Fiatal kutatók tanácskoztak
A Debreceni Egyetem huszonnégy ifjú tudósa mutatta be kutatási eredményeit a Hatvani István Szakkollégium Őszi Tudományos Hallgatói Konferenciáján, melyet december 6-án, pénteken rendeztek a Debreceni Akadémiai Bizottság Székházában.
Novemberi Egyetemi Élet
Átadták a Konfuciusz Intézetet, fontos kérdésekben döntött a szenátus, lezajlottak a HÖK-választások- ezekről a témákról is olvashatnak az Egyetemi Élet új számában. A novemberi lap a DEAC csapatainak bajnoki szerepléséről is ír.
Mérföldkő a hidrobiológus képzésben
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Karával és a Magyar Természettudományi Társulattal kötött együttműködést a DE Természettudományi és Technológiai Kara a Debreceni Hidrobiológiai Fórum keretében, ahol a TTK hidrobiológus mesterképzésének jubileumáról is szó volt.
Egyetemi tudással a mádi borászatért
Új laboratóriumot adtak át a Mádi Bor Akadémián. A Debreceni Egyetem kutatóhelyén a legmodernebb analitikai eszközök segítségével vizsgálják a szakemberek a térség borainak élettani hatásait.
Tudomány határok nélkül
Csaknem száz fiatal kutató mutatta be tudományos eredményeit a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara, valamint Állam- és Jogtudományi Kar közös konferenciáján. A nemzetközi tanácskozáson több tudományterület képviseltette magát.
Bodai Alexandra (1991 - 2019)
Tragikus körülmények között elhunyt a Debreceni Egyetem munkatársa. Bodai Alexandrát az intézmény saját halottjának tekinti. Temetése december 3-án, kedden 13 órától lesz Szakolyban, a Mihálydi utcai temetőben.
Egyetemi szereplés a rangsorokban
Több területen javított a felsőoktatási rangsorokban elfoglalt helyezésén a Debreceni Egyetem. Az intézmény a hazai egyetemek mellett nemzetközi viszonylatban is javuló teljesítményt mutat, amely tudatos stratégia eredménye.
Doktoravató ünnepség
Doktor- és díszdoktoravató ünnepséget tartott szombaton a Debreceni Egyetem. Az eseményen 75 doktorjelölt vehette át oklevelét, emellett díszdoktori, habilitált doktori, professor emeritus címeket és egyetemi kitüntetéseket is átadtak.
Sikeres volt az őszi Kari Tudományos Diákköri Konferencia
2019. november 29-én a Földtudományi Intézetben került megrendezésre a kari TDK Fizika-Földtudományok-Matematika (FiFöMa) szekciója
Kémia az orvosi képalkotásban
Az MRI-kontrasztanyagok kémiájáról és a jövőbe mutató molekuláris képalkotásról tartott előadást Jakab Tóth Éva vegyész, a CNRS Centre de Biophysique Moleculaire kutatóintézet tudományos igazgatója pénteken a Természettudományi és Technológiai Karon.