendezett versenyen több mint 700 diáktudós vett részt.
EIT-ülés az egyetemen
Horváth Ildikó, az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI) egészségügyért felelős államtitkára is részt vett a Debreceni Egyetem Egészségügyi Irányító Testületének (EIT) április 25-ei ülésén.
A cukorbetegség korszerű kezeléséről
Naponta 10 cukorbeteg lábát amputálják Magyarországon, pedig a betegség kialakulása sok esetben megelőzhető. A prevenció fontosságáról és a korszerű kezelési lehetőségekről tartanak konferenciát Debrecenben, az egyetem szakembereinek részvételével.