Bemutatkoztak a holnap kutatói
Az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) sikeres pályázatainak keretében megvalósult kutatások eredményeiről adott számot hétfőn 13 szekcióban 170 nyertes pályázó a Debreceni Egyetem konferenciáján, amelyet az intézmény Tudományos Igazgatósága rendezett.
Kultúrdiplomáciai elismerés
Az orosz-magyar kulturális kapcsolatok ápolásában végzett munkájáért rangos nemzetközi kitüntetésben részesült Goretity József irodalomtörténész, műfordító, a Debreceni Egyetem Szlavisztikai Intézetének igazgatója.
Az életlenhalmaz-elmélet újdonságai
Az adatbányászattól az orvosi képfeldolgozásig az informatikai tudományok számos területén alkalmazott életlenhalmaz-elmélet témájában tartanak nemzetközi tanácskozást a Debreceni Egyetem Informatikai Karán. A rangos vándorkonferenciát először rendezik hazánkban.
Megválasztották az új tagokat
Hamarosan megtartja alakuló ülését a Debreceni Egyetem új összetételű Közalkalmazotti Tanácsa. A 13 tagot titkos szavazással választották meg. Június 12-én több mint 4500 dolgozó adta le voksát az intézményben.
Díjazott zenés prezentáció
Lengyel Erik, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának mesterdiplomás, klasszikus ütőhangszeres művész szakon idén végzett hallgatója vehette a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Tanács Művészet és Művészettudományi Szekciójának Prezentációs Díját.
Milliárdok a műszaki képzés fejlesztésére
Csaknem 20 milliárd forinttal támogatja a kormány a Debreceni Egyem műszaki képzéseinek fejlesztését. A tervek szerint 2020 szeptemberében már elindulhat a járműmérnöki képzés, amelynek repülőmérnöki szakiránya is lesz.
Közös úton a fejlődésért
A kínai diákok számának növeléséről, oktatásról, kutatásról és gazdaságfejlesztésről kötött stratégiai együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem és a kínai érdekeltségű Morgan Star Group. A DE első hazai felsőoktatási intézményként csatlakozott a kínai Egy övezet, egy út kezdeményezéshez.
Szenior Egyetem: töretlen népszerűség
A gyógyszerfejlesztés folyamatáról, Hollandia és a víz különleges kapcsolatáról, valamint az időskori tanulás sajátosságairól is hallhattak a résztvevők a Szenior Egyetem II. évfolyamában. Több mint 400 regisztrált hallgatója volt a Debreceni Egyetem élethosszig tartó tanulást segítő programjának.
Az esélyegyenlőség jegyében
Egyszeri, 100 ezer forintos illetménykiegészítésben részesíti a Rehabilitációs Szakigazgatási Szerv komplex bizottsági véleményével rendelkező megváltozott munkaképességű dolgozóit a Debreceni Egyetem. Az erről szóló kancellári körlevél június 3-án jelent meg.
DErbi: egyetemi együttlét negyedszer
Az intézmény több mint 5600 munkatársa és családtagjaik vettek részt a Debreceni Egyetem idei dolgozói napján. A június 7-én, pénteken rendezett DErbi-n most is a főzőverseny volt a gazdag kínálat legnépszerűbb programja.