Egy informatikai életmű elismerése
Neumann-díjjal tüntették ki a Debreceni Egyetem Informatikai Karának professzorát, Terdik Györgyöt. Az elismerést a Digitális Esélyegyenlőség konferencián vette át a kar korábbi dékánja.
Itt járt a Mikulás!
Hosszú útja során a Debreceni Egyetemre is ellátogatott a Mikulás. Ajándékot hozott több mint 400 gyermeknek, akik dallal fogadták a nagyszakállút vasárnap a Főépület Aulájában.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
KIOF, DExpo, doktoravató, Kézilabda Kapusedzői Konferencia – az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított novemberben is a Díszudvar magazin.
Tudj meg mindent a képzésekről!
Nyílt napokon mutatkoznak be a Debreceni Egyetem karai. Decemberben az Egészségügyi-, az Állam- és Jogtudományi-, valamint az agrárkar várja a felvételi előtt álló diákokat és szüleiket.
Mentőkutya-szánon érkezett a Mikulás
Marci és Alma, a Debreceni Egyetem Különleges Orvos- és Mentőcsoportjának (DEKOM) kutyái húzták a Mikulás „szánját”. Az ajándékokkal hétfőn lepték meg a Gyermekklinikán gyógyulókat.
Az egyetem genetikusát díjazták Egerben
Török Olga, a Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Intézetének docense kapta idén a Markhot Emlékérmet.
A feltörekvő országok legjobbjai között
Hét magyar, köztük a Debreceni Egyetem is felkerült a 41 ország 300 intézményét rangsoroló Times Higher Education listájára, amelyet most hoztak nyilvánosságra.
Innovatív élelmiszerek innovatív csomagolásban
Környezetkímélő, száz százalékban lebomló csomagolásban kerülhetnek a boltok polcaira a Debreceni Egyetemen kifejlesztett funkcionális élelmiszerek.
A betegellátás kiválóságai
Szakasszisztensek, ápolók, nővérek – közülük sokan több évtizede állnak a betegek szolgálatában. A legkiválóbb klinikai dolgozók munkáját díjazták csütörtökön a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában.
Junior Prima díjas egyetemi kutatók
Antal László hidrobiológus és Kardos Ádám fizikus magyar tudomány kategóriában kapott Junior Prima díjat. Az elismeréseket kedden adták át a Magyar Tudományos Akadémia székházában.