Virtuális valóság a Műszaki Karon
3D-s vetítések, modellezés VR-eszközökkel, virtuális csoportmunka és előadások – a jövőben ezekre is lehetősége lesz a Debreceni Egyetem Műszaki Karán tanulóknak a Robert Bosch AS Mérnöki Oktató és Fejlesztő Laboratóriumban. Az új eszközöket csütörtökön vehették birtokba a mérnökhallgatók.
Szerteágazó kutatások Böszörményben
A Magyar Tudomány Ünnepéhez kapcsolódó Tudománynapi Konferenciát rendeztek a Debreceni Egyetem hajdúböszörményi Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karán, ahol a karon folyó aktuális kutatások eredményeit mutatták be az intézmény munkatársai.
Partnervállalat a naprakész tudásért
Az üzleti alkalmazások világáról, a vírusirtók működéséről, az adatvédelmi törvényekről és a fejlesztői karrierutakról is szó lesz az őszi Informatikai Szakmai Napokon. A kétnapos rendezvény megnyitóján a DE Informatikai Kara együttműködési megállapodást kötött a COSMO CONSULT informatikai céggel.
Pedagógusoknak a Hortobágyról
Az aktuális biológiai kutatásokról, a tudományos vizsgálatok természetvédelemben betöltött szerepéről és a Hortobágy természeti értékeiről tart továbbképzést november 5-én, pénteken a térség általános és középiskolai biológiatanárainak a Debreceni Egyetem és a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatósága.
A jövő mérnökei versenyeznek
Tizenegy intézmény mintegy ötven hallgatója méri össze tudását az XXVI. Országos Ajtonyi István Irányítástechnikai Programozó Versenyen. A három napos megmérettetésnek idén a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara ad otthont.
Űrhajósok jártak az egyetemen
A Debreceni Egyetemen rendezték meg a Nemzetközi Űrhajós Kongresszus nyílt napját. A résztvevő külföldi asztronauták a természettudomány területén tanuló egyetemi hallgatók, középiskolás diákok körében népszerűsítették az űrtudományt, és megismerték a DE űrkutatási programját.
Új egyetemi folyóirat a Scopus-ban
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Növénytani Tanszékének folyóiratát, a Kitaibeliát is indexeli a jövőben a világ egyik vezető tudományos publikációs adatbázisa, a Scopus. Az egyetem két éve hozott létre programot az intézményi folyóiratok támogatására.
Történelmi bejelentések
A Debreceni Egyetem fennállása során egyedülálló bérfejlesztés részleteiről és a teljesítményorientált ösztönzőrendszer bevezetéséről is szó volt a Szenátus októberi ülésén. A testület több szabályzatát módosította, és korábban kiszervezett tevékenység visszavételéről is döntött.
Tisztelet a névadónak
A Debreceni Egyetem pénteken megemlékezéssel és koszorúzással tisztelgett egykori névadója, a néhai miniszterelnök, gróf Tisza István előtt, halálának 103. évfordulóján. Az alkalomból az intézmény egy könyvet is megjelentetett a politikus életéről, tevékenységéről.
Nyílt nap a DE Kossuth Gyakorlóiban
Bemutató foglalkozásokon, iskolai bejárásokon, szülői értekezleten ismerhetik meg a Debreceni Egyetem Kossuth Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája három feladatellátási helyének képzési kínálatát az iskolaválasztás előtt álló diákok, az őket elkísérő szülők és nagyszülők.

A tájékoztatót megismertem.