DExpo 2017
„Mindenben telitalálat!” mottóval rendezi meg a Debreceni Egyetem az idei nyílt napokat. A november 22-23-i DExpo-ra az intézmény iránt érdeklődő középiskolásokat várják.
Szakmai értékelés és köszöntés
A Debreceni Egyetem Biokémiai és Molekuláris Biológiai Intézet elmúlt öt éves eredményeit értékelték hétfőn a DAB Székházban. A tudományos ülésen Fésüs László professzort, az egyetem egykori rektorát is köszöntötték 70. születésnapja alkalmából.
Szenátusi ülés - állásfoglalással
Az egészségügyi integrációhoz kapcsolódó intézményfejlesztési tervekről és a beteginformatikai rendszer fejlesztéséről is szó volt a Szenátus november 9-ei ülésén. A testület az egyetemet ért támadások kapcsán állásfoglalást fogadott el.
yoUDay – aftermovie
Húszezer néző, sztárfellépők, ezer közreműködő, lézershow és élmény minden mennyiségben – éld át újra a Debreceni Egyetem felejthetetlen tanévnyitó stadionshowját! Elkészült a yoUDay 2017 összefoglaló videója.
Elismerések az egészségügyben
Rangos szakmai kitüntetést kapott az egészségügyben végzett magas színvonalú szakmai munkájáért a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórházának főorvosa, Bálint Ágnes és a Klinikai Központ osztályvezetője, Ludman István.
Sajtóközlemény
A Debreceni Egyetem visszautasítja az egyes intézményi projektekkel kapcsolatban 2017. november 9-én a sajtóban megjelent megalapozatlan állításokat.
Bővülő kínai kapcsolatok
A Nyári Egyetemen tanulják a magyar nyelvet azok a kínai diákok, akik a 2019-20-as tanévtől a Bölcsészettudományi Kar képzésein magyarul folytatják tanulmányaikat a Debreceni Egyetemen.
Állásbörze és Karriernap 2017
Több mint 1000 munkalehetőség közül választhattak azok a hallgatók, akik ellátogattak november 8-án a Debreceni Egyetem állásbörzéjére, amelyet idén első alkalommal ősszel is megrendezett az intézmény.
Új partner a duális képzésekben
A DKV Debreceni Közlekedési Zrt-vel írt alá együttműködési megállapodást duális képzés indításáról a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi, Műszaki, valamint Természettudományi és Technológiai Kara csütörtökön.
Elindult a keresztféléves felvételi
Szociálpolitikus, sportközgazdász, növényorvos, gépész-, vagy biomérnök – a Debreceni Egyetemen ezeket is megtalálod. Az ország egyik legnagyobb felsőoktatási intézménye minden eddiginél több mesterszakon indít keresztféléves képzést 2018 februárjában.

A tájékoztatót megismertem.