14 jan
Barabás György (1933-2019)
Életének 86. évében elhunyt Barabás György, az Általános Orvostudományi Kar Humángenetikai Tanszékének emeritus professzora. Barabás professzort a Debreceni Egyetem, az Általános Orvostudományi Kar és a Humángenetikai Tanszék saját halottjának tekinti.
11 jan
Az udvarlástól az utódgondozásig
Az ivari szerepek evolúciójának új kutatási irányai címmel pénteken megkezdődött a II. Élvonal Konferencia. A partimadarak szociális viselkedésével foglalkozó nemzetközi kutatási programhoz kapcsolódó rendezvényre a világ minden tájáról érkeztek kutatók.
10 jan
DE ÁJK: a biztos jövő
Nemzetközi oktatógárda, 97 százalékos elhelyezkedési arány, ingyenes elektronikus tananyag, szakminisztériumi ösztöndíj, számos szakirányú, köztük az új fogyasztóvédelmi szakjogász továbbképzés. Jelentkezz a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karára!
09 jan
Világszínvonalú fogorvosképzés
A harmadik évezred innovatív eljárásait és a legmodernebb fogászati eszközök használatát sajátíthatják el a leendő fogorvostan-hallgatók a Debreceni Egyetemen. A Fogorvostudományi Kar 10 féléves osztatlan mesterképzése világszínvonalú szaktudást nyújt.
07 jan
Felvételi 2019
Mérnöktanár, kulturális mediáció, romológia, lótenyésztő, lovassport szervező és agrármérnöki duális formában - a Debreceni Egyetem hazánkban az egyik legszélesebb képzési kínálattal, 168 szakkal, köztük 5 új képzéssel várja a jelentkezőket. Elindult a 2019. évi általános felvételi eljárás.
04 jan
Folyamatosan fejlődő agrárképzés
Új képzéseket indít és fejleszti oktatási-kutatási infrastruktúráját 2019-ben a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara. Az intézmény ad otthont idén az Országos Tudományos Diákköri Konferencia Agrártudományi Szekciójának.
02 jan
Okos vállalkozások Magyarországon
Hogyan maradhat versenyképes egy vállalat a negyedik ipari forradalom korában? A hazai cégek az Ipar 4.0-hoz való hozzáállásáról írt a Debreceni Egyetem kutatócsoportja, melynek vizsgálati eredményeiről a Sustainability című tudományos folyóiratban is beszámoltak.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
MNB-elnök az egyetemen, szakmai versenyek, kitüntetések, TörDElő és adventi flashmob – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított decemberben is a Díszudvar magazin.
Viszlát 2018! Helló 2019!
A Debreceni Egyetem Sajtóirodája több ezer hírt és interjút gondozott, az intézményi sajtómegjelenések száma pedig rekordot döntött ebben az évben. Az egyetemről az országos és helyi sajtóban mintegy 14 ezer beszámoló jelent meg idén.
Téli diplomaosztók – videók
Az Általános Orvostudományi Kar valamint a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar ünnepségeivel megkezdődött a Debreceni Egyetem téli diplomaosztó-sorozata. Az ünnepségekről felvételt készített a Multimédia és E-learning Technikai Központ.