Nyomtatott világ
Az egyre szélesebb körben terjedő 3D nyomtatók és 3D szkennerek ipari alkalmazásaival foglalkozó szakmai napot tartott a Debreceni Egyetem Műszaki Kar Gépészmérnöki Tanszéke. A rendezvényen az is kiderült, hogy már kukoricaszár vagy PET palackok felhasználásával készült műanyagokkal is tudnak tárgyakat nyomtatni.
Robotok a Science Caféban
Folytatódik a Debreceni Egyetem (DE) tudományos ismeretterjesztő sorozata. A Science Caféban október 12-én, szerdán 17 órától Korondi Péter, a Műszaki Kar (MK) Mechatronikai Tanszékének egyetemi tanára tart előadást „A robotok már a spájzban vannak – de kell-e félnünk tőlük?” címmel.
Újra #ErasmusDays a Debreceni Egyetemen
Erasmus Teaház, Külügyi Börze és angol nyelvű Mobility Café keretében népszerűsítik az Erasmus+ program pályázatait, a mobilitást a Debreceni Egyetem #ErasmusDays-rendezvényein. Az október 12-én kezdődő programsorozaton oktatók, magyar és külföldi hallgatók egyaránt rátalálhatnak az ideális külföldi tanulmányi lehetőségre.
Tanévkezdés a Szenior Egyetemen
A 2022/2023-as tanév őszi félévében is folytatódik a Debreceni Egyetem speciális képzési programja, a Szenior Egyetem. Elsőként október 7-én, pénteken 16 órai kezdettel Papp László polgármester várja az érdeklődőket a Főépület Aulájában „Történelmi léptékű fejlődés Debrecenben. Gazdaság, innováció – amire 30 évvel ezelőtt senki sem mert gondolni” című előadásával.
Díszudvar Extra: bemutatkozik a TTTT
A szeptember közepén létrejött, a kuratóriumi elnök munkáját segítő Tudományos és Társadalmi Tanácsadó Testület feladatait, a Debreceni Egyetem tudományos és gazdasági törekvéseit, valamint az újonnan alakult társaság három tagját mutatja be az Alföld Televízió Díszudvar Extra című egyetemi műsora.
A GTK kiválóságai
Kiemelkedő számú, összesen 17 hallgató nyerte el idén a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán. Az elismerést hétfőn vehették át a díjazottak a Böszörményi úti campuson.
Felvételi: új szabályok a DE-n
A Debreceni Egyetem több olyan elemét átveszi az új felvételi rendszernek, mely révén az intézmény még a jelenleginél is nagyobb érdeklődésre számíthat. A változásnak köszönhetően nagyobb lehet a DE választási szabadsága az általános felvételi eljárásokban.
Üzbég miniszter az egyetemen
A Debreceni Egyetemmel történő oktatási, kutatási és innovációs együttműködésről egyeztetett szombaton Üzbegisztán felsőoktatásért felelős minisztere, Abdukodir Toshkulov és Szilvássy Zoltán rektor. A tárcavezető felkérte az intézményt, hogy vegyen részt a most alakuló üzbég tudományos és technológiai klaszter munkájában.
#DEaktív
A Debreceni Egyetem több száz hallgatója és dolgozója kapcsolódott be az Európai Unió legnagyobb szabadidősport-programja, a #BeActive eseményeibe. Egy héten át kilenc sportágban küzdöttek a mozogni vágyó egyetemi polgárok az érmekért.
Titkok és csodák a Kutatók Éjszakáján
Több ezer látogatót vonzott a Kutatók Éjszakája szeptember 30-án a Debreceni Egyetemen. Az intézmény idén már 15. alkalommal csatlakozott a kezdeményezéshez, amelynek célja a tudomány népszerűsítése.

A tájékoztatót megismertem.