Farewell Dinner
Ünnepi karácsonyi vacsorával búcsúztak egymástól és a Debreceni Egyetemtől az itt tanuló külföldi cserediákok, akik most is feldíszítették a hagyományos Erasmus-fenyőfát a Főépület Díszudvarán.
Európai romaatlasz készül
A Debreceni Egyetem kutatói is részt vesznek abban a nemzetközi kutatócsoportban, amely a cigányság európai helyzetét feltáró kötet létrehozását készíti elő.
Új babaszoba a családbarát egyetemen
Tágasabb, jobban megközelíthető helyre, a Főépület földszintjére költözött a baba-mama szoba. Az avatás kapcsán az egyetem együttműködési megállapodást kötött a Három Királyfi Három Királylány Alapítvánnyal.
Rangos francia kitüntetés a debreceni kutatónak
A Francia Köztársaság Akadémiai Pálmarend lovagi fokozatával tüntette ki Bay Pétert, a Debreceni Egyetem Orvosi Vegytani Intézetének docensét Éric Fournier, Franciaország magyarországi nagykövete.
Határon túli elismerés a szakkollégiumnak
Pro Partium Díjjal tüntette ki a Királyhágómelléki Református Egyházkerület a Debreceni Egyetem Hatvani István Szakkollégiumát. Az elismerést pénteken adták át az egyházkerület ünnepi közgyűlésén.
A tüzek szerepe a tájléptékű változásokban
A német Senckenberg Biodiversity and Climate Research Centre klímakutató intézet szimpóziumán mutatták be kutatásukat a Debreceni Egyetem ökológusai.
„Appra fel!”
Felfedező applikáció, vagy egy síparadicsom biztonságának fejlesztését szolgáló alkalmazás – izgalmas feladatok vártak a résztvevőkre idén is a Debreceni Egyetem középiskolásoknak szervezett országos tanulmányi versenyén.
Az Akadémia új doktorai
A kutatói pálya kimagasló állomásaként negyvennégyen, köztük a Debreceni Egyetem 11 oktatója-kutatója vehette át az MTA doktora cím megszerzését tanúsító oklevelet a Magyar Tudományos Akadémia Székházában.
Orvosdoktorokat avattak
Hetvenegy leendő orvos tette le az esküt szombaton a Debreceni Egyetemen rendezett diplomaosztó ünnepségen. Két magyar és két külföldi tanuló végezett summa cum laude minősítéssel.
Szuperszámítógépekkel a fejlődésért
A jövő a szuperszámítógépek használatában és a párhuzamos programozás elsajátításában van – hangzott el a Debreceni Egyetemen működő szuperszámítógépes szolgáltatásokat ismertető céges tájékoztatón.