Science Café - tudományról könnyedén

2016, október 4 - 14:20
A tudat és az agy különleges kapcsolatáról hallhatnak érdekességeket azok az érdeklődők, akik ellátogatnak a kéthetente jelentkező Science Café soron következő, október 5-i előadására.

A Debreceni Egyetem ismeretterjesztő sorozata közérthető, olykor játékos formában mutatja be a legfrissebb, legérdekesebb tudományos eredményeket.

A tudat és az agy kapcsolata évezredek óta foglalkoztatja az embereket. A tudomány történetében ezek a kérdések hosszú ideig a filozófia területére tartoztak. Napjainkra az agykutatással foglalkozó szakemberek egyre kifinomultabb eszközöket fejlesztettek ki az élő agy vizsgálatára, ami lehetővé tette az agy és a tudat viszonyának új megközelítését.

Az előadás arra kérdésre keresi a választ, hogy „láthatóvá tehető-e a tudat", azaz képesek vagyunk-e olyan jeleket elvezetni az agyból, ami kapcsolatba hozható az agy tudatos működésével – mondta az unideb.hu portálnak Birinyi András, az Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet docense.

Az előadás címe: A tudatos agy
Időpont: 2016. október 5. szerda 17 óra
Helyszín: Fórum Bevásárlóközpont Libri Könyvesbolt (Debrecen, Csapó u. 30.)

Sajtóiroda - BZs