Egyetemi támogatás Debrecen tehetségeinek
A Debreceni Egyetem minden eszközzel támogatja a város tehetségeinek továbbtanulását az intézményben – jelentette ki a VI. Debreceni Tehetséggondozó Diákkonferencián Kossa György, a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumának elnöke. A tudományos diákverseny első tíz helyezettjének egy millió forint jutalmat ajánlott fel a DE fenntartója.
Forradalmi újdonság a méhnyakrákszűrésben
A Debreceni Egyetem, a Delta Services, valamint a Sightspot Network közös fejlesztésének köszönhetően gyorsabban, megbízhatóbban lehet diagnosztizálni a méhnyakrákot, így a betegség kezelése is időben elkezdhető. A mélytanulási technológiára épülő képdiagnosztikai rendszer azonosítja a rákos sejteket.
Trianonról történész szemmel
Folytatódik a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata. A Science Caféban „Trianon értelmezései” címmel Barta Róbert, a Bölcsészettudományi Kar Történelmi Intézetének igazgatója tart előadást június 1-én, szerdán 17 órától a Fórum Bevásárlóközpont Libri Könyvesboltjában.
TDK a TTK-n
Négy szekcióban 36 pályamunkát mutattak be a hallgatók a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának 2022. évi Tavaszi Kari Tudományos Diákköri Konferenciáján. A zsűri értékelése nyomán 12 hallgató ismertetheti kutatási eredményeit 2023-ban a 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencián.
Csécsy György (1952-2022)
Életének 70. évében 2022. május 21-én elhunyt Csécsy György, Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar iskolateremtő professzora, a Polgári Jogi Tanszék alapítója, valamint a Marton Géza Állam- és Jogtudományi Doktori Iskola alapító tagja, számos hazai és nemzetközi kitüntetés birtokosa.
Támogatott tehetséggondozás
Sikerrel szerepeltek a Nemzeti Tehetség Program pályázatain a Debreceni Egyetem tudományos műhelyei és szakkollégiumai, amelyek összesen csaknem 26 millió forintot nyertek az intézmény hallgatóinak tehetséggondozására.
Nemzetközi tanácskozás az adat- és információtudományról
Könyvtárosoknak és információs szakembereknek rendeznek aktuális témákkal foglalkozó nemzetközi szimpóziumot online és személyes formában a Debreceni Egyetem Informatikai Karán. A résztvevők az adat- és információtudomány legújabb eredményeiről értekeznek.
Kultúrák a szivárvány színein keresztül
Portugáliában és Görögországban jártak a Debreceni Egyetem Kossuth Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája diákjai az Erasmus+ iskolai, óvodai partnerségek pályázat keretében. Az Our Heritage in the Colours of the Rainbow elnevezésű projekt révén nemzetközi csoportokban ismerkedtek meg a helyi nevezetességekkel, a portugál, illetve a görög kultúrával.
Életmű díjat kapott az agrárprofesszor
Az Év Agrárszakembere Életmű díjat vehette át Nagy János, a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar professor emeritusa szombaton Egerben. Az Agrotrend Csoport 8 éve díjazza 10 kategóriában a legkiemelkedőbb agrárszakembereket.
Egyetemi sportszakembereket díjazott a MEFS
A Debreceni Egyetem több oktatója és munkatársa is elismerésben részesült a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség (MEFS) éves közgyűlésén, melyet a MEFOB Fesztivál keretében a Miskolci Egyetemen tartottak pénteken. Az eseményen bejelentették, hogy jövőre Debrecen lesz a MEFOB Feszt házigazdája.

A tájékoztatót megismertem.