Tőke, vagy termelőeszköz a föld?
Hogyan vizsgálják a hazai pénzintézetek az agrárvállalkozások hitelképességét és milyen szempontok alapján értékelik a termőföldet? Ezekre a kérdésekre kaphattak választ a gazdák és a hallgatók a Gazdaságtudományi Karon rendezett programon.
Milyen a jó liszt?
Alapvető élelmiszerünk, a liszt lesz a témája a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata, a Science Café idei évadzáró előadásának.
Doktor- és díszdoktoravató az egyetemen
Hatvanegy jelölt – egyikük, aki tanulmányai során teljesített végig jeles eredményével a köztársasági elnöki aranygyűrűt is kiérdemelte – veheti át doktori oklevelét május 27-én, szombaton a Debreceni Egyetem tavaszi doktor- és díszdoktoravató ünnepségén.
Újdonságok a térinformatikában
Az aktuális kutatási témáktól a legmodernebb eszközökig a térinformatika legújabb vívmányait ismerhetik meg a szakemberek a kétnapos VIII. Térinformatikai Konferencián és Szakkiállításon a Debreceni Egyetemen.
Erasmus búcsúvacsora
Magyaros menüsorral, oklevélátadással és zászlós partyval búcsúztatták kedden este a tavaszi szemeszterre érkező cserehallgatókat a Díszudvaron.
Mi fán terem a vízilónaptej?
A kémia irodalmi és mindennapi szerepéről, valamint ismert közszereplők vegyészeti „kötődéséről” is hallhattak érdekességeket azok, akik ellátogattak Lente Gábor professzor legújabb könyvének bemutatójára.
Egyetemi kutatások elhízás ellen
A fogyasztótabletták és a túlsúly szövődményeire szedett gyógyszerek kölcsönhatását vizsgálják a Debreceni Egyetemen. Az elhízás megelőzése érdekében új funkcionális élelmiszereket is fejlesztenek.
A reformáció emlékezete
Tudományos konferenciát rendeznek a Debreceni Egyetemen a reformáció 500. évfordulója alkalmából. A kutatók áttekintik, hogyan emlékeztek a katolikusok és a protestánsok a reformáció kezdeti eseményeire a 16-18. században.
Átalakuló mérnökképzés
Külön szervezeti egységet hoz létre a villamosmérnöki képzésnek a Debreceni Egyetem. A műszaki oktatás fejlesztéséről Palkovics László oktatásért felelős államtitkár az egyetemi vezetéssel közösen tartott tájékoztatót az intézményben.
„Múltunk alapja, jövőnk oszlopa”
Szent László hitbeli öröksége és az egyházak olyan kohéziós erőt jelentenek, amely kaput nyit a határon túliak, a világ magyarsága felé – mondta a lovagkirály értékeit bemutató konferencián Jávor András, a Debreceni Egyetem rektori főtanácsadója.