Felfedezők a Science Caféban
„Megérkezett a civilizáció a déli Csendes-óceán lakatlan szigeteire” címmel Radócz László, a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Növényvédelmi Intézetének vezetője tart előadást a környezetszennyezés hatásairól.
Versenyképes tudás, piacképes diploma
A legkorszerűbb technológiákat felvonultató mérnökképzésekkel és a magas szintű tudást biztosító természettudományi szakokkal várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem idén 70 éves Természettudományi és Technológiai Kara.
Kilencmilliárdos egyetemi fejlesztés
A Debreceni Egyetem történetének egyik legjelentősebb infrastrukturális fejlesztése valósul meg 2020-ig az intézményben. A projekt keretében tervezett korszerűsítések a gyakorlati és szakmai képzés megújítását szolgálják.
Tudományos utánpótlás
Az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) sikeres pályázatainak keretében megvalósult kutatások eredményeiről adott számot hétfőn 28 nyertes pályázó a Debreceni Egyetem Tudományos Igazgatóságának konferenciáján.
Dobogós hely a keresztfélévben
A jelentkezők és a felvett hallgatók számát tekintve is a legnépszerűbb hazai felsőoktatási intézmények között van a Debreceni Egyetem a keresztféléves felvételi eljárásban. Februárban 349 új hallgató kezdi meg tanulmányait az intézmény mesterszakjain.
Megváltozott helyzetben
Mostantól az interneten is elérhető a Debreceni Egyetem Megváltozott Munkaképességűek Szolgáltató Központja. A weboldal látogatói hasznos információkat találnak a központ tevékenységéről, valamint választ kaphatnak a gyakran felmerülő kérdésekre is.
Szélesedik a zenei repertoár
Szeptembertől tovább bővül a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának képzési palettája a mester és a rövid ciklusú képzések terén. Az ország második legnépesebb zenei felsőoktatási képzőhelyén az elmúlt évek fejlesztései révén már profi lemezfelvételek is készülhetnek.
24 jan
Milliárdok a felsőoktatásra
A Debreceni Egyetemen is bemutatta a hazai felsőoktatásban megvalósuló uniós fejlesztéseket az Innovációs és Technológiai Minisztérium. A tárca által indított országos roadshow ötödik állomása a Természettudományi és Technológiai Kar Duális Képzési Információs Napja volt.
23 jan
A népegészségügy teljes spektruma
A Debreceni Egyetemen működik a hazai felsőoktatás történetében elsőként megalakult és máig egyetlen Népegészségügyi Kar. Egészségpszichológia és komplex rehabilitáció mesterdiplomát az országban kizárólag itt lehet szerezni.
23 jan
Egyetemi díjazott a kultúra napján
Debrecen Kultúrájáért Díjat vehetett át kedden, a magyar kultúra napján a Déri Múzeum Munkácsy-termében rendezett ünnepségen Váradi Judit zongoraművész, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának egyetemi docense.