Modern labor a gépészmérnököknek
A repülőgép-alkatrészeket tervező és gyártó Diehl Aviation Hungary gépészeti tervező laboratóriumot létesített a Debreceni Egyetem Gépészmérnöki Tanszékén. A laborban a hallgatók a tervezésben alkalmazott legmodernebb technológiákkal ismerkedhetnek meg.
Biztonságos reaktortervezés
Az atomerőművek tervezése során felhasznált biztonsági megközelítések technológiai és műszaki jellemzőit mutatta be az Obnyinszki Atomenergetikai Intézet egyetemi docense a Debreceni Egyetemen tartott előadásában.
Tisztelgés a holtak előtt
Domborműveket avattak az Általános Orvostudományi Karon azok emlékére, akik az orvosképzés számára ajánlották fel holttestüket. Az ünnepséget az idén 100 éves debreceni orvosképzés centenáriumi rendezvénysorozatának részeként tartották.
Tehetségek fóruma
A Debreceni Egyetem fiataljai is bemutatkoztak kedden a TALENTn Tehetségfórum előadásán. A program egy országos sorozat eseménye volt, amelynek a Főépület Aulája adott otthont.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Fintelligence Lab-átadás, Sportgazdasági, -menedzsment és Teniszközpont-alapkőletétel, új együttműködések, szakmai konferenciák, jubileumok, nagyköveti látogatás – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított októberben is a Díszudvar magazin.
A tudomány mindenkié?
A tudományos eredmények nyílt hozzáférésének kérdései állnak a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár (DEENK) hétfőn kezdődött kétnapos programjának középpontjában.
Ülésezett a Szenátus
A tanácskozáson Bács Zoltán kancellár cáfolta azokat a sajtóhíreket, miszerint a debreceni felsőoktatási intézményben is a Corvinus Egyetem új működési modelljét vezetnék be. Ismét szó volt a BMW-gyárról és a térség gazdaságfejlesztési programjáról is.
A bibliotékától a világhálóig
Hetvenötödik születésnapja alkalmából ünnepi tudományos üléssel köszöntötték Bényei Miklós címzetes egyetemi tanárt pénteken az Informatikai Karon. A rendezvény a Magyar Tudomány Ünnepe 2018 országos programsorozatának része volt.
Chillout on UD
A legszebb őszi mozi, amit neked is látnod kell! Debreceni Egyetem – nem lehet nem szeretni!
Geográfusok országos találkozója
A földrajztudomány legfrissebb kutatási eredményeiről és a közoktatás kérdéseiről tanácskoznak a Magyar Földrajzi Konferencián. A Debreceni Egyetemen pénteken kezdődött, háromnapos rendezvényen téma az is, hogyan lehetne javítani a földrajztanítás színvonalán.