Új fejezet a biotechnológiában
Az egészség-, az élelmiszeripar, a mezőgazdaság és az orvostudomány is hasznosítja azokat a kutatási eredményeket, melyeket a Debreceni Egyetem biotechnológiával foglalkozó kutatócsoportjai értek el.
Fogyasztói hatalomátvétel
Netnográfia, közösségi ötletbörze, szemkamerás vizsgálatok – új marketing módszerek a Debreceni Egyetem szakembereitől, akik már tudják, hogy szívesebben vásárol a fogyasztó, ha részt vesz a termékfejlesztésben.
Roma tehetséggondozás az egyetemen
Világlétra címmel indított újabb nagyszabású, a roma hallgatók társadalmi felzárkózását segítő tehetséggondozó programot a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Kara.
DExpo – mindenben telitalálat!
Színes forgataggá, valódi expóvá változott a Debreceni Egyetem Főépülete, amelynek homlokzatán hatalmas molinó hirdeti: két napig minden a középiskolásokról szól az intézményben.
A jövő megoldásai
A Debreceni Egyetem hosszútávú energetikai stratégiáját és a pályázati források elérését segítő együttműködési megállapodást írtak alá az Innova Észak-Alföld Regionális Innovációs Ügynökség információs napján.
Természettudományos toborzás
iTT Kutathatsz – ezzel a címmel tartott természettudományos és mérnöki fesztivált leendő hallgatóinak a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. Több száz diák vett részt a rendezvényen.
Krimiről – kötetlenül
Lehet szeretni, vagy nem szeretni a krimiket, de az biztos, a műfaj népszerűsége több mint 100 év elteltével is töretlen. Ennek titkát próbálja megfejteni a Science Café következő előadása.
RECALL – hogy ne legyen katasztrófa
A földcsuszamlások megelőzésére dolgoztak ki előrejelző és költségallokációs rendszert a Debreceni Egyetem szakemberei egy nemzetközi projekt résztvevőjeként.
Hit és tudomány
Fiatal kutatóknak teremtett bemutatkozási lehetőséget az a konferencia, amelyet közösen tartott a Debreceni Egyetem és a Debreceni Református Hittudományi Egyetem Doktorandusz Önkormányzata.
Príma díjasaink
Szilvássy Zoltán rektor tudomány, Senánszky Petra többszörös Világ- és Európa-bajnok uszonyosúszó, biológia szakos hallgató pedig sport kategóriában kapott Hajdú-Bihar Megyei Területi Príma Díjat.