Közös úton a fejlődésért
A kínai diákok számának növeléséről, oktatásról, kutatásról és gazdaságfejlesztésről kötött stratégiai együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem és a kínai érdekeltségű Morgan Star Group. A DE első hazai felsőoktatási intézményként csatlakozott a kínai Egy övezet, egy út kezdeményezéshez.
DErbi: egyetemi együttlét negyedszer
Az intézmény több mint 5600 munkatársa és családtagjaik vettek részt a Debreceni Egyetem idei dolgozói napján. A június 7-én, pénteken rendezett DErbi-n most is a főzőverseny volt a gazdag kínálat legnépszerűbb programja.
Kezdődnek a diplomaosztók
Az Általános Orvostudományi Kar június 14-i ünnepsége nyitja a nyári diplomaosztók július 6-ig tartó sorát a Debreceni Egyetemen, ahol 14 kar csaknem 3500 végzőse veheti át tanulmányai eredményét, a végzést igazoló oklevelet.
Pedagógusok elismerése
A Debreceni Egyetem gyakorlóóvodájának, gyakorló- és partneriskoláinak pedagógusait köszöntötték csütörtökön az intézményben. Az első alkalommal megrendezett ünnepségen hatan vehettek át kitüntetést példamutató tevékenységükért, kimagasló eredményeikért.
Te is szedd!
Egyetemi hallgatók, középiskolások és tanárok szedték szerdán a szemetet a Dobozi utcán és környékén. A Debreceni Egyetem Műszaki Kar Környezetmérnöki Tanszéke a DEHÖK Környezetvédelmi Bizottságával közösen idén már 5. alkalommal szervezte meg akcióját a Környezetvédelmi Világnap alkalmából.
Kilencven éve a növények vonzásában
A klasszikus botanikától az ökofiziológiai vizsgálatokon át a növényi hatóanyagok kutatásáig a tudományterület megannyi szegmensét lefedi oktatási és tudományos tevékenységével az idén 90 éves fennállását ünneplő Növénytani Tanszék a Debreceni Egyetemen.
Választás 2019 – az egyetemen is
Közalkalmazotti Tanács-tagokat választ a Debreceni Egyetem június 12-én. Csaknem 9800 dolgozó dönthet arról, kik képviseljék őket az intézmény fórumain. Idén 27 jelöltre lehet voksolni 30 választási körzetben.
Doktoravató ünnepség
Idén is megrendezte hagyományos doktor- és díszdoktoravató ünnepségét szombaton a Debreceni Egyetem. Az eseményen 91 doktorjelölt vehette át oklevelét, emellett díszdoktori, habilitált doktori, professor emeritus címeket és egyetemi kitüntetéseket is átadtak.
Paks II. Akadémia az egyetemen
Atomerőművi üzemeltetési szakmérnök szakirányú továbbképzési szak indul szeptembertől a Debreceni Egyetemen. A tananyag kidolgozásában az intézmény szakemberei is részt vettek. A képzés indításáról szerdán írtak alá együttműködési megállapodást a felek.
Tudományos kitüntetéseket adtak át
Három professzor kiemelkedő munkáját ismerték el emlékéremmel a Debreceni Egyetemen május 27-én. Kappelmayer Jánost a diagnosztikai, Berta Andrást a műtétes klinikai, Balla Józsefet pedig a kísérletes orvostudomány területén elért eredményeiért tüntették ki.