Szenzációs újdonság a sejtkutatásban
Áttörést értek el az élő sejtek megfigyelésében a Debreceni Egyetem kutatói. A tudósok egy olyan egyedülálló videómikroszkópos rendszert építettek, melynek használata új távlatokat nyit a rákkutatásban és a farmakológiában is.
Változatlanul az élvonalban
A Debreceni Egyetem megőrizte vezető helyét a hazai felsőoktatási intézmények között: a szeptemberben induló képzésekre jelentkezők száma 15.223, a most induló gyógypedagógia szakra nyolcszoros a túljelentkezés.
Nemzetközi vacsoracsata
Huszonegy ország nemzeti fogásai kerültek terítékre az International Dinner-ön. Többek között azeri, mexikói és indiai ízeket, valamint magyar fogásokat kóstolhattak meg a hazai és külföldi hallgatók a gasztronómiai esten
Újabb nanchangi kapcsolat
Az oktatói, hallgatói mobilitásról és az angol nyelvű doktori programokban való részvételről is tájékozódott az a kínai egyetemi delegáció, amely a napokban tett látogatást a Debreceni Egyetemen.
Jót jól csinálni
A vállalati felelősség és fenntarthatóság fogalmával, fontosságával, hazai szerepével és egy jó példával ismerkedhettek meg a Debreceni Egyetem hallgatói a Gazdaságtudományi Karon tartott CSR Délutánon.
Biotechnológia: múlt és jövő
Az országban egyedülálló módon kizárólag a Debreceni Egyetemen folyik a biotechnológia minden területére kiterjedő oktatás. A képzés 30 évvel ezelőtti indulására tudományos tanácskozáson emlékeznek április 6-án.
31 már
Idén is dobogós helyen!
A második legnépszerűbb felsőoktatási intézmény a Debreceni Egyetem, 15 223-an jelölték meg. A jelentkezési adatok kapcsán Bartha Elek oktatási rektorhelyettes az intézmény felsőoktatási piacon való szereplését, valamint az intézmények versenyében az egyenlő esélyeket emelte ki.
30 már
U-Multirank: javuló teljesítmény
Két fókuszterületen is sikeresen szerepel a Debreceni Egyetem a U-Multirank rangsorán. A szervezet 99 országból csaknem 1500 felsőoktatási intézményt, köztük 11 magyar egyetemet értékelt.
30 már
Innovatív ötletekből sikertörténet
Kockázati tőketámogatásban részesül a Debreceni Egyetemhez kötődő Insimu Patient startup – jelentették be a Startup Campus Roadshow debreceni állomásán, ahol további innovatív ötletekkel versenyeztek a debreceni egyetemisták.
29 már
„Óraátállítás” az emberi szervezetben
Szervezetünk belső órájának működéséről hallhatnak meghökkentő, új információkat azok, akik ellátogatnak április 5-én, szerdán a Science Café előadására.