14 júl
Az egyetemi sportstratégiával ismerkedett a FIBA elnöke
A Debreceni Egyetemre látogatott csütörtökön a Nemzetközi Kosárlabda Szövetség elnöke, Hamane Niang. A sportdiplomata elismerően nyilatkozott az egyetem sportéletéről, valamint az orvostudomány, a sport és a kutatások összehangolt rendszeréről.
13 júl
Kirepültek az első pilóták
Átvette oklevelét a Debreceni Egyetem Műszaki Karának ünnepségén az a nyolc – jordán, kazah, kenyai, magyar, mongol, török és ukrán – pilóta, akik az intézmény és a kar történetében elsőkként szereztek diplomát a „Professional pilot” képzés elvégzését követően.
Minisztériumi megállapodás a kutatás-fejlesztésről
Szorosabbra fűzi együttműködését a Debreceni Egyetemmel a Technológiai és Ipari Minisztérium az ország szempontjából stratégiai fontosságú területeken. A csütörtökön aláírt hosszútávú megállapodás fókuszában az egészségipar, a járműipar és az energetika áll.
Emléktábla gróf Degenfeld-Schomberg Józsefnek
A Debreceni Egyetem XX. századi alapításában fontos szerepet játszó gróf Degenfeld-Schomberg József főispán, a Tiszántúli Református Egyházkerület főgondnoka tiszteletére avattak emléktáblát csütörtökön az egyetem Főépületének első emeleti oszlopcsarnokában.
Nemzetközi számelméleti konferencia
Három híres magyar matematika professzort köszöntenek ezen a héten egy ötnapos matematikai konferencián a Debreceni Egyetemen. A világ szinte minden részéből érkezett 120 matematikus, többek között a debreceni Győry Kálmán tiszteletére gyűlt össze.
07 júl
Békekoncert: sikeres volt az összefogás
Több mint 36 millió forint gyűlt össze az ukrajnai menekültek megsegítésére a Debreceni Egyetemet fenntartó Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriuma által kezdeményezett Békekoncerthez kapcsolódó jótékonysági adománygyűjtés során. A felajánlásokat öt segítő szervezet költheti el a háború miatt nehéz helyzetbe került emberek ellátására, támogatására.
06 júl
Visszatér a Campus Fesztivál – az Egyetem Tér is megújul
Kelet-Magyarország legnagyobb nyári zenei eseménye idén teljes kapacitással jelentkezik újra, a szervezők ismét százezres látogatószámban bíznak. A Debreceni Egyetem a korábbiaknál nagyobb területen, új helyszínen, a nemzetköziesítést fókuszba állítva mutatkozik be az idei Campus Fesztiválon.
05 júl
Megváltozott munkaképességű dolgozók a DE-n
Sikeresen zárult a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet által koordinált, megváltozott munkaképességű embereket támogató projekt, amelynek keretében a Debreceni Egyetem másfél éven át 32 munkavállalót tudott foglalkoztatni a csaknem 36 millió forintos támogatásnak köszönhetően.
04 júl
Természettudósok és mérnökök kaptak diplomát
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának végzősei – többek között biológusok, vegyész-, és villamosmérnökök, matematikusok, fizikusok, tanárok, illetve szakfordítók – vették át diplomájukat pénteken a Díszudvaron. Az ünnepségen összesen 281, magyar és angol nyelvű képzésben részt vett hallgató kapott oklevelet.

A tájékoztatót megismertem.