29 már
„Óraátállítás” az emberi szervezetben
Szervezetünk belső órájának működéséről hallhatnak meghökkentő, új információkat azok, akik ellátogatnak április 5-én, szerdán a Science Café előadására.
Süli-Zakar István 1945-2017
Életének 71. évében váratlan hirtelenséggel elhunyt Süli-Zakar István földrajztudós. A professor emeritust a Debreceni Egyetem saját halottjának tekinti.
28 már
A magyar mint idegen nyelv
Hatvan, a magyart mint idegen nyelvet oktató szakember tanácskozott március 25-én a Debreceni Nyári Egyetemen, amely ebben az évben magára vállalta „A magyar mint idegen nyelv napja” elnevezésű rendezvény szervezését.
Erősödő izraeli kapcsolat
Magyarországi útja során a Debreceni Egyetemre is ellátogatott, és elsősorban az angol nyelvű orvosi képzéssel ismerkedett az izraeli Bar-Ilan University delegációja.
Debrecen fejlődésének szolgálatában
A város-, gazdaság-, és vállalkozásfejlesztés kulisszatitkaiba vezette be az érdeklődőket Zombori Dénes, az EDC Debrecen Nonprofit Kft. fejlesztési szakértője a Debreceni Egyetemen tartott előadásán.
Debreceni „Felfedezett”
A Nemzeti Tehetségsegítő Tanács „Felfedezettjeink” különdíját vehette át a hétvégén Budapesten rendezett ünnepségen Katona Tamás, a Debreceni Egyetem informatikus doktorandusz hallgatója.
Külföldi diákok vendégségben
A Debreceni Egyetem képzési kínálatával, valamint az intézményben elérhető szolgáltatásokkal ismerkedtek pénteken a városban tanuló külföldi diákok, akik az American Field Service (AFS) szervezésében egy évig járnak debreceni gimnáziumokba.
Díjazott egyetemi sportszakember
A Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség Hajós Alfréd Aranyplakettjével tüntették ki szombaton Lenténé Puskás Andreát, a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézetének munkatársát.
A Föld Órája az egyetemen
A Debreceni Egyetem Főépületének és a Nagyerdei Víztoronynak a díszkivilágítását is lekapcsolták a március 25-ei világméretű kezdeményezéshez kapcsolódva. A Hallgatói Önkormányzat szerdára szervez figyelemfelhívó akciót.
24 már
Szent László-emlékév
A hallgatóság bevonásával a Debreceni Egyetem is bekapcsolódik a Szent László év programsorozatába, amelyekről március 23-án, Budapesten tartottak tájékoztatót a szervezők és közreműködők.