A tüzek szerepe a tájléptékű változásokban

2016, december 12 - 14:56
A német Senckenberg Biodiversity and Climate Research Centre klímakutató intézet szimpóziumán mutatták be kutatásukat a Debreceni Egyetem ökológusai.

A múltbeli és jelenlegi klímaváltozás tükrében elemezték a tüzek szerepét Európa természeti arculatának alakításában a múlt héten Frankfurtban megrendezett workshopon. A rendezvényen a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Ökológiai Tanszékének munkatársai, az MTA-DE Biodiverzitás Kutatócsoport két kutatója, Valkó Orsolya és Deák Balázs tartott plenáris előadást.

A rendezvény úttörő módon kapcsolatot teremtett a paleo-ökológia és a természetvédelmi biológia kutatói között. Az elmúlt tízezer év klímájának és a tűzre utaló fosszilis leleteknek az együttes elemzésével rekonstruálható a tüzek szerepe a tájléptékű változásokban. Ez a tudás jelentősen hozzájárul a klímaváltozás hatásainak és a napjainkban zajló tájléptékű folyamatok megértéséhez.

Sajtóiroda