Egyetem Tér: idén már a 0. naptól
Legális „pénzmosás”, könyvszelfi-készítés és olasz zamatok is várják ebben az évben a látogatókat a Debreceni Egyetem rendezvényhelyszínén a Campus Fesztiválon. Az „Egyetem Tér” ezúttal már a nulladik naptól nyitva lesz a megszokott helyen, a főbejárat közelében.
Melyik a legszebb egyetemi épület?
A legszebb magyar egyetemi campust keresi az eduline.hu oktatási szakportál. A címért versenyben van a Debreceni Egyetem is. Aki szereti a városképet meghatározó Egyetem téri Főépületet, szavazzon rá!
yoUDay: már kaphatók a jegyek!
Megkezdődött a jegyárusítás a Debreceni Egyetem 2017-es stadionshow-jára. Az egyetemi polgárok és vendégeik 90%-os kedvezménnyel vásárolhatják meg, de másoknak is érdemes sietni, hiszen az első 100 regisztráló 1538 forintért juthat a belépőjéhez.
Kezdődnek a diplomaosztók!
Több mint 3600 végzős veheti át oklevelét a következő hetekben a Debreceni Egyetemen. A hirek.unideb.hu élőben közvetíti a diplomaosztókat. Elsőként június 16-án az Általános Orvostudományi Kar tartja ünnepségét a Főépület Díszudvarán.
Elhunyt Kovács Árpádné Molnár Judit
Életének 52. évében 2017. június 6-án váratlan hirtelenséggel elhunyt a Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Középiskolája és Kollégiumának intézményvezetője, Kovács Árpádné Molnár Judit.
Lucullusi lakoma és közösségi élmény
Ragyogó napsütés, illatozó bográcsok, hangulatos zene a felnőtteknek, játékos pontgyűjtés a kisebbeknek, és sport mindenkinek. Színes programokkal várta munkatársait a június 9-ei Dolgozói DErbin a Debreceni Egyetem.
Fejlődő délkelet-ázsiai kapcsolat
Oktatási és kutatási együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara a Kuala Lumpur-i Sunway University-vel. A magyar küldöttség Malajzia mellett Szingapúrban és Indonéziában is tovább építette nemzetközi kapcsolatait.
Ahonnan a legjobb jogászok indultak
Látta már hol tanulnak a debreceni jogászhallgatók? Felejthetetlen kisfilm készült hazánk legjobb vidéki jogi képzőhelyéről, a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karáról.
QS-rangsor: nemzetközi népszerűség
Vezető helyen áll a külföldi hallgatók számában a hazai intézmények között a Debreceni Egyetem. Az intézmény megőrizte pozícióját a Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb, 2018-as felsőoktatási világrangsorában.
Micsoda buli!
Minden eddiginél többen jelentkeztek a Debreceni Egyetem Dolgozói Napjára. A DErbi idén június 9-én, pénteken 9.30-kor kezdődik a Nagyerdei Stadion északi rendezvényterén, a HALL-ban, valamint Víztoronyban és környékén.

A tájékoztatót megismertem.