Pedagógusok elismerése
A Debreceni Egyetem gyakorlóóvodájának, gyakorló- és partneriskoláinak pedagógusait köszöntötték csütörtökön az intézményben. Az első alkalommal megrendezett ünnepségen hatan vehettek át kitüntetést példamutató tevékenységükért, kimagasló eredményeikért.
Te is szedd!
Egyetemi hallgatók, középiskolások és tanárok szedték szerdán a szemetet a Dobozi utcán és környékén. A Debreceni Egyetem Műszaki Kar Környezetmérnöki Tanszéke a DEHÖK Környezetvédelmi Bizottságával közösen idén már 5. alkalommal szervezte meg akcióját a Környezetvédelmi Világnap alkalmából.
Kilencven éve a növények vonzásában
A klasszikus botanikától az ökofiziológiai vizsgálatokon át a növényi hatóanyagok kutatásáig a tudományterület megannyi szegmensét lefedi oktatási és tudományos tevékenységével az idén 90 éves fennállását ünneplő Növénytani Tanszék a Debreceni Egyetemen.
Választás 2019 – az egyetemen is
Közalkalmazotti Tanács-tagokat választ a Debreceni Egyetem június 12-én. Csaknem 9800 dolgozó dönthet arról, kik képviseljék őket az intézmény fórumain. Idén 27 jelöltre lehet voksolni 30 választási körzetben.
Doktoravató ünnepség
Idén is megrendezte hagyományos doktor- és díszdoktoravató ünnepségét szombaton a Debreceni Egyetem. Az eseményen 91 doktorjelölt vehette át oklevelét, emellett díszdoktori, habilitált doktori, professor emeritus címeket és egyetemi kitüntetéseket is átadtak.
Paks II. Akadémia az egyetemen
Atomerőművi üzemeltetési szakmérnök szakirányú továbbképzési szak indul szeptembertől a Debreceni Egyetemen. A tananyag kidolgozásában az intézmény szakemberei is részt vettek. A képzés indításáról szerdán írtak alá együttműködési megállapodást a felek.
Tudományos kitüntetéseket adtak át
Három professzor kiemelkedő munkáját ismerték el emlékéremmel a Debreceni Egyetemen május 27-én. Kappelmayer Jánost a diagnosztikai, Berta Andrást a műtétes klinikai, Balla Józsefet pedig a kísérletes orvostudomány területén elért eredményeiért tüntették ki.
Tárlat a 20 éves NATO-tagságról
A Debreceni Egyetemre érkezett a Magyarország 20 éve a NATO tagja című vándorkiállítás, amely hazánk kétévtizedes szerepvállalásának történetét mutatja be az Észak-atlanti Szerződés Szervezetében.
A járműipar jövőjéről tanácskoztak
A Debreceni Egyetem az ipari partnerekkel a kutatás-harmonizáció alapjain működik együtt, miközben a várossal is szoros kapcsolatot tart az iparfejlesztési elképzelések megvalósításában. Ezt a sajátos struktúrát emelte ki köszöntőjében Szilvássy Zoltán rektor a Debrecen Drive járműipari fórumán.
yoUDay 2019 – Indul a jegyértékesítés
Péntektől kaphatók a belépők a Debreceni Egyetem országosan egyedülálló, nagyszabású tanévnyitó stadionshow-jára, a yoUDay-re. A szeptember 18-ai monumentális és látványos programra ebben az évben is 25 ezer embert várnak.