12 aug
Szolnokon erősödtek
A DE Szolnok Campusszal együttműködésben a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Karának több mint hetven diákja töltötte szakmai gyakorlatát a helyi egészségügyi intézményekben. Dietetikus-, gyógytornász- és népegészségügyiellenőr-hallgatók bővíthették szakmai tudásukat a szolnoki kórházakban.
11 aug
Csodás Debrecen, csodás egyetem
A Debreceni Egyetem is szerepel majd a 2020-as Csodás Magyarország kampányfilmben, amelyet a napokban forgattak a Magyar Turisztikai Ügynökség megbízásából a cívisvárosban.
06 aug
Tízezernél több diplomát adott ki a DE
Hamarosan végéhez ér a nyelvvizsga hiánya miatt visszatartott diplomák kiadása a Debreceni Egyetemen. Az intézmény több mint 11 ezer ilyen oklevelet juttat el az egykori hallgatóknak, csaknem 1500 diploma vár még a gazdájára.
05 aug
Játékvezetők döntéseit vizsgálták
A fiatal kézilabda játékvezetők mentális képességeivel kapcsolatban készített felmérést a Debreceni Egyetem. A kutatás eredményéről tizenkét oldalas tanulmány jelent meg, tapasztalatait a hazai és a nemzetközi kézilabda szövetség is hasznosítja majd a képzéseiben.
31 júl
Pótfelvételi – vár a Debreceni Egyetem!
Augusztus 9-én éjfélig lehet jelentkezni a pótfelvételi eljárásban meghirdetett, szeptemberben induló képzésekre. Újdonság, hogy – eltérően az előző évek gyakorlatától – több képzési területen állami ösztöndíjas szakok is választhatók.
29 júl
Űrkutatás a Debreceni Egyetemen
A Debreceni Egyetem hat kutatócsoportjának tagjai mutatták be az űrkutatáshoz kapcsolódó tudományos eredményeiket a mádi Borsay Kastélyban rendezett workshopon. A DE SPACE programban az űrutazás emberi szervezetre kifejtett hatásait, valamint technikai feltételeit vizsgálják.
28 júl
Egy rendkívüli tanév eredményei
Kiváló eredménnyel zárta a tanévet a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium és Általános Iskolája, amely a rendhagyó időszakban is megőrizte pozícióit az oktatási intézmények országos rangsorában. Idén is jelentős volt a túljelentkezés az egyetem gimnáziumában és általános iskoláiban.
28 júl
A pénzügyi döntéseket segítik
Az intézményi együttműködés erősítése a pénzügyi döntéshozatalhoz kapcsolódó számítástechnikai intelligencia kutatása területén. Ez volt a célja annak a projektnek, amelyben a Debreceni Egyetem a Nagyváradi Egyetemmel közösen vett részt. Az eredményeket kedden ismertették.
24 júl
Élvonalban a Debreceni Egyetem
Az általános felvételi eljárást követően összesen 6127 elsőéves kezdi meg felsőoktatási tanulmányait szeptembertől a Debreceni Egyetem magyar nyelvű képzésein. Az ebben a naptári évben felvételt nyert hallgatók száma a pótfelvételivel és a határon túli felvételivel együtt több mint 9 ezer lehet.
24 júl
Stadionos évzáró két percben
A diplomaosztók legemlékezetesebb pillanatait örökítette meg a Debreceni Egyetem Multimédia és E-learning Technikai Központja. A rendhagyó tanévzárók eseményeit rövid klipbe sűrítették.

A tájékoztatót megismertem.