Tisztelet a jubilánsoknak
65, 60 illetve 50 éve végzett egykori hallgatóit köszöntötte a hétvégén a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara. Az Aulában megrendezett vasárnapi ünnepségeken több mint 60-an vették át jubileumi diplomájukat.
Emléktábla- és teremavató
Görömbei András (1945-2013) irodalomtörténész tiszteletére avatott emléktáblát Debrecen város és a Debreceni Egyetem kedden a Kölcsey Központban. A létesítmény bálterme is a professzor nevét viseli ezentúl.
Egyetemisták a Paksi Atomerőműben
A helyszínen ismerkedhettek meg a Paksi Atomerőmű négyes blokkjával a Debreceni Egyetem hallgatói, akik idén tavasszal részt vettek a Rosatom Central-Europe, a Paksi Atomerőmű Zrt. és a Paks II. Zrt. közös atomenergetikai versenyén, a Hackatomon.
Elindult a keresztféléves felvételi
A 2021-es keresztféléves felsőoktatási felvételi eljárásban a Debreceni Egyetem hat kara kínál továbbtanulási lehetőséget a jelentkezőknek. A 2022 februárjában induló felsőoktatási képzésekre október 15-től lehet jelentkezni.
50 éves a GYGYK
Fennállásának ötvenedik évfordulóját ünnepli a Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar. A jubileum alkalmából rendezett ünnepség keretében domborművet avattak az intézményalapító Kovács György főigazgató tiszteletére, valamit időkapszulát helyeztek el a kar épülete előtt.
Furka István (1935-2021)
Életének 87. évében, 2021. október 12-én elhunyt Furka István professzor, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar professor emeritusa, a Sebészeti Intézet Sebészeti Műtéttani Tanszék egykori vezetője.
FőnixFitt ötödjére is
Elindult a jegyértékesítés a sportot, a mozgást, a testedzést és ezek egészségmegőrző szerepét népszerűsítő FőnixFittre. A tömegsportrendezvényen a Debreceni Egyetem szakemberei prevenciós mozgástani foglalkozásokkal készülnek, és a legjobb fitneszedzők mozgatják meg a résztvevőket.
Nem ciki iskolapszichológushoz járni
Milyen lenne a világ iskolapszichológus nélkül? címmel iskola- és óvodapszichológusok tartottak szakmai tanácskozást a debreceni DAB Székházban. Az ország minden részéből érkezett 62 szakember a plenáris ülések mellett 13 műhely keretében tanácskozott.
Nagy siker volt a Külügyi Börze
A mobilitást, a külföldi tanulási és szakmai gyakorlati lehetőségeket mutatták be a Debreceni Egyetem hallgatóinak az #ErasmusDays keretében megrendezett Külügyi Börzén a Főépület kerengőjében. Az idei börzén az Erasmus+ program által nyújtott lehetőségek kerültek a középpontba.
100 éves az Anatómiai Intézet
A kutatásban, az oktatásban és az utánpótlásnevelésben is sikeres a Debreceni Egyetem Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézete – hangzott el az alapítás 100. évfordulója alkalmából rendezett csütörtöki ünnepi ülésen. A résztvevők az intézet történetének legfőbb eseményeit elevenítették fel.

A tájékoztatót megismertem.