12 jan
A tudomány vonzásában
Rövid téli pihenő után folytatódik a Science Café, a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata, amelyben ezúttal a mágneses anyagok titkai delejezik majd a közönséget.
10 jan
Hiánypótló szak indul
Közösségszervezés alapszak indul szeptembertől a Debreceni Egyetemen. A várakozás szerint a frissen végzettek gyorsan munkát találnak majd, mert a közművelődés területén országos hiány van felsőfokú végzettségű szakemberekből.
10 jan
Irány az Educatio!
Idén is önálló standon mutatkozik be, és kínálja képzéseit az érdeklődő középiskolásoknak a 17. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon a Debreceni Egyetem.
05 jan
Szavazz a YoUDay-re és a sportoló egyetemistákra!
Az év legjobb debreceni rendezvényei között a Debreceni Egyetem gigantikus tanévnyitó stadionshow-jára, az öt jelölt sportoló között pedig az intézmény három hallgatójára is lehet voksolni Dehir.hu szokásos évi szavazásán.
04 jan
A Debreceni Egyetem a sajtóban - 2016
Négyes ikrek, yoUDay, Tisza szobor, új halfaj, elektromos virágkocsi – több mint ötezerszer adott hírt tavaly a média arról, mi történik a Debreceni Egyetemen.
04 jan
Kollégiumfejlesztési program indul
Több férőhely, korszerűbb és komfortosabb környezet, nemzetközi színvonal. Hét éves kollégiumfejlesztési program indul a Debreceni Egyetemen, egy új kollégium és több mint 200 új szoba is épül 2023-ig.
03 jan
Elsőtől az érettségiig – Kossuth Gyakorló
Az ország legjobb vidéki gyakorlóiskolája egyetemi háttérrel. Új kisfilmmel toborozza a leendő általános és középiskolásokat a Kossuth Gyakorló.
Díszesebb a Díszterem
Megújult külsővel, felújított és újonnan beszerzett bútorokkal várja az ünnepi eseményekre látogatókat a Debreceni Egyetem Főépületének Aulája.
Cikluszáró szenátusi ülés
A 2016-os év és egyben a 2013-ban indult ciklus utolsó ülését tartotta december 15-én a Debreceni Egyetem Szenátusa. Szó volt többek között a 2017-es költségvetésről, és az eltelt 3 év legfontosabb eseményeit is visszaidézte a testület.
Gyógypedagógia képzést indít a Debreceni Egyetem
Már a decemberben kezdődő felvételi eljárásban lehet jelentkezni a Debreceni Egyetem Kelet-Magyarországon egyedülálló képzésére, mely az intézmény orvostudományi hátterére épül.