Megtisztítják, majd áthelyezik

2016, október 18 - 14:41
Hamarosan új helyen, a Debreceni Egyetem Főépülete előtt állítják fel az intézmény egykori névadója, a tragikus sorsú miniszterelnök, Tisza István bronzszobrát.

Kisfaludi Stróbl Zsigmond alkotása 1926-tól a Klinikák előtt állt, majd 1945-ben ledöntötték és csak 2000-ben állították fel újra, bár nem az eredeti helyén.

A műalkotást a mostani, újbóli avatás előtt ismét restaurálja püspökladányi műtermében Győrfi Lajos szobrászművész. A szobor új helyén a Főépület előtt már befejeződtek a tereprendezési munkák, Tisza István 2 méter 34 cm magas, felújított szobrát a napokban szállítják Debrecenbe, ahol október 31-én ünnepség keretében leplezik le az alkotást.

Az áthelyezés az egyetemi Hallgatói Önkormányzatának kérésére a Szenátus jóváhagyásával, az Adjátok vissza a hegyeimet! Alapítvány támogatásával valósul meg. Az avatóünnepség október 31-én 12.30-kor kezdődik az egyetem Főépülete előtti Tisza István szobornál.

Sajtóiroda - BZs