08 jan
Egyetemi szakembert díjaztak
Bokor Éva, a Debreceni Egyetem Kémiai Intézet adjunktusa kapta a Zemplén Géza-díjat. Az elismeréssel a Magyar Tudományos Akadémia Kémiai Tudományok Osztálya a szintetikus szerves kémiai kutatásokban kimagasló tevékenységet végző negyvenöt év alatti kutatókat jutalmazza.
01 jan
Kislány 2021 első debreceni babája
Szofia Izabella a Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján született 2021. január elsején 1 óra 21 perckor. Az egészséges, fejlett baba természetes úton jött világra.
Egyetemi Élet: itt az évvégi szám
A Debreceni Egyetem idei évét is jelentősen átírta a koronavírus-járvány. A rendkívüli helyzettel az Egyetemi Élet decemberi számának több írása is foglalkozik. A lapban emellett olvashatnak egyetemi fejlesztésekről, kutatásokról, és a DEAC csapatainak eredményeiről is.
Jelentkezz iDE – vár a Debreceni Egyetem!
Megjelent az online Általános Felvételi Tájékoztató, amiben a Debreceni Egyetemen szeptemberben induló új, angol nyelvű alkalmazott matematikus mesterszak is szerepel. Emellett a DE széleskörű kínálatáról találhatók benne további részletek.
Viszlát 2020! Helló 2021!
Rekordszámú sajtómegjelenése volt az országos és a helyi médiában idén a Debreceni Egyetemnek. A szerkesztőségektől érkező megkeresések többsége a koronavírus járvány és a távolléti oktatás iránt érdeklődött.
Látványos lesz a Learning Center
Az ütemtervnek megfelelően halad a Learning Center építése a Dóczy utcán. Várhatóan jövő tavasszal készül el a háromszintes létesítmény, mely a Debreceni Egyetem modern multifunkciós tanulóközpontjaként a hazai és külföldi diákok számára egyaránt fontos helyszín lesz.
MinDEn a számok tükrében 2020
Több mint 30 oldalon mutatja be a Debreceni Egyetem idén elért eredményeit, legfontosabb oktatási, kutatási és gazdálkodási paramétereit a most megjelent MinDEn a számok tükrében a Debreceni Egyetemről című kiadvány, amely online elérhető az unideb.hu Kiadványtárában.
2020 a Debreceni Egyetemen
Távoktatás, különleges évzáró, elmaradt yoUDay, online rendezvények, átalakuló betegellátás – a Debreceni Egyetem 2020-as évét is jelentősen átírta a koronavírus-járvány. Visszatekintőnkben az idei év intézményi szempontból legfontosabb történéseit foglaltuk össze.
IK-s kutatók nemzetközi sikere
Az ECMWF nemzetközi meteorológiai központnál nyert ösztöndíjat Baran Sándor egyetemi docens, míg az OCRE felhőtechnológiával foglalkozó konzorcium pályázatán Hajdu András professzor és kutatócsoportja szerepelt eredményesen.
NeurotechEU: elindult a program
A Debreceni Egyetem (DE) oktatói, kutatói és hallgatói közül is sokan követték a nyolc ország vezető felsőoktatási intézményei által az idegtudományok fejlesztésére létrehozott NeurotechEU nevű Európai Egyetemi Szövetség nemzetközi, online nyitórendezvényét.

A tájékoztatót megismertem.