Micsoda buli!
Minden eddiginél többen jelentkeztek a Debreceni Egyetem Dolgozói Napjára. A DErbi idén június 9-én, pénteken 9.30-kor kezdődik a Nagyerdei Stadion északi rendezvényterén, a HALL-ban, valamint Víztoronyban és környékén.
Köss ki nálunk!
Látványos videóval népszerűsíti új szakirányú továbbképzését a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara. Az életvezetés koordinátor – vagy ahogy másképpen nevezik, a navigátor szak – szeptembertől indul Nyíregyházán.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Új műszaki laboratórium, DEMEK-jubileum, Szent László konferencia, doktoravató, Food Day, Sárgulás– az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított májusban is a Díszudvar magazin.
Elismert szociális szakemberek
Jószolgálati díjat kapott a Debreceni Egyetem két oktatója által alapított szervezet. A Periféria Egyesületet a hajléktalanokért végzett szociális munkáért díjazták.
Gyógyszervizsgálati pozícióról és DErbiről
Pár hét alatt több mint 5000 egyetemi dolgozó regisztrált a DErbi-re, amit idén második alkalommal hirdet meg az intézmény. A június 9-ei rendezvény mellett az egyetem kiemelt gyógyszervizsgálati státuszáról és nemzetközi megállapodásairól is szó volt a Szenátus júniusi ülésén.
Elit körben a Debreceni Egyetem
A világ legnagyobb gyógyszerfejlesztési vizsgálatait koordináló vállalat kiemelt partnere lett a Debreceni Egyetem. A kedden aláírt, négy évre szóló szerződéssel az intézmény a QuintilesIMS legfontosabb vizsgálóhelyeinek egyikévé vált.
Megújuló képzések a TTK-n
Korszerűsített tantervek alapján tanulnak szeptembertől a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának elsőéves hallgatói. A változásokat a Természettudományos Tárgyakat Oktató Középiskolai Tanárok Fórumán ismertették.
„Doktorrá fogadom…!”
A köztársasági elnök jóváhagyásával kitüntetéses doktorrá avatták Kristóf Endre Károlyt. Vele együtt összesen hatvanegy jelölt vehette át doktori oklevelét május 27-én, szombaton a Debreceni Egyetem tavaszi doktor- és díszdoktoravató ünnepségén.
Új lehetőség az inzulintermelés serkentésére
A cukorbetegeken segíthet a Debreceni Egyetem kutatóinak felfedezése, melyet több neves szaklapban publikáltak. A tudósok olyan anyagokat találtak, melyek serkentik az inzulintermelő béta sejtek működését, így új távlatokat nyithatnak meg a diabétesz kezelésében.
Tőke, vagy termelőeszköz a föld?
Hogyan vizsgálják a hazai pénzintézetek az agrárvállalkozások hitelképességét és milyen szempontok alapján értékelik a termőföldet? Ezekre a kérdésekre kaphattak választ a gazdák és a hallgatók a Gazdaságtudományi Karon rendezett programon.