ZölDEn a jövőnkért
Energiatakarékosság, újrahasznosítható eszközök, tudatos fogyasztói magatartás: idén XI. alkalommal rendezte meg október 20-án a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat Környezetvédelmi Bizottsága a Zöld Börzét a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar aulájában.
NeurotechEU: bonni nyilatkozat
Bartha Elek rektorhelyettes képviselte a Debreceni Egyetemet azon a találkozón, amelyet a NeuortechEU projektben résztvevő egyetemek vezetőinek szerveztek október elején Németországban. A kezdeményezéshez egy amerikai intézmény európai campusa is csatlakozott.
Gyermekkor a szocializmusban
A vasfüggöny mögötti gyermekévek sajátosságait és azok hatásait mutatják be a DE Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar szakemberei a hidegháború és a szocializmus gyermeki emlékeivel foglalkozó, szerdán kezdődött nemzetközi konferencián.
A legjobbak között a DE gyakorlója
Megőrizte előző évi ötödik pozícióját a felsőoktatási intézmények gyakorlóiskoláinak rangsorában a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája. Az ország legjobb száz középiskolájának listáján a 38. lett a DE gyakorlója.
Modellváltás: kifizetődő teljesítmény
Egyedülálló egyetemi bérfejlesztést jelentett be a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumának elnöke, Kossa György.
THE Emerging Economies: top 200-ban
Továbbra is legjobb 200 intézmény között van a Debreceni Egyetem a Times Higher Education feltörekvő gazdaságok felsőoktatási intézményeit vizsgáló rangsorán. Az idei listához 50 ország mintegy 700 egyetemét vizsgálta a neves brit rangsorkészítő.
„Beköltöztek” a gólyák az egyetemre
A Debreceni Egyetem Főépületében tartott Gólyabálon készült látványos fotóval, a lila és rózsaszín fényekkel megvilágított Díszudvaron táncolókat ábrázoló képpel a címlapon jelent meg a Debreceni Egyetem lapja, az Egyetemi Élet legújabb, októberi száma.
Emléktábla- és teremavató
Görömbei András (1945-2013) irodalomtörténész tiszteletére avatott emléktáblát Debrecen város és a Debreceni Egyetem kedden a Kölcsey Központban. A létesítmény bálterme is a professzor nevét viseli ezentúl.
Tisztelet a jubilánsoknak
65, 60 illetve 50 éve végzett egykori hallgatóit köszöntötte a hétvégén a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara. Az Aulában megrendezett vasárnapi ünnepségeken több mint 60-an vették át jubileumi diplomájukat.
Elhunyt Kornai János közgazdász
Életének 94. évében, hétfőn elhunyt Kornai János Széchenyi-díjas közgazdász, a Magyar Tudományos Akadémia tagja, a Harvard Egyetem és a Corvinus emeritus professzora, a francia becsületrend kitüntetettje, a svéd, amerikai, és más akadémiák tiszteletbeli tagja, a Debreceni Egyetem díszdoktora.

A tájékoztatót megismertem.