Hatmilliárd forint egészségiparra
Támogatta a kormány a Debreceni Egyetem egészségipari kutatóprogramját. A FIEK keretében az intézmény 5,9 milliárd forintos pályázati forrást nyert.
Középpontban a növényvédelem
Új és veszélyes dísznövény károsítókról, a lakásokban is felbukkanó zöld vándorpoloskáról és a növényorvosok számára alkalmazható védőszerek választékáról is hallhattak előadásokat a 21. Tiszántúli Növényvédelmi Fórum résztvevői.
Négy évtized a tudomány szolgálatában
Ünnepi tanácsülésen emlékeztek meg kedden a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Területi Bizottsága (DAB) megalakításának 40. évfordulójáról.
Jótékony közgazdászok
Több mint egymillió forintot gyűjtött beteg gyermekek támogatására az egyetem Gazdaságtudományi Karának hallgatói közössége a GTK aKarom programsorozat keretében.
Összefogás egy álom valóra váltásáért
Az Európa Kulturális Fővárosa pályázat sikerességéért együttműködési megállapodást kötött ma Debrecen Önkormányzata, a Debreceni Egyetem és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME).
Sanghaji vendégek az egyetemen
Oktatási, kutatási és kulturális területen fűzné szorosabbra kapcsolatát a Shanghai Polytechnic University és a Debreceni Egyetem. A megállapodást hétfőn írták alá az intézmények vezetői.
Megtisztítják, majd áthelyezik
Hamarosan új helyen, a Debreceni Egyetem Főépülete előtt állítják fel az intézmény egykori névadója, a tragikus sorsú miniszterelnök, Tisza István bronzszobrát.
Bemutatkozik a Debreceni Egyetem
Békéscsabán kezdte a Debreceni Egyetem őszi-téli beiskolázási tevékenységét. Az intézmény képviselői a következő hetekben más megyékbe is ellátogatnak.
Együttműködik a Loki és az egyetem
Kedvezményekkel és szolgáltatásokkal várja a Debreceni Egyetem polgárait a DVSC. Külön egyetemi szektor lesz a stadionban.
Ünnepi megemlékezés az egyetemen
Pénteken egész napos programsorozattal – kiállítással, konferenciával – tiszteleg az 1956-os forradalom 60. évfordulója előtt a Debreceni Egyetem.