Segíteni a legkiválóbbakat

2017, július 13 - 13:48
A Debreceni Egyetem 18 fiatal munkatársa részesült támogatásban a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Bolyai János Kutatói Ösztöndíj pályázatán, melynek célja az ifjú kutatók tudományos pályakezdésének támogatása.

Idén országosan 646 pályázat érkezett, amelyből 185-öt választott ki a kuratórium, köztük a Debreceni Egyetem 18 fiatal kutatójának pályaművét. Az ösztöndíj elnyerését tanúsító oklevelet július 5-én, a Bolyai-napon vehették át az MTA Székház Dísztermében.

- Úgy gondolom, hogy a Bolyai-ösztöndíj elnyerésével önök belépnek a magyar tudomány derékhadába. Ez a derékhad az, amely meg fogja határozni a magyar gazdaság, a magyar kultúra jövőjét. Ezért tartom rendkívül fontosnak, hogy ez az ösztöndíj ne csak anyagi motivációt jelentsen, hanem olyan, a társadalom részéről érkező támogatást is, amely arra sarkallja önöket, hogy még az eddigieknél is nagyobb erőbedobással dolgozzanak a magyar tudomány ügyéért – mondta köszöntőjében Lovász László, az MTA elnöke.

Az 1996-ban alapított ösztöndíj elsődleges célja, hogy a pályakezdő fiatalok tudományos életpályáját segítse, többek között magyarországi kutatásaik folytatásában, valamint MTA-doktori értekezésük megírásában és a tudományos cím megszerzésében.

A Debreceni Egyetem nyertes pályázóinak névsora:

Barczy Mátyás matematika - Informatikai Kar
Bodzás Sándor anyagtudomány és technológia - Műszaki Kar
Boratkó Anita orvostudomány - Általános Orvostudományi Kar
Czifra Gabriella biokémiai és molekuláris biológia - Általános Orvostudományi Kar
Dinya Tamás Ákosné orvostudomány - Általános Orvostudományi Kar
Fodor Péter irodalom- és kultúratudományok - Bölcsészettudományi Kar
Hegedűs Csaba biokémiai és molekuláris biológia - Általános Orvostudományi Kar
Kavecsánszki Máté néprajztudomány - Bölcsészettudományi Kar
Király Róbert orvostudomány - Általános Orvostudományi Kar
Mihály Johanna orvostudomány - Általános Orvostudományi Kar
Miskeiné Kapitány Anikó orvostudomány - Általános Orvostudományi Kar