07 már
Márciusban is Egyetemi Élet
A Buzánszky Kupa fotóival a címlapon megjelent az egyetemi lap márciusi száma. Az újságban olvashatnak a PLC-labor átadásáról, a „Tanítsunk Magyarországért” programról, az egyetemen tartott üzleti fórumról és a DEAC csapatainak eredményeiről is.
05 már
Biztonságosabbak lesznek a műtétek
Világszínvonalú műtői monitort fejlesztett ki a Debreceni Egyetem és a világhírű Mayo Klinika közreműködésével egy svéd cég. A Senzime műszere pontosan jelzi, mikor képes a beteg újra önállóan lélegezni. Használatával jelentősen növelhető a betegbiztonság.
Családi Jégkarnevál
Sport, játék, szórakozás – ez várta mindazokat, akik idén ellátogattak a Családi Jégkarneválra, amelyet hatodik alkalommal szervezett meg a Jégcsarnokban a Debreceni Egyetem Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központja, valamint a Lelkierő Egyesület.
Tamássy Lajos (1923-2019)
Életének 96. évében elhunyt Tamássy Lajos, a Természettudományi és Technológiai Kar professor emeritusa, a Publicationes Mathematicae nemzetközi folyóirat főszerkesztője, a Geometria Tanszék egykori vezetője. Tamássy professzort a Debreceni Egyetem saját halottjának tekinti.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Üzleti-befektetői fórum, együttműködés a Continentallal, új irányítástechnikai labor, Buzánszky Kupa, országos fagottverseny – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított februárban is a Díszudvar magazin.
01 már
Hangyák nevelik a különleges lepkéket
Az eddigi legátfogóbb elemzést készítették el a fészekparazita lepkék gazdaszervezet-használatáról a Debreceni Egyetem kutatói. Tíz évig tartott a mintegy 40 tudós munkáját tartalmazó adatbázis összeállítása. Az eredmény más parazitafajok életmódjának megértéséhez is hozzájárulhat.
25 feb
Itt az új Egyetemi Élet
A kilencmilliárd forint értékű egyetemi fejlesztési programról, a gazdasági évindítóról, a Halbiológiai Laboratóriumról és az idei Campus Fesztiválról is olvashatnak a legfrissebb számban. Az Egyetemi Élet a DEAC csapatinak szerepléséről is beszámol februárban.
25 feb
Most „komolyan" klasszikus?
A koncertpedagógia szerepe a zenei ízlésformálásban címmel hallhatnak előadást mindazok, akik ellátogatnak a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata, a Science Café következő előadására.
21 feb
Világszínvonalú PLC-labort avattak
Ipari körülmények között tanulhatják meg a programozható logikai vezérlők (PLC-k) használatát a Debreceni Egyetem villamosmérnök szakos hallgatói. A laborátadó kapcsán a régió iparvállalatainak képviselői a további együttműködési lehetőségekről egyeztettek a kari vezetőkkel.
19 feb
Hogy bírják a stresszt a gombák?
Miként határozza meg egy gombafaj stresszgénkészlete a stressztoleranciáját? Az aszpergillózis gombás fertőzés kórokozóinak viselkedését vizsgálta a Debreceni Egyetem kutatócsoportja. Az eredményeket a mikológia egyik vezető folyóiratában publikálták.