Szenior Egyetem: töretlen népszerűség
A gyógyszerfejlesztés folyamatáról, Hollandia és a víz különleges kapcsolatáról, valamint az időskori tanulás sajátosságairól is hallhattak a résztvevők a Szenior Egyetem II. évfolyamában. Több mint 400 regisztrált hallgatója volt a Debreceni Egyetem élethosszig tartó tanulást segítő programjának.
Az esélyegyenlőség jegyében
Egyszeri, 100 ezer forintos illetménykiegészítésben részesíti a Rehabilitációs Szakigazgatási Szerv komplex bizottsági véleményével rendelkező megváltozott munkaképességű dolgozóit a Debreceni Egyetem. Az erről szóló kancellári körlevél június 3-án jelent meg.
Közös úton a fejlődésért
A kínai diákok számának növeléséről, oktatásról, kutatásról és gazdaságfejlesztésről kötött stratégiai együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem és a kínai érdekeltségű Morgan Star Group. A DE első hazai felsőoktatási intézményként csatlakozott a kínai Egy övezet, egy út kezdeményezéshez.
DErbi: egyetemi együttlét negyedszer
Az intézmény több mint 5600 munkatársa és családtagjaik vettek részt a Debreceni Egyetem idei dolgozói napján. A június 7-én, pénteken rendezett DErbi-n most is a főzőverseny volt a gazdag kínálat legnépszerűbb programja.
Kezdődnek a diplomaosztók
Az Általános Orvostudományi Kar június 14-i ünnepsége nyitja a nyári diplomaosztók július 6-ig tartó sorát a Debreceni Egyetemen, ahol 14 kar csaknem 3500 végzőse veheti át tanulmányai eredményét, a végzést igazoló oklevelet.
Pedagógusok elismerése
A Debreceni Egyetem gyakorlóóvodájának, gyakorló- és partneriskoláinak pedagógusait köszöntötték csütörtökön az intézményben. Az első alkalommal megrendezett ünnepségen hatan vehettek át kitüntetést példamutató tevékenységükért, kimagasló eredményeikért.
Te is szedd!
Egyetemi hallgatók, középiskolások és tanárok szedték szerdán a szemetet a Dobozi utcán és környékén. A Debreceni Egyetem Műszaki Kar Környezetmérnöki Tanszéke a DEHÖK Környezetvédelmi Bizottságával közösen idén már 5. alkalommal szervezte meg akcióját a Környezetvédelmi Világnap alkalmából.
Kilencven éve a növények vonzásában
A klasszikus botanikától az ökofiziológiai vizsgálatokon át a növényi hatóanyagok kutatásáig a tudományterület megannyi szegmensét lefedi oktatási és tudományos tevékenységével az idén 90 éves fennállását ünneplő Növénytani Tanszék a Debreceni Egyetemen.
Doktoravató ünnepség
Idén is megrendezte hagyományos doktor- és díszdoktoravató ünnepségét szombaton a Debreceni Egyetem. Az eseményen 91 doktorjelölt vehette át oklevelét, emellett díszdoktori, habilitált doktori, professor emeritus címeket és egyetemi kitüntetéseket is átadtak.
Választás 2019 – az egyetemen is
Közalkalmazotti Tanács-tagokat választ a Debreceni Egyetem június 12-én. Csaknem 9800 dolgozó dönthet arról, kik képviseljék őket az intézmény fórumain. Idén 27 jelöltre lehet voksolni 30 választási körzetben.