Egyetemi tag az ifjúsági akadémiában
A fiatal kutatókat tömörítő európai szervezet, a Young Academy of Europe a tagjai közé választotta Török Péter biológus-ökológust, a Debreceni Egyetem Ökológiai Tanszékének egyetemi docensét.
Együtt a közösségszervezésért
Az új, 2017 szeptemberében induló közösségszervezés alapszak tartalmi fejlesztésére indult együttműködés április 24-én 11 felsőoktatási intézmény, köztük a Debreceni Egyetem Művelődéstudományi és Humán Tanulmányok Tanszék részvételével.
Az informatika csodáiról lányoknak
Kutyát etethetnek és kígyót szelídíthetnek számítógéppel, valamint a virtuális térben mozoghatnak azok a lányok, akik csütörtökön ellátogatnak a Debreceni Egyetem Informatikai Karára, amely ebben az évben is csatlakozott a Lányok Napja kezdeményezéshez.
Ifjú földrajztudósok versenye
Az ország 57 iskolájának 380 diákja nevezett be a fiatalon elhunyt kutató, Less Nándor nevét viselő földrajzversenyre, melynek döntőjét harmadik alkalommal rendezték meg a Debreceni Egyetemen.
Köszönet a Rektorhelyettesnek
Munkatársai, barátai, tisztelői, diákjai köszöntötték 65. születésnapján Jávor Andrást a Főépület Aulájában április 20-án rendezett ünnepségen. A professzor tíz éven át képviselte az intézményt rektorhelyettesként.
24 óra programozás egy nemes célért
Egy nap állt a hallgatók rendelkezésére, hogy weboldalt készítsenek az Informatika a látássérültekért Alapítvány számára a Debreceni Egyetem Informatikai Karán rendezett ITSH Hackathon versenyen. A győztes az egyik debreceni csapat lett.
Társadalmi befogadás és kitaszítottság
A hátrányos helyzetűek társadalmi befogadása, az elhurcolt svábok szenvedései, a változó európai egészségügyi szabályozás - egyebek mellett ezekkel a témákkal foglalkoznak a Debreceni Egyetem csütörtökön bemutatott új kötetei.
A jövő energiája
A következő években akár 28 ezer kilogramm oxigént is termelhetnek azok a fák, melyeket a Föld napja alkalmából ültetett el a Debreceni Egyetem energiaügynöksége a Kassai úti campuson.
Nemcsak sportosak, okosak is
A Debreceni Egyetem hét tehetséges hallgatója kapta meg kedden a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat sportösztöndíját. A diákok egy évig anyagi támogatást kapnak.
Újabb sikerek az OTDK-n
A Biológia és a FiFöMa Szekciókban hazai pályán, míg a Társadalomtudományi Szekcióban a fővárosban mutatták be kutatási témáikat a Debreceni Egyetem hallgatói, akik 6 első, 8 második, 8 harmadik helyet és 13 különdíjat, valamint egy kiemelt különdíjat szereztek.