Szakmai nap a TTK hallgatóinak
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar 23 ipari partnere várta előadásokkal és standokkal a kar hallgatóit a 9. Szakmai Napon. A rendezvényen a diákok megismerhették a cégek elvárásait és az általuk kínált karrierlehetőségeket.
Család a tudományban
A Debreceni Egyetemen csütörtökön adták át a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (KINCS) Neveléstudományi Kutatóközpontját. Az esemény alkalmából konferenciát is rendeztek, amelyen a családhoz kapcsolódó tudományos kutatásokat, eredményeket ismertették.
Doktorrá fogadom!
Hétvégén rendezi a Debreceni Egyetem hagyományos doktor- és díszdoktoravató ünnepségét, amelyen 75 jelölt veheti át a doktori fokozatot elismerő oklevelet. Az eseményen adják át az egyetem tudományos kitüntetéseit, a texasi egyetem kémikus professzorát pedig díszdoktorai sorába fogadja az intézmény.
Elismert professzorokat köszöntöttek
A Tankó Béla Emlékdíj idei díjazottjait, E. Kövér Katalint és Fülesdi Bélát köszöntötték kedden a Debreceni Akadémiai Bizottság Székházában. A Debreceni Egyetem professzorai az intézmény doktor- és díszdoktoravató ünnepségén veszik át a kitüntetést.
Gyászol az egyetem
A november 26-án délután a 4-es főúton történt halálos baleset helyszínéről a mentőszolgálat négy főt szállított a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórházba: egy sérültet súlyos-életveszélyes, a személyautóban utazó másik két személyt és a teherautó sofőrjét könnyű sérülésekkel.
Uniós fejlesztésekről egyeztettek
A Debreceni Egyetemen az Európai Unió Strukturális és Beruházási Alapjaiból megvalósuló projektekről, a kutatás-fejlesztést támogató beruházásokról tájékozódott szerdán az Európai Bizottság delegációja az intézményben.
„Szülői értekezlet” a Műszaki Karon
A felvételivel, az előkészítő kurzusokkal, a mérnöki pályával, a karon elsajátítható szakokkal kapcsolatos információkkal várja nyílt napján a szülőket, középiskolásokat a Műszaki Kar november 29-én, pénteken 16 órától a kar Ótemető utcai épületében.
Amerikai professzoré a Debrecen-díj
A Parkinson-kór és a stroke kezelésében jelent előrelépést Valina L. Dawson felfedezése, akinek munkásságát „Debrecen Díj a Molekuláris Orvostudományért” kitüntetéssel ismerte el a Debreceni Egyetem november 26-án. Az ideggyógyász professzor az első nő, aki megkapta a rangos díjat.
Igazságok, tévhitek a génterápiában
„A génterápiákról gólyáknak – avagy mit érdemes tudni a világ legdrágább gyógyszereiről” címmel Szöőr Árpád, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar Biofizikai és Sejtbiológiai Intézet tanársegédje tart előadást a Science Caféban.
Egyre zölDEbb az egyetem
50 fát ültettek el a Debreceni Egyetem területén november 20-án. Az intézmény a Diákhitel Központ játékán nyerte ezt a lehetőséget, mert a felhívásban a legtöbben a DE-re szavaztak.