17 jan
DE FOK: biztos karrier
Világszintű szaktudás, gyakorlatorientált képzés és élménydús egyetemi évek várnak a fogorvosi képzésre jelentkező diákokra a Debreceni Egyetemen. A Fogorvostudományi Kar 10 féléves mesterképzése nemzetközileg elfogadott diplomát nyújt.
17 jan
Egyetemi tudás a haza szolgálatában
Tudományos, védelmi és innovációs kihívások címmel tartott szimpóziumot a Debreceni Egyetem és a Magyar Honvédség csütörtökön. A szakmai tanácskozáson a magyar haderő modernizációjáról és az ahhoz kapcsolódó kutatás-fejlesztési témákról egyeztettek a szakemberek.
16 jan
Gazdasági partnertalálkozó - VIDEÓVAL
A Debreceni Egyetem meghatározó partnerei, kormányzati és gazdasági szereplők körében ismertette a tavalyi eredményeket és a 2020-as terveket Bács Zoltán kancellár. Az évindítón előadást tartott Palkovics László innovációs és technológiai miniszter.
16 jan
Nyílt nap a Műszaki Karon
Több száz középiskolás vette birtokba csütörtökön a Debreceni Egyetem Műszaki Karának előadótermeit. Az Ótemető utcai campuson nyílt napra várták a leendő hallgatókat.
Kínai kutatópartner a TTK-n
A kínai „Egy övezet, egy út” kezdeményezéshez kapcsolódóan írt alá együttműködést a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara a sanghaji Donghua Egyetem két karával a kínai delegáció négynapos debreceni látogatása során.
A LEGek egyeteme
LEGszélesebb képzési kínálat, LEGnagyobb gólyatábor, LEGtöbb külföldi hallgató, LEGmodernebb infrastruktúra, LEGsikeresebb egyetemi sportklub – felsorolni is nehéz, miért a LEGjobb választás a Debreceni Egyetem.
Könnyűzene és klasszikusok
Egyedülálló hangszeres képzéseket kínál a mostani felvételi időszakban is a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara. Mindezek mellett új szakkal várja a fiatalokat a ZK és jelen lesz a könnyűzenei oktatás is.
13 jan
Educatio Szakkiállítás
Idén is nagy sikert aratott a Debreceni Egyetem az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon. A háromnapos rendezvényen több ezer felvételizőt vonzott standjához színes szakkínálatával hazánk egyik legnagyobb felsőoktatási intézménye.
10 jan
Újabb öt évig szól a Campus Rádió
Engedélyt kapott a Médiahatóságtól a Campus Rádió arra, hogy folytassa a működését. A népszerű rádióállomás a következő években is jelen lesz a debreceni egyetemisták és a helyi rádióhallgatók életében, ráadásul megújult, izgalmasabb arculattal.
08 jan
Felvételi 2020 – iDE várunk!
A nemzetközi rangsorokban is előkelő helyen szereplő Debreceni Egyetem hazánkban az egyik legszélesebb képzési kínálattal, 197 szakkal, köztük 6 új képzéssel várja a felvételizőket. Miért érdemes még iDE jelentkezni? Az intézmény vezetői elárulták.