Doktoravató ünnepség
Doktor- és díszdoktoravató ünnepséget tartott szombaton a Debreceni Egyetem. Az eseményen 75 doktorjelölt vehette át oklevelét, emellett díszdoktori, habilitált doktori, professor emeritus címeket és egyetemi kitüntetéseket is átadtak.
Sikeres volt az őszi Kari Tudományos Diákköri Konferencia
2019. november 29-én a Földtudományi Intézetben került megrendezésre a kari TDK Fizika-Földtudományok-Matematika (FiFöMa) szekciója
Kémia az orvosi képalkotásban
Az MRI-kontrasztanyagok kémiájáról és a jövőbe mutató molekuláris képalkotásról tartott előadást Jakab Tóth Éva vegyész, a CNRS Centre de Biophysique Moleculaire kutatóintézet tudományos igazgatója pénteken a Természettudományi és Technológiai Karon.
Család a tudományban
A Debreceni Egyetemen csütörtökön adták át a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (KINCS) Neveléstudományi Kutatóközpontját. Az esemény alkalmából konferenciát is rendeztek, amelyen a családhoz kapcsolódó tudományos kutatásokat, eredményeket ismertették.
Szakmai nap a TTK hallgatóinak
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar 23 ipari partnere várta előadásokkal és standokkal a kar hallgatóit a 9. Szakmai Napon. A rendezvényen a diákok megismerhették a cégek elvárásait és az általuk kínált karrierlehetőségeket.
Elismert professzorokat köszöntöttek
A Tankó Béla Emlékdíj idei díjazottjait, E. Kövér Katalint és Fülesdi Bélát köszöntötték kedden a Debreceni Akadémiai Bizottság Székházában. A Debreceni Egyetem professzorai az intézmény doktor- és díszdoktoravató ünnepségén veszik át a kitüntetést.
Uniós fejlesztésekről egyeztettek
A Debreceni Egyetemen az Európai Unió Strukturális és Beruházási Alapjaiból megvalósuló projektekről, a kutatás-fejlesztést támogató beruházásokról tájékozódott szerdán az Európai Bizottság delegációja az intézményben.
Gyászol az egyetem
A november 26-án délután a 4-es főúton történt halálos baleset helyszínéről a mentőszolgálat négy főt szállított a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórházba: egy sérültet súlyos-életveszélyes, a személyautóban utazó másik két személyt és a teherautó sofőrjét könnyű sérülésekkel.
Doktorrá fogadom!
Hétvégén rendezi a Debreceni Egyetem hagyományos doktor- és díszdoktoravató ünnepségét, amelyen 75 jelölt veheti át a doktori fokozatot elismerő oklevelet. Az eseményen adják át az egyetem tudományos kitüntetéseit, a texasi egyetem kémikus professzorát pedig díszdoktorai sorába fogadja az intézmény.
„Szülői értekezlet” a Műszaki Karon
A felvételivel, az előkészítő kurzusokkal, a mérnöki pályával, a karon elsajátítható szakokkal kapcsolatos információkkal várja nyílt napján a szülőket, középiskolásokat a Műszaki Kar november 29-én, pénteken 16 órától a kar Ótemető utcai épületében.