Rektori interjú a Kossuth Rádióban
A Debreceni Egyetem fejlődéséről, a Richter Gyógyszergyár Debrecenbe érkezésében vállalt szerepéről, az egyetemi tanári kinevezések változó feltételeiről is beszélt Szilvássy Zoltán a Kossuth Rádió Az este című műsorában. A rektor Ferencz Orsolya, űrkutatásért felelős miniszteri biztos vendége volt.
Kettős siker a Műszaki Karon
Emléklapot és ajándékot vehetett át csütörtökön a Debreceni Egyetem Műszaki Karán az a 14 gépészmérnök hallgató, akik elsőként végezték tanulmányaikat duális képzésben, és januárban kapják kézhez diplomájukat.
Hatékony segítség a karrierépítéshez
Előadásokkal és standokkal várták a hallgatókat a Természettudományi és Technológiai Kar ipari partnerei a TTK Szakmai Napján. Több száz diák szerzett első kézből információt a vállalatok tevékenységéről és leendő munkavállalóikkal szembeni elvárásokról.
Hiánypótló kötet a gyepterületekről
A Debreceni Egyetem és az MTA Lendület Kutatócsoportjának eredményei jelentősen hozzájárultak a közelmúltban megjelent, a világ gyeptípusait regionális bontásban bemutató tanulmánykötet elkészítéséhez.
Innovációs Központ a jövő ötleteinek
Az innovációs tevékenység támogatása és a vállalkozói szemlélet megalapozása a célja a Debreceni Egyetem új létesítményének. A speciális inkubátorház a Vezér utcai egyetemi ipari parkban épül majd fel mintegy négymilliárd forintból. A tervek már elkészültek, az építkezés jövőre indul.
Debrecen Business Club
A Debreceni Egyetem, a város és a gazdasági élet szereplői közötti kapcsolatot segít elmélyíteni az az új üzleti klub, melyet a stadiont üzemeltető DNSÜ Kft. alapított az egyetemmel és a várossal közösen.
Lakatlan szigeten az agráros kutató
Egyedüli magyarként a Debreceni Egyetem Növényvédelmi Intézetének vezetője, Radócz László is részt vett abban a nemzetközi expedícióban, amely a Ducie korallsziget természeti környezetének átalakulását vizsgálta. A csendes-óceáni szigeten 10 éve járt utoljára tudományos kutatócsoport.
Antistigma díjat kapott Szatmári Éva
A Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórház pszichiátriai osztályának főorvosa a rehabilitációban végzett kimagasló tevékenységéért kapta az elismerést, amit azoknak ítélnek oda, akik fellépnek a mentális problémával küzdők kirekesztése ellen.
A tudomány jövője – a jövő tudósai (videóval)
A Magyar Tudomány Ünnepe keretében rendezte doktoravató ünnepségét szombaton a Debreceni Egyetem. Az eseményen 74 frissen avatott doktor vehette át tudományos fokozatát igazoló oklevelét.
A humángenetika aktualitásai
Génsebészeti módszerek, bioinformatika, szabad nukleinsavaknak diagnosztikai alkalmazhatósága – a humángenetika legaktuálisabb témáiról tartottak nemzetközi konferenciát pénteken a Debreceni Egyetem idén 20 éves Humángenetikai Tanszékének szervezésében.