21 júl
Elrajtolt a Campus Fesztivál
A szerdai 0. nap után csütörtökön hivatalosan is megkezdődött a X. Campus Fesztivál. Kelet-Magyarország legnagyobb nyári bulija idén átlépheti a százezres látogatói számot. Már a nulladik napra is 23 ezren érkeztek.
17 júl
Jó hírünket viszik a világban
Több mint kétszázan ismerkednek a magyar nyelvvel, kultúrával, történelemmel az elkövetkező hetekben a Debreceni Egyetemen, ahol július 17-én ünnepélyes megnyitóval és faültetéssel kezdődött meg az idei, 90. Nyári Egyetem.
17 júl
Programkavalkád az Egyetem Téren
Idén is bemutatkozik a Campus Fesztiválon a Debreceni Egyetem: az Egyetem Tér fesztiválhelyszínen a karok, intézetek, tanszékek programjai mellett színes színpadi kínálat várja az érdeklődőket.
A rektor munkáját segítik
Négy rektorhelyettes kapott megbízást Szilvássy Zoltán rektortól a következő ötéves ciklusra a Debreceni Egyetemen. Az általános, oktatási és tudományos ügyek mellett az egészségipari innovációnak és képzésfejlesztésnek is lesz felelőse.
Ponthúzás után kollégiumkereső
A ponthatárok kihirdetése után leendő egyetemisták ezrei igényelnek kollégiumi elhelyezést. A Debreceni Egyetem a lakhatásban is segítséget nyújt a leendő elsősöknek: 13 kollégium 1208 férőhelyére pályázhatnak a gólyák.
DE Alumni Díj 2017
Együttműködő partnere az egyetemnek? Foglalkoztat jelenlegi, vagy már végzett hallgatót? Támogatja az intézmény céljait, törekvéseit? Lépjen a vállalatóriások nyomába, és pályázzon a Debreceni Egyetem rangos elismerésére!
Segíteni a legkiválóbbakat
A Debreceni Egyetem 18 fiatal munkatársa részesült támogatásban a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Bolyai János Kutatói Ösztöndíj pályázatán, melynek célja az ifjú kutatók tudományos pályakezdésének támogatása.
12 júl
Rektori interjú az új DEja vu-ben
Az elmúlt évek átalakulásairól és az egyetemi közösségre jellemző különleges összetartozásról is beszélt az alumni magazinnak adott interjúban Szilvássy Zoltán, aki júliusban kezdte meg második rektori ciklusát a Debreceni Egyetem élén.
12 júl
Több mint egymilliárd kutatásokra
A Debreceni Egyetem 41 kutatója és posztdoktora nyert összesen több mint egymilliárd forintot meghaladó támogatást a Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs (NKFI) Hivatal felfedező kutatásokat ösztönző programjaiban.
11 júl
Felvételi véghajrá
Több mint tízezer férőhely, tizennégy kar, háromszáz szak – le ne maradj arról, hogy az ország legnagyobb felsőoktatási intézménye, a Debreceni Egyetem hallgatója lehess! Július 12-én éjfélig pótolhatod a felvételihez szükséges dokumentumokat.