28 már
Sikeresek és tehetségesek
Helyezésekkel, különdíjjal tértek haza a Debreceni Egyetem fiatal tehetségei, akik sikerrel szerepeltek a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Budapesti Műszaki Egyetemen rendezett Kémiai és Vegyipari, valamint Műszaki Tudományi Szekciójának megmérettetésein.
28 már
A legjobbak között a Campus
Ismét bekerült a legrangosabb fesztiválok közé a Campus, az európai fesztiválokat minősítő szervezet (EFFE) értékelése alapján. 2017 után másodszor. A négynapos rendezvény leglátogatottabb nappali helyszíne tavaly is a Debreceni Egyetemé volt.
Nobel-díjas kutató a Debreceni Egyetemen
University of Debrecen Science Impact Award díjat adományoz Arieh Warshel biokémikusnak a Debreceni Egyetem. A Nobel-díjas professzor, aki több éve dolgozik együtt debreceni kutatókkal, pénteken veszi át díját Szilvássy Zoltán rektortól és órát is tart hallgatóknak.
Családkutatás felsőfokon
A kormány családpolitikai intézkedéseit is szolgálja a Debreceni Egyetem új Neveléstudományi Kutatóközpontja, amely a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (KINCS) részeként alakult meg szerdán.
Telitalálat: lövész hallgatók sikere
Arany- és ezüstérmet nyert a Debreceni Egyetem két hallgatója a Légpuskás Postaverseny Országos Döntőjében. Madarász Tibor Fábián a felnőtt férfi küzdelmekben második lett, csapatban pedig Huszár Zoltánnal együtt első helyezést ért el.
Új labor a villamosmérnököknek
Ipari körülmények között gyakorolhatják az elektrosztatikus kisülésektől védett területen végzett munkát a Debreceni Egyetem villamosmérnök-hallgatói a Fizikai Intézet új laborjában. Az ESD-védelemmel ellátott munkaállomásokat szerdán adták át.
26 már
Rangsorok, és ami mögöttük van
Times Higher Education, Quacquarelli Symonds – a világ legnevesebb felsőoktatási rangsorkészítő szervezeteinek részvételével kezdődött kedden háromnapos tanácskozás a Debreceni Egyetemen Felsőoktatási rangsor napok címmel.
26 már
Új dékánok az egyetemen
Dékáni kinevezéseket adtak át, új tanszékek létrehozásáról, valamint új alapszakok létesítéséről és indításáról döntött a Debreceni Egyetem Szenátusa március 21-én. Bács Zoltán kancellár szerint egy kiegyensúlyozott működést biztosító költségvetést sikerült összeállítani.
25 már
Tízezerből egy: a farmakológia buktatói
Miért drágák a gyógyszerek? Hogyan lesz tízezer jelölt közül csak egy vegyületből készítmény? A farmakológiai kutatás és a gyógyszerfejlesztés titkaiba avatta be a Szenior Egyetem hallgatóit Pórszász Róbert, a Debreceni Egyetem docense.
25 már
Meddőségről a Science Caféban
„A meddőség korszerű diagnosztikája és kezelése” címmel Herman Tünde, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Asszisztált Reprodukciós Centrum szakorvosa tart előadást a Science Caféban.